Dünyanın En İyi Erkek Saat Markaları
En iyi erkek saat markaları
1

Dünyanın En İyi Erkek Saat Markaları

Kadınlar için oldukça fazla aksesuar seçeneği varken erkekler için bu çok kısıtlıdır. Bunu bilen saat markaları özellikle erkek kol saatleri üretimine önem vermektedir. Bazıları bu misyonla dünyanın en iyi saat markaları arasına girmeyi başarmıştır. Zamansız kol saatlerinin mekanik hareketleri, erkekler için her zaman büyüleyici bir sanat eseri olmaktadır. Asırlar süren yenilikçilik, ince işçilik ve bağlılık üzerine inşa edilen saat markalarının modelleri, mükemmelleştirilmiş birer sanat eseridir. 

Bilimi ve dönemin ruhunu yansıtmayı başaran saat markaları, ürettiği ürünlerle sıradan bir kol saati olarak değil, geçmişin yadigarı olarak da anılmaktadır. Saat markaları, ürettikleri lüks saat modelleri ile beraber, erkeklerin stil, sınıf ve en önemlisi gelenek geride bırakacakları anıtsal aksesuar olarak takdir edilmektedir.

Lüks saat modelleri, tasarımları sayesinde modası asla geçmeyecek parçalardır. Hayat bu kadar hızlı akarken zamanı takip etmek her zamankinden çok daha kıymetli. Elbette bunu günümüzde herkesin sahip olduğu cep telefonları ile yapabilirsiniz ama neden bunu dünyanın en iyi saat markalarının birisinin ürettiği benzersiz bir saat modeli ile yapmayasınız?

Hiç bir telefon, dünyanın en iyi saat markalarının ürettiği saat modellerinin özelliklerinden olan olağanüstü zarafete ve zengin geçmişe sahip değildir. 

Dünyanın En İyi Erkek Saat Markaları Listesi

Bir erkek hakkında bileğine taktığı saat modeline bakarak çok şey anlayabilirsiniz. Çünkü erkeklerin büyük çoğunluğu pahalı kıyafetlere ilgi duymazken, dünyanın en iyi saat markaları söz konusu olduğunda oldukça cömert olurlar. Bir erkeğin bileğine taktığı saate bakarak, zevki hakkında, özü hakkında ve belki en önemlisi hayattaki başarısı hakkında sağlam bir öngörü kazanabilirsiniz. 

Günümüzde başkaları üzerinde güzel bir etki bırakmak için saatlere yatırım yapmak son derece kolaydır. Yapmanız gereken bitmek bilmeyen saat seçenekleri arasında hangi saat modeli ile saat koleksiyonuna başlamanız gerektiğini anlamak için dünyanın en iyi erkek saat markaları hakkında bilgi edinmek yeterlidir. 

Dünyanın en iyi erkek saat markaları uygun fiyattan lükse,, esneklikten gündelik kullanıma kadar hemen hepsi üst düzey saatçilikte ustalaşmış 55 saat markasını bir araya getirdik. Listemizde en iyi İsviçre saat markalarından en iyi Alman saat markalarına, en iyi Japon saat markalarından uygun fiyatlı erkek saat markalarına kadar bir çok seçenek bulacaksınız. 

Fitness addiction: what it is – GreenStyle anabolic steroid cycles anal babe fitness asian movieG:g

En İyi Erkek Saat Markaları

1. Alpina

İsviçre Geneve merkezli bir saat markası olan Alpina, macerayı sevenler için saatler üretmektedir. Spor saatler konusunda uzman olan Alpina dalgıçların, kayakçıların ve dağcıların en çok tercih ettiği saat markalarındandır. Alpina, doğanın zorlu koşullarına dayanabilecek sağlamlıkta saatler üreten dünyanın en iyi erkek saat markaları arasındadır.

En İyi Alpina Erkek Saatleri

  • Alpina Alpiner AL-240NS4E6: Alpina Alpiner modeli, üreticisi tarafından en saf saat modelleri arasında gösterilmektedir. Alpina saatlerinin misyonunu temsil etmesi açısından da saftır. Okunaklı, takılması kolay olacak şekilde tasarlanmış son derece sade bir modeldir
  • Alpina Seastrong Heritage: Alpina Seastrong Heritage modeli, markanın 1960’lı yıllarda piyasaya sürdüğü Supercompressor tarzı saatlere saygı üretimidir. Model 1969 yılı üretime çok benzese de kesinlikle bir uyarlama değildir. 
  • Alpina Startimer Pılot: Startimer havacılık saatleri, Alman Flieger stillerine vurgu yapan ana tasarıma sahiptir. Oldukça cezbedici bir tasarıma sahip olan bu saat, büyük kasası ile günümüz modasını da yansıtıyor. 

2. Audemars Piguet

Dünyanın en iyi saat markalarından biri olan Audemars Piguet, hemen herkes tarafından bilinen, seçkin bir markadır. Estetik açıdan etkileyici ve göz alıcı lüks saat modelleri ile tanınır. Aynı zamanda dünyanın en iyi erkek saat markaları arasındadır. Avangard işçiliği ile üretilen Audemars Piguet, “Kuralları çiğnemek için usta olmalısın” diyerek iddiasını ortaya koyuyor.

En İyi Audemars Piguet Erkek Saatleri

  • Audemars Piguet Royal Oak Froster Chronograph: Royal Oak modeli, kasa ve bileziğin mükemmel birleşimi ile uzun süredir devam eden bir üne sahiptir. Ancak Froaster modeli bu efsanevi modeli yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Altın yüzeyinin elmas uçlu bir aletle, defalarca dövülmesi sonucu yeni bir çehre kazanıyor. 
  • Audemars Piguet Code 11.59 White Gold: İlk olarak 2019 yılında tanıtılan model uzun yıllar süren bir araştırmanın sonucu olarak piyasaya sürülmüştür. Code 11.59, son 20 yılda ortaya çıkan gerçekten yeni, nadir saat tasarımlarından birisini temsil etmektedir.
  • Audemars Piguet Royal Oak Tourbillon Chronograph: Royal Oak saatleri, 1972 yılındaki ilk tanıtımından bugüne kadar, sekizgen kasa tasarımına yeni komplikasyonlar ekleyerek koleksiyonunu büyük ölçüde genişletti. Royal Oak koleksiyonun bu harika gelişimini en net gösteren saatlerden bir tanesi de Tourbillon Chronograph saat modelidir. 

3. A. Lange & Söhne

Lüks Alman saat markaları arasında en iyisi olan A. Lange & Söhne, teknik mükemmelliğe önem vererek saat üretmektedir. Saatlerinin her hareketi estetik hassasiyetle üretilmiştir. Modelleri gerçekten gelenekseldir. Karmaşık saat modelleri ile bilinen A. Lange & Söhne, hemen her modelinde bölünmüş saniye kronografları ve daimi takvim komplikasyonu kullanmaktadır.

4. Arnold & Son

250 yıl gibi oldukça uzun zamandır prestijli saatler üreten Arnold & Son’un İngiliz saatçiliğinde derin geçmişi vardır. John Arnold’un teknik uzmanlığına dayanan marka, ilk kol saatini denizde boylam bulmak için üretmiştir. 1998 yılında tekrar saat üretmeye başlayan marka, John Arnold’un teknik uzmanlığını devam ettirerek yenilikler yapmaya devam etmektedir.

5. Baume & Mercier

1830 yılında kurulan Baume & Mercier, işlevselliği olan lüks spor lüks saatler geliştirmektedir. Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra, kol saatleri geleneksel cep saatlerine göre çok daha popüler hale geldi. Bu değişime ayak uyduran başarılı İsviçre saat markası, bugün el işçiliğinin çağdaş ve yenilikçi en önemli temsilcileri arasında gösteriliyor.

6. Bell & Ross

Fransız mühendisliğinin en önemli saat markalarından olan Bell & Ross, kol saatleri ile fark yaratıyor. Bell & Ross’un ürettiği lüks saat modelleri, maceracı bir yaşam tarzına sahip erkekler için harika seçeneklerdir. Her amaç için mutlaka lüks bir Bell & Ross saati vardır.

7. Blancpain

250 yıldan beri üretilen her Blancpain saat modeli, sonsuz yeniliklerin içinde klasik unsurları da en net şekilde yansıtmakta. İsviçre’nin ve dünyanın en iyi saat markalarından birisi olan Blancpain, 13 kuşaktır prestijli mekanik kol saatleri üretmektedir.

8. Breitling

Özellikle havacılık sektörü için tasarlanan Breitling, zamanla lüks yaşam tarzının ikonik saat markalarından biri oldu. En ikonik saat modellerinden bazılarını üreten İsviçreli Breintling saat markası, kullanıcılarına rafine bir kalite sunar.

9. Breguet

Avrupa’nın tarihi kültürüne açılan bir pencere olan Breguet saatleri, aristokrasi, zamansız romantizmin ve klasik zarafetin öyküsünü anlatır. Breguet, Louis XVI, Napolyon gibi tarihi şahsiyetlerin yanında, Avrupa’nın büyük liderlerinin tarih boyunca tercih ettiği markadır. Lüks saat markalarının kullandığı Tourbillon teknolojisinin mucidi olan marka, saat dünyasına bir çok yenilik kazandırmıştır.

10. Ball

”Olumsuz Koşullar Altında Doğruluk” parolasıyla kol saatleri üreten Ball için yenilik ve yaratıcılık en doğru tanımlama olacaktır. Lüks saat üreticisi olan Ball, saatlerine 25 yıl boyunca belirgin şekilde aydınlatma sağlayan mikrogaz ışık teknolojisi uygular. Dayanıklılığın stille birleştiği marka Ball saat markasının zamansız erkek kol saati modellerine hayran olabilirsiniz.

11. Bremont

Eski model uçaklara ve mekaniklere tutkuyla bağlı olan iki İngiliz kardeş, sade fakat son derece zarif bir pilot saati geliştirmek için çaba gösterdi. Böylece Bremont saatleri doğdu. Bremont, sadece herhangi bir pilot saati değil, aynı zamanda üst düzey hassasiyet ve işlevsellikte sunan harika saatlerdir.

12. Bulova

En ünlü Amerikan saat markalarından biri olan Bulova, 1800’lerin sonlarına doğru New York’ta kurulmuştur. O zamandan beri Bulova saatleri, sektörde ilklerin ve trendi tanımlayan marka olarak bilinmektedir. Bulova uygun fiyatlı kaliteli erkek saat markaları içinde özel ve birinci sınıf ürünleri ile ünlüdür.

13. Cartier

Fransız bir marka olan Cartier, dünya genelinde lüks saatler ve mücevherler konusunda en saygın markalardan biridir. Bir Cariter saat modeline baktığınızda, yenilikçi saatçilik ve geleneksel zarafeti bir arada görürsünüz. Kendi kategorisinin en önemli markalarından olan Cartier, özel estetiği ve hassasiyeti yeniden tanımlayan saat modelleri vardır. Lüks erkek saat modelleri arasında Cartier gerçek bir dönüm noktasıdır.

14. Casio


Her türlü yaşam tarzı için bir modeli olan erkek saat markası arıyorsanız kesinlikle bu marka Caiso’dur. Pro Trek gibi akıllı outdoor saat modellerinden, klasik vintage dijital kol saatlerine kadar çok çeşitli koleksiyonları vardır. Dünyanın en iyi saat markalarından olan Casio’nun özellikle G-Shock serisi, yüksek dayanıklılığa sahip modelleri ile ünlüdür.

15. Chopard

İsviçre’nin mükemmel ve usta markalarından bir diğeri Chopard, 143 yıldan uzun bir süredir sürekli olarak deneysel olarak kaldı. Kuyumcu Karl Scheufele ile birleştikten sonra, Louis-Ulysses Chopard’ın geleneksel saat modellerine özenle seçilmiş taş ve mücevher ekleyerek marka gelişimini tamamladı. Chopard bugün, saatçilik endüstrisinin lüks saat modellerinin yenilik ve hassasiyet standartlarını belirliyor.

16. Corum

Corum, geleneksel İsviçre saat üreticiliğinin yenilikçiliğini temsil eden markaların doruk noktasıdır. Markanın 20 dolarlık yüzleri olan Liberty Eagle saat modeliyle başlayan yolculuğu, 60 yıllık süreç boyunca tanınırlığını artırarak devam etmiştir. Corum bugün mimari tasarımlara öncülük etmeye devam ediyor.

17. Edox

Edox, çağdaş, lüks spor aletleri ve sanat eseri saat modellerinin en önemli markalarından biridir. Geoscope gibi üst düzey bir saat modelinin usta üreticisidir. Marka şimdiye kadarki en ince takvim saatini üretmiştir. Üstün, ancak şık tasarımları ile birinci sınıf saat modelleri üretmektedir.

18. Eterna

Geleneksel İsviçre saat markalarından oluşan grubun klasik bir üyesi olan Eterna, tarihinin büyük bölümünü endüstride bir sürü yenilik yaparak geçirmiştir. İlk entegre alarm sistemini üretmekten, bilye yataklı rotoru kadar, saatçilik endüstrisinin zorluklarını çözmeye devam ediyor. Markanın Chronograph ve Heritage koleksiyonları yaratıcılık ve mekanik mükemmelliğin en iyi temsilcilerindendir.

19. Frank Muller

Frank Muller oldukça genç sayılabilecek bir saat markası olmasına rağmen, tamircilikten başlayan yolculuğu, dünyanın en ünlü komplikasyon ustalığına kadar gelmiştir. Marka bugün, dünyanın en lüks saat markaları arasındadır. Frank Muller her yıl, ”Dünya Prömiyeri” olarak bilinen yeni bir kronometre koleksiyonu yayınlar. Sektöre anahtar saat modelleri ile öncülük eden sıra dışı bir markadır.

20. Frederique Constant

Zamansız şıklık ve kusursuz detaylar, Frederique Constant saat markalarının lüks tutkusunu yansıtan en önemli detaylardır. İsviçre saat kültürünün merkezinde bulunan Frederique Constant, mekanik hassasiyetin özünü modern unsurlarla birleştiriyor.

21. Girard Perregaux

Üst düzey saat markası olan Gerard Perregaux, 1971 yılından beri İsviçre kalitesinde saatler üretmektedir. Derinlikli el işçiliği olan Gerard Perregaux saatleri klasik, zarif, estetik ve cesur tasarımlara sahiptir.

22. Glashütte Original


Glashütte Original, 19. yüzyıl ortasına kadar uzanan görkemli tarihi ve mükemmel saat işçiliği ile bilinen en iyi Alman saat markalarından birisidir. Markanın çağdaş tasarımlarının özünde mükemmel bir kalibre yer alır. Her saat modeli geleneksel saat üretiminin tekniklerini kullanarak, çağdaş tasarım ile birleştirilmiştir.

23. Graham

Koleksiyoncular ve saat meraklıları, çok uzaklardan bile bir Graham saatini tanıyabilirler. Kibar saat modelleri yerine büyük tasarımları seçen Graham, göze çarpan parlak materyaller ve kalın lastik kayışlar ile dikkat çekiyor. Graham saatleri, profesyonel dalgıçlar için gerçek dalış aletleridir.

24. Greubel Forsey

İlk yüksek seviyeli İsviçre kol saatini 2004 yılında üreten Greubel Forsey, uzun süren yenilikçi çalışmalardan sonra, yalnızca saatler için özel olarak hazırlanan ilk çift tourbillon hareketini tasarladı. Greubel Forsey, en iyi altınları, platin ve antrasit malzemeleri kullanan, özellikle komplikasyon saatler üreten bir markadır.

25. Hamilton

Swatch Group bünyesinde bulunan Amerikan kökenli Hamilton, İsviçre hassasiyetini Amerikan ruhuyla birleştiren bir markadır. Hamilton saat markası, ilk elektrikli kol saatinden, LED zaman göstergesine kadar, standart saatçiliğin sınırlarını zorlayan bir saat markasıdır. Hamilton saatleri, ayırt edici özellikleri olan modelleri ile devrim niteliğindeki tasarımları ile geleneksel Amerikan saatçiliğini temsil eder.

27. Hublot

Big Bang Rose Gold modeli ile çığır açan Hublot, genç saat markalarından olmasına rağmen çok hızlı bir şekilde zirveye çıktı. ”En İyi Büyük Boy Saat”, ”Spor Saat Ödülü” ve ”2005 Tasarım Ödülü” gibi çok sayıda prestijli ödülün sahibi olan marka, çağdaş saatçiliğin en önemli temsilcisidir. En iyi erkek saat markalarından olan marka, lüks saatleri ile gerçek bir değerdir.

28. H. Moser & Cie

İsviçre saatçilik tarihinin temellerini araştırmak istediğinizde H. Moser & Cie markası da orada olacaktır. 1828 yılında kurulan bu marka, kendi balans yaylarını bile üreterek, saf mekanik mükemmelliğin sınırlarını zorlamaktadır. Markanın lüks saat modellerinin her biri tamamen elle üretilir, bu yüzden H. Moser & Cie yılda maksimum 1.200 adet saat üretmektedir.

29. HYT

“Hydro Mechanical Horologists” yani kısaca HYT, İsviçre saatçilik dünyasında çığır açan bir teknoloji geliştirdi. Rakipleri ile kıyaslandığında benzersiz olan bu öncü marka, lüks saat modellerinin akışkanlığı ve aydınlatmaları ile geleneksel saatçiliği hiçe sayıyor. HYT saatleri, saatin etrafında bir tüpün akışkan şekilde dolaştırılması ile görüntülenen saatler üretiyor. HYT 2012 yılında ”En Yenilikçi Saat” ödülüne layık görülmüştür.

30. IWC

International Watch Co. Schaffhausen, üst düzey saatçilik arasında benzersiz bir konuma sahiptir. 1868 yılından bugüne IWC saat markası, ilk titanyum kronograf ve titanyum dalış saatini üretmiştir. Porche Design ile işbirliği yaparak yıllar içinde çok önemli komplikasyonlar geliştirmeye yüksek kaliteli saatler üretmeye devam ediyor.

31. Jaeger – LeCoultre

Etkili hareketler geliştirmek söz konusu olduğunda, Jaeger-LeCoultre lüks saatleri endüstri lideridir. Enfes komplikasyonlar, en hafif saat mekanizmaları, dünyada küçük saat gibi yenilikler markanın uzmanlık alanıdır. Jaeger-LeCoultre 2008 yılında Alman editor Armbanduhren tarafından verilen bir ödül olan “Yılın Saati” olarak seçilmiştir.

32. Junghans

1900’lü yılların başlarında uygun fiyatlı saatler üretmek için çalışmaya başlayan Junghans, 2000 yılında çok büyük bir değişim yaşadı. Gelenek, yenilik ve süreklilik konusunda yeniden yapılanan marka, bugün bildiğimiz zamansız tasarımlarını tamamlayan yeni hareketleri ile saat modelleri üretti. Modernizmi en iyi şekilde yansıtan model saatleri ile her erkeğe hitap eden zevkli bir marka.

33. JeanRichard

Daniel Jeanrichards’ın öncülüğünü benimseyen yeni ve dinamik saat koleksiyonu 2012 yılında yeniden piyasaya sürüldü. Bu saatler macera tutkunu insanlar için üretilmiştir. Keşif, seyahat ve yaşam tarzı, bu eşsiz saatlerin ilham aldığı değerlerdir. JeanRichard saatleri, dayanıklılık ve işlevsellik için zirvedir.

34. Longines

Saint-Imer tarzının efsanevi temsilcisi olan Longines, 1832 yılından beri mükemmel saatler üretiyor. Zamansız ve zarif görünüm söz konusu olduğunda en başarılı İsviçre saat markalarının başında gelen Longines saat markasının erkek koleksiyonlarını mutlaka keşfetmelisiniz.

35. Maurice Lacroix

Maurice Lacroix, lüks İsviçre saatleri arasında mirası olan ve otomatik saat hareketleri de dahil olmak üzere kendi üretimini yapan saygın markalardan biridir. Karmaşık olmayan ve yenilikçi modern erkek saat markası arıyorsanız, Maurice Lacroix’in ayrıcalıklı dünyasına göz atabilirsiniz.

36. MB & F

Maximilian Busser & Friends, bir kol saatinin ne olması gerektiğine dair ne kadar fikir varsa altüst etmeyi başaran sanatsal olarak farklılık sunan bir saat markasıdır. Kol saatlerinde kullanılan sistemlerin hiç birini kullanmayan bu saatler, eklektik makineler ve sıra dışı şekil ve formlara sahip. Prestijli avangard işçilikleri ile İsviçre saatçiliğinin zarif komplikasyonlarına adanmışlıklarını temsil ediyor.

37. Omega

Omega saat markası, kesinlikle mükemmelliğin en yalın halidir. 1848 yılından beri İsviçre saat ustalarının özgün tasarımlarını hassas zaman işleyişi ile temsil eden üst düzey bir markadır. Bugün seçkin modelleriyle Omega, saatçilik endüstrisinin zirvesindeki hareketleri ve yenilikleri ile sektörde öncü konumundadır.

38. Oris

Geleneksel mekanik İsviçre saatçilerinden biri olan Oris, modern kol saatleri karşısında klasik yapısıyla orijinalliğini sürdürmekte. Prefesyonel guillocheur kullanan marka, rafine bir zarafet, yaşlanmayan dizayn ve büyüleyici tasarımları ile değerini korumaya devam ediyor.

39. Panerai

İtalya’nın hassas mühendislik harikası olan Panerai saat, efsanevi deniz aracı olarak üretilen saatleri ile tanınır. Panerai’yi diğer saat markalarından ayıran şey, parçalarının suda ve düşük ışıkta okunmasını sağlayan parlak bir madde olan ”Radiomir”i kullanıyor olmasıdır. Lüks ürün grubu Richemont tarafından satın alınan Panerai, bu birliktelikten sonra lüks spor saatlerinin lider markalarından olmuştur. Panerai, sıra dışı tasarımları ve mükemmel işçiliği ile en güvenilir markalardan biridir.

40. Parmigiani


Parmigiani şirketi bugün yaratıcılık, hassasiyet ve çok sayıda satın alma işleminden sonra bir araya geldi. Marka, şirket içi üretim yapabilir hale geldikten sonra, lüks saat endüstrisine geliştirdiği komplikasyonlar, hareketler ve gerçekleştirdiği işbirlikleri ile hükmetmeye başladı. Markanın kalibreleri mühendislik zanaatinin saf yeteneğini temsil eder. Parmigiani saatleri pahalı, sınırlı ve nadir parçalardır.

41. Patek Philippe

Patek Philippe tarafından üretilen herhangi bir kol saati, zamansız bir yeniliğin hikayesini anlatır. 1845 yılından beri saat dünyası için dönüm noktası sayılabilecek icatların lideri olan markanın, 70’in üzerinde patenti var. Modern kuron sargısından yıllık takvime kadar birçok komplikasyon Patek Philippe saatlerinin başyapıt olarak tanınmasını sağlamıştır. Patek Philippe, zengin, zarif ve yaşlanmayan marka.

42. Piaget

Sürekli olarak iyileştirmeler ve geliştirmeler yapmak, İsviçre’de rakip saat markalarının önüne geçmek için yapmanız gereken şeylerdir. Piaget saat de bu mottoyu benimseyen markalardan biri. Ekstra düz saat hareketlerinde ustalaşarak kendine özgü kol saatleri ile rakipleri arasında fark yaratmayı başardı. Lüks saat markalarının en büyüklerinden biri olan Piaget, dünyanın en pahalı saat markaları arasındadır.

43. Rado

Modern alaşımlar ve geleneksel saatçiliği incelediğiniz de orada mutlaka yüksek kaliteli bir Rado saat bulacaksınız. İsviçreli Rado, benzersiz sert alaşımları ve ileri teknoloji seramik modelleri ile tanınan bir saat markasıdır. Ortalama bir Rado saatinde, tungsten, titanyum karbür, lantan ve safir kristal kordonunu bulabilirsiniz. Rado saatleri rafine renklerde, mat ve metalik yüzeylerle tanımlanan oldukça sıra dışı, şık ve sağlam tasarımları ile tanınır.

44. Rolex

Forbes’e göre dünyanın en güçlü global markalarından biri olan Rolex, dünyanın en büyük lüks saat markalarından biridir. Sonraki nesillere bırakılacak bir miras olarak kabul edilen Rolex saat, klasik modellerini sürekli geliştirerek, endüstride birçok ilke imza atmayı başarmıştır. Rolex saatleri dünyada en çok replikası yapılan markadır. Bu yüzden satın alırken mutlaka resmi bir satıcıdan aldığınıza emin olun.

45. Roger Dubuis

Bazen saat dünyasında usta olarak kabul edilmek için asırlık geçmişiniz olması gerekmez. Lüks saat markalarından Roger Dubuis, üretildiği ilk günden beri eski saatçilik bilgileri kullanarak lüks markalar arasında kabul edilmiştir. İsviçre’nin Cenevre’deki en iyi saat ustaları tarafından üretilen Roger Dubuis saatleri, olağanüstü mekanizmaları ve avangard tasarımları ile mekanik uzmanlığın mükemmel temsilcileridir.

46. Richard Mille

Deneysel saat tasarımları dendiği zaman alka ilk gelen marka olan Richard Mille, geleneksel saatçilik kavramlarını, ürettiği saat modelleri ile yıkmaya devam ediyor. Sofistike komplikasyonlar, avangard işçilik, futuristik tasarımları, sıra dışı malzemeler ve iskelet kadranlarla karakterize edilen saatleri Richard Mille markasını diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerdir.

47. Seiko

Hassasiyet kelimesinin Japonca karşılığı Seiko saat markasıdır. Yıllar boyunca en çok satılan, dünyanın sayılı Japonya’nın en iyi saat markaları sıralamasında lider olan Seiko, uygun fiyatlı ancak lüks kalitedeki saat modelleri ile bilinir. Kinetik enerji ile çalışan saatleri, geleneksel mekanik saatler arasındaki en büyük yeniliklerden biridir. Marka, pilli saat modelleri ile özellikle Seiko Quartz Astron ile ”En İyi Mekanik Kol Saati Kronometresi” ve ”IEEE Milestone Ödülü” gibi ödüllerin sahibi oldu.

48. Swatch

Swatch saat markasının arkasında çok büyük bir hikaye vardır. Modaya uygun ürettikleri saatleri ile ön plana çıkmış bir saat markasıdır. Kuvars krizi sırasında, Japon şirketleri, saatlerini İsviçre mekanik saat modellerinden çok daha düşük fiyata satmaya başladı. Büyük sorun yaşayan İsviçre saat markaları, bunu telafi etmek için Swatch markasının havalı, ucuz ve renkli saatlerini piyasaya sürdü. Büyük başarı yakalayan Swatch, bugün dünyanın en büyük saat grubudur ve bünyesinde birçok saat markası bulundurmaktadır.

49. Tag Heuer

1860 yılında İsviçre’nin St-Imer kentinde kurulan Tag Heuer saat markası, yıllar boyunca kronograflardan durma saatlerine ve çok daha fazlasına kadar sayısız miktarda popüler saatler ve hareketler üretti. Louis Vuitton tarafından satın alındıktan sonra, efsanevi Carrera, Monza ve Monaco gibi ikonik modellerini tekrar yayınladılar. Geçmişinde bulunan sayısız başarıyı bugüne taşımayı başaran Tag Heuer, lüks ve ileri düzey saat tutkunları tarafından en temel saat markaları arasında gösterilmektedir.

50. Tudor

Rolex’in kardeş markası olan Tudor saat, büyük kardeşinin saat fiyatlarının çok altında, sofistike saatler üretmektedir. Rolex ile fiyat karşılaştırması yaptığınızda Tudor’un kalitesiz olduğunu düşünmeyin, Tudor’da oldukça kaliteli saatler üretmektedir ve Rolex markasına erişemeyen tutkunlar için seçenekler sunmaktadır. Tudor, kronograflardan dalış saatlerine ve lüks modellere kadar her tarz için mükemmel seçeneklere sahiptir.

51. Ulysse Nardin

Denizcilik saatleri konusunda dünyadaki en nitelikli saat markalarından biri haline gelen Ulysse Nardin, lüks saat markaları içerisinde en çok beğenilen saatlere sahiptir. Kusursuz mekanik mühendisliği, zamansız estetik ve yenilikçilik, Ulysse Nardin saatlerinin en temel özelliklerindendir. Saat modelleri, zarif, cesur ve güvenilirdir.

52. Urwerk

Şimdiye kadar gördüğünüz tüm saat modellerini unutun. Urwerk saatleri, kesinlikle şimdiye kadar üretilen hiçbir saate benzemiyor. Bu avangard saatler ve onların futuristik tasarımları aklınızdan çıkmayacak. Urwerk saatleri kesinlikle sıra dışı. Nanoteknolojiyi mekanik mühendislik ile birleştiren Urwek, saat markalarının tasarım ve teknoloji sınırlarını oldukça genişletmiş durumda.

53. Vacheron Constantin

İsviçre saatçiliğinin büyük babası sayılan Vacheron Constantin saat markası, 250 yılı aşkın süredir saat üretmektedir. Vacheron Constantin saatleri, iç mekaniğinden dış tasarımına kadar zamansız birer sanat eserleridir. Bu yıla kadar sektöre sayısız yenilik kazandıran ve referans olacak kadar güzel saat modelleri sunan Vacheron Constantin, sadece bir saat markası değil, sektör için bir mihenk taşıdır.

54. Victorinox

Victorinox, özellikler Amerika Birleşik Devletleri’nde, yüksek kaliteli askeri ve yardımcı bıçakları ile ünlendi. Daha sonra bu ününü kullanarak pek çok başarıya imza atan Victorinox, orijinal kol saatleri de üretmeye başladı. Marka bugün, pilotlar, iş adamları, gündelik ve spor kullanım için olsun, her ihtiyaç gurubu için saat modelleri üretmektedir. Victorinox, lüks bir saat markası olmasa da, herkesin kullanabileceği, uygun fiyatlı şık saatler üretmektedir.

55. Zenith

Zenith saat markası, ilk otomatik kronografı olan ”El Primero” tanıtıldıktan sonra saat markaları içerisinde kendisine sarsılmaz bir yer edindi. Bu model, her yıl üretilmekte ve uzmanlar tarafından en iyi kronograf hareketlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Tag Heuer ile iş birliği yaptıktan sonra İsviçre saat markaları arasında, hareket üreticisi ve tedarikçisi olarak oldukça ilerleme kat etti. Zenith saatlerinin stilleri, mekanik komplikasyonlarla tamamlanan cesur ayrıntıları ile fark yaratmakta.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

    Bir yanıt yazın

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir