2019’un En İyi 10 Seiko Saat Modeli


Kol saatleri söz konusu olduğunda, insanların aklına öncelikle İsviçre saat markaları gelir. Ancak bazı markalar vardır ki, İsviçre saat markaları kadar kaliteli ve değerli saatler üretir. Dünyanın en iyi saat markalarından biri ve tartışmasız en iyi Japon saat makası olan Seiko bunlardan biridir. Saat dünyasına biraz aşina olan hemen herkes, pilli saati (Quartz saat) ilk üreten saat markasının Seiko olduğunu bilir. Bu görkemli ve yenilikçi marka, saat dünyası için her zaman en değerli katkılarını sunmayı başarmıştır.

Seiko, bir saat üreticisi olduğu için oldukça geniş bir ürün yelpazesi vardır. Koleksiyonunda hemen her teknolojiden saat bulmak mümkündür. İster otomatik, ister mekanik, ister dalgıç, ister pilot saati olsun, Seiko koleksiyonunda aradığınız özellikte bir saat mutlaka bulunmaktadır. Bu geniş koleksiyonda ürün seçerken karar vermenin zor olduğunu bildiğimizden sizler için 2019 yılının en iyi 10 Seiko saat modelini derledik.


10. Seiko SSC233P9 Black Ion Solar Chronograph Erkek Kol Saati

Seiko - SSC233P9 Black Ion Solar Chronograph Erkek Kol Saati
Seiko – SSC233P9 Black Ion Solar Chronograph Erkek Kol Saati

Listemizin ilk seçimi siyah ve turuncunun çarpıcı uyumunu sergileyen Seiko SSC233P9. Gösterişli iyon kaplama kasası paslanmaz çelikten üretilmiştir. Kullanırken konforlu olması için silikon kordon kullanılmıştır ve bu cesur seçim saatin güzelliğini perçinlemiştir. Kalabalık arasında dikkat çekmek istiyorsanız, Seiko SSC233P9 erkek saat modeli tam size göre.


9. Seiko SGF206 Altın Kaplama Erkek Kol Saati

Seiko - SGF206 Altın Kaplama Erkek Kol Saati
Seiko – SGF206 Altın Kaplama Erkek Kol Saati

Seiko’nun bu yıl çıkardığı yeni saat modelleri içerisinde en çarpıcı ve dikkat çekici modeli kesinlikle Seiko SGF206 altın kaplama erkek kol saatidir. Bu harika aksesuar, oldukça uygun fiyatlı olmasına rağmen, görünümü ile lüks bir hava kazandırmayı başarıyor. Oldukça sade tasarlanmış bezeli, saati ayrıntıya boğmadan ilgi çekici hale getirmiş durumda. Saat 3 yönünde kullanılan küçük takvim göstergesi de kadranın sadeliğini bozmuyor. Kesinlikle harika bir Seiko saat modeli.


8. Seiko SSC667 RECRAFT Erkek Kol Saati Serisi

Seiko - SSC667 RECRAFT Erkek Kol Saati Serisi
Seiko – SSC667 RECRAFT Erkek Kol Saati Serisi

Tercih edilen gökyüzü mavisi, turuncu, mavi ve siyah nato kayış bu saati diğer modellerden kesinlikle ayırıyor. Bu yıl üretilen yeni Seiko modellerinin bir çoğu, cesur ve parlak renklerden oluşuyor. Özellikle modelin kılıç şeklindeki akrep ve yelkovanı oldukça dikkat çekici. Ayrıca Seiko RECRAFT serisi 6 aylık inanılmaz bir güç rezervine sahip.


7. Seiko SNA414 Flight Alarm Chronograph Erkek Kol Saati

Seiko - SNA414 Flight Alarm Chronograph Erkek Kol Saati
Seiko – SNA414 Flight Alarm Chronograph Erkek Kol Saati

Yeni koleksiyonunun bir diğer önemli ve kesinlikle unutulmayacak modeller arasında yerini alması beklenen bir diğer saat modeli ise, Seiko SNA414 Flight Alarm Chronograph. Bu harika altın kaplama saat, çarpıcı görüntüsü ile büyük dikkat çekiyor. Kadranın ve bezelin karmaşık detayları, saatin ilgi çekme seviyesini maksimuma çıkarmış durumda.


6. Seiko Prosprex Padi Special Edition

Seiko - Proprex Padi Special Edition Erkek Kol Saati
Seiko – Proprex Padi Special Edition Erkek Kol Saati

Dalış yapmayı seviyorsanız, Seiko Prosprex Padi özel sürüm ile gönül rahalığıyla tüplü dalış yapabilirsiniz. Seiko’nun bu yıl çıkardığı yeni koleksiyonlarda bir çok dalgıç saati olmasına rağmen Prosprex Padi özel serisi en favori modeldir. Hava kaynağının sınırlı olduğu dalış aktivitesinde güvenilir bir kol saati kullanmak, hayati bir önem taşımaktadır. Kırmızı, beyaz ve gümüş rengi kadran detaylarına sahip silikon kayışlı mavi saat oldukça güvenilirdir. Yüksek aydınlatmaya sahip göstergeleri sayesinde karanlık ortamlarda da kolaylıkla okunabilir.


5. Seiko Prospex LX Spring Drive Erkek Saat Modeli

Seiko - Prospex LX Spring Drive Erkek Saat Modeli
Seiko – Prospex LX Spring Drive Erkek Saat Modeli

Gerçekçi olmak gerekirse, Seiko Prospec LX Spring Drive modeli sıradan bir kol saati değildir. Sadece bu model için özel bir yazı yazılabilir. Haziran ayında tanıtımı yapılan model, hareketli bir yaşamı olan sportif erkekler için tasarlanmıştır. Seiko Proprex LX modelinin, dalış, uçuş veya yarış gibi her türlü etkinliğe mükemmel şekilde uyum sağlayacağını göreceksiniz.


4. Seiko Japanese Automatic Stainless Steel Skeletal Window Erkek Kol Saati

Seiko - Japanese Automatic Stainless Steel Skeletal Window Erkek Kol Saati
Seiko – Japanese Automatic Stainless Steel Skeletal Window Erkek Kol Saati

Seiko, son dönemin popüler saat tasarımları arasında olan minimalizmi en etkili kullanan markalardan biridir. Seiko’nun Men’s Japanese Automatic Stainless Steel Skeletal Window modelinde kullanılan asimetrik kadran tasarımı, saatin tüm güzelliğini mükemmel şekilde gözler önüne seriyor. Kayışın dikişsiz kullanılması saati daha da çekici bir hale getiriyor. Ayrıca modelin otomatik ve kurmalı olmak üzere farklı seçenekleri de mevcut.


3. Seiko SSC139 Excelsior Solar Powered Ion Erkek Kol Saati

Seiko - SSC139 Excelsior Solar Powered Ion Erkek Kol Saati
Seiko – SSC139 Excelsior Solar Powered Ion Erkek Kol Saati

Seiko’nun bu saat modelinde kullanılan benzersiz çelik kordon tasarımı, saate robotik bir görüntü kazandırıyor. Bu farklı kordonun erkeksi detayları, gözle görülür şekilde insanı kendine çekiyor. Seiko SSC139 bir saatten istenilebilecek her şeye sahip. Seiko SSC139 Excelsior Solar, kelimenin tam anlamıyla farklı tasarımın zirvesini temsil ediyor. İster iş ortamında ister günlük kullanım için olsun başka bir modele bakmanıza kesinlikle gerek kalmayacak.


2. Seiko SSC448 Gold and Black Chronograph Erkek Kol Saati

Seiko - SSC448 Men’s Gold and Black Chronograph Erkek Kol Saati
Seiko – SSC448 Gold and Black Chronograph Erkek Kol Saati

Klasik bir görünümü olan Seiko erkek saat modeli arıyorsanız, bu siyah deri kayışlı ve altın renkli elbise saati, klasik kıyafetler için mükemmel bir tamamlayıcıdır.


1. Seiko SSB181P1 Chronograph White Dial Edition Erkek Kol Saati

Seiko - SSB181P1 Chronograph White Dial Edition Erkek Kol Saati
Seiko – SSB181P1 Chronograph White Dial Edition Erkek Kol Saati

Zamansız bir tasarımı olan Seiko SSB181P1 erkek kol saati, sadece modaya uygun bir saat değil, aynı zamanda uygun fiyatı ile de ilk tercih edilecek modellerin arasında yer almaktadır. Dana derisi kordonu, saati bileğinize taktığınız an mükemmel bir yumuşaklık hissi veriyor. Aynı zamanda yüksek su geçirmezlik derecesi ile yüzerken dahi kullanmanıza olanak sağlıyor. Bu özellik ve kalitede olan saatlerin yüksek fiyatları göz önüne alındığında Seiko SSB181P1 erkek kol saati modeli, eşsiz ve zamansız tasarımı ile önceliği hakediyor.

Seiko saat hakkında detaylı bilgi edinmek için “Seiko Saat” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.
Ayrıca “En İyi 10 Seiko Saat Modeli” yazımızı inceleyebilirsiniz.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir