Post Image

2019’un En İyi 4 Lüks Spor Saat Modeli


Patek Philippe Nautilus ve Audemars Piguet Royal Oak modelleri son zamanlarda neredeyse erişelemez bir duruma geldi. Bu durumun farkında olan dört saat markası, lüks saat modeli tutkunları için 2019 yılında yep yeni modeller sundu.

Lüks spor saat kategorisinde Audemars Piguet Royal Oak ve Patek Philippe Nautilus gibi ikonik saatler, 1970 yılından beri lüks standardını belirleyen iki modeldir. Aynı zamanda bu markalar sayesinde lüks spor saat kategorisi, bugün sektörün en başarılı olduğu alandır. Bu ikonik saat modellerini her butik satıcıda bulmak maalesef ki pek mümkün değil. Özellikle Patek Philippe Nautilus 5711 modeli için yıllarca beklemek gerekiyor. Eğer beklemek istemiyor veya ikinci el saat piyasasında olan saatlere de büyük tutarlar ödemek istemiyorsanız, artık harika alternatifler var.

Lüks ve üst düzey saat markalarının hemen hepsi spor saat kategorisi için saatler tasarladı ve 2019 yılında yeni modellerinin lansmanını yaptı. Özellikle lüks spor saat modeli dört yeni ürün bu yıla damga vurmayı başardı. Bu modeller hem eski versiyonların yeni tasarımı olarak hem de tamamen benzersiz olmak üzere mükemmel seçenekler sunuyor.


1.Bell & Ross BR05

BR 05 ile Bell & Rose, birkaç farklı referans ile yeni bir koleksiyon tanıttı. Markanın ayırt edici kimliği haline gelen yuvarlak kare kasalar bu koleksiyona da hakim. 40 mm’lik kasası ile BR 05 koleksiyonu bize gösteriyor ki, kare içerisindeki yuvarlak kasa imzalı modelleri hala göreceğiz.

Bell & Ross BR05 Saat Modeli
Bell & Ross BR05 Saat Modeli

Kompakt yapılı bir model olan BR 05’in 4 vidalı bir çerçevesi, eğimli ergonomik kordonları ve taç koruyucusu var. Çelik bilezikli versiyonunda bilezik düz, ince ve sivridir. Saatin hareketi kasanın arkasından görülmekte. Modelde otomatik hareketi açık işlenmiş bir tam rotor bulunuyor. Genel olarak Bell & Ross BR05, kendi tarzını yantırmayı başaran harika bir alernatif sunuyor.

Bell & Ross BR05 Özellikleri: 40mm çelik kasa- 100 metre suya dayanıklı – Otomatik BR.CAL.321 kalibreli hareket – çelik bilezik veya üçlü katlanır kauçuk kayış – üç farklı kadran seçeneği


2. Chopard Alpine Eagle

Lüks spor saat modelleri kategorisinde tekrar söz sahibi olmak isteyen Chopard, 1980’li yılların popüler modeli olan St. Moritz koleksiyonunu tekrar revize ederek harika bir iş çıkardı. Tasarım iyi olduğu sürece, küçük dokunuşlar ile daha zarif ve daha modern bir model çıkarmak Chopard gibi üst düzey bir marka için zor değildir.

Chopard Alpine Eagle Saat Modeli
Chopard Alpine Eagle Saat Modeli

Chopard Alpine Eagle’ın en dikkat çekici yeri 8 vidalı çerçevesi ve taç korumasıdır. Entegre bileziği, cilalı ve hafifçe yükseltilmiş orta kısım içeren külçe şekilli bağlantı ile inceltilmiştir. Model iki farklı boyutta ve farklı malzemeler ile üretilmiştir. Erkek modeli 41mm’dir şirket içinde üretilmiş COSC sertifikalı otomatik kalibre 01.01-C ile çalışır. Kadranı saatin kişiliğini yansıtan harika bir dokunuşa sahiptir.

Chopard Alpine Eagle Özellikleri: 41 mm çelik kasa – 100 metreye kadar suya dayanıklı – Otomatik 01.01-C kalibreli şirket içinde üretilmiş COSC sertifikalı hareket – üçlü katlanır tokalı çelik bilezik – mavi veya gri ve çelik veya altın seçenekleri


3. Urban Jürgensen One

Urban Jürgensen, zorlu standarlara göre hazırlanmış ve detaylara titizlikle dikkat ettiği One modeli ile lüks spor saat kategorisine giriş yaptı. Diğer lüks spor saatler gibi düz kenarları olmayan modelin, tutarlı tasarımı ve dengesi dairesel şekillerin varyasyonları ile sağlanmış.

Urban Jürgensen One Saat Modeli
Urban Jürgensen One Saat Modeli

Çelik bileziği, saatin kasasına kusursuz şekilde entegre edilmiş ve kendine özgü orijinal oval şekilli merkezi bağlantılar ile karakterini yansıtmayı başarmıştır. Modelin içinde özel, 72 saatlik güç rezervine sahip otomatik hareket P5 kalibresi vardır. Genel olarak Urban Jürgensen One modeli, lüks bir spor saati gibi görünüyor ama diğerlerine göre farklı çizgileri ile kendine has bir tarz oluşturuyor.

Urban Jürgensen One Özellikleri: 41 mm çelik kasa – 120 metre suya dayanıklılık – Otomatik kalibreli P5 (tescilli bir harekettir) – katlanır toka üzerine çelik bilezik – Gümüş, mavi ve siyah seçenekleri


4. Laurent Ferrier Tourbillon Grand Sport

Urban Jürgensen ile beraber Laurent Ferrier de bu yıl lüks spor saat modelini piyasaya süren diğer üst düzey bağımsız saatçi ve diğerlerinden farklı piyasaya sürdüğü saat bir tourbillon. Modelde ciddi derecede Patek Philippe Nautilus çizgileri hakim (Ferrier 37 yıl Patek Philippe’de çalıştı) ancak, Tourbillon Grand Sport modeli, turuncu renkli çarpıcı detayları ve dumanlı kadranı ile kendi kişiliğini yansıtmayı başarıyor.

Laurent Ferrier Tourbillon Grand Sport Saat Modeli
Laurent Ferrier Tourbillon Grand Sport Saat Modeli

Saatin arkasını çevirdiğiniz de Laurent Ferrier’in en gelişmiş hareketini göreceksiniz. Gerçekten bir şölen. Tourbillon Grand Sport sınırlı sayıda bir üründür. Entegre bir lastik kayış ile üretilmiştir. Laurent Ferrier Tourbillon Grand Spor modeli kesinlikle ucuz bir saat değildir ancak, lüks spor saatleri kategorisi için eşsiz bir alternatiftir.

Laurent Ferrier Tourbillon Grand Spor Özellikleri: 44 mm çelik kasa – 100 metre suya dayanıklılık – kurmalı özel kalibre – katlanır tokayla entegre lastik kayış – 12 adet ile sınırlı


Bir cevap yazın