1. Anasayfa
  2. Saat Bilgi Köşesi

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Erkek Saat Markaları

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Erkek Saat Markaları
1

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Erkek Saat Markaları

Erkekler için aksesuar düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk şey muhtemelen bir kol saatidir. Maalesef erkekler için çok fazla aksesuar seçimi yok. Bu yüzden hemen her erkeğin dolabında şık ve kaliteli bir kol saati olmalıdır. Ancak, hem şık hem de kaliteli olan saat markaları genellikle çok yüksek bedeller ile satılmaktadır.

Çok yüksek fiyatlar ödemek istemiyor ve aynı zamanda şık, fonksiyonel ve dayanıklı bir saat markası arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Piyasada, gayet makul fiyatlarla, oldukça iyi tasarımlara sahip, çok iyi kalitede olan saat markaları var. Aşağıda, her erkeğin bilmesi gereken uygun fiyatlı saat markalarını derledik.

1. Victorinox Saat

İsviçre çakısı pazarının lider markası olan Victorinox’un ürün yelpazesinde ilginç ve orta sınıf bir çok saat modeli de bulunmaktadır. Victorinox saatler, keskin ve çekici tasarımları, basit işlevleri ve dayanıklı olmalarıı ile bilinmektedir. Hafif bir titanyum ile dizayn edilmişlerdir ve oldukça sağlam saatlerdir.

2. Alpina Saat

Alpina, 1883’ten beri saat üretimi yapan köklü bir markadır. Günümüzdeki spor saatlerinin öncüsü olarak kabul edilmektedir ve anti-manyetik, anti-şok ve suya dayanıklı saat modelleri ile çok çeşitli bir koleksiyon sunar. Tüm saat tasarımlarını kurum içerisinde kendileri yapmaktadır ve saat endüstrisinde yenilikçi ve kaliteyi üretimin temeline koyan anlayışı ile tanınır.

3. Seiko Saat

Dünya da en çok tanınan, bilinen ve teknolojileri ile saat dünyasında yep yeni bir alan açan dünyanın en iyi saat markalarından birisi de Seiko’dur. Seiko saat markasının çok geniş ürün yelpazesi vardır ve bazı saat modellerinin fiyatı bir Rolex saati kadar olabilir. Dünyanın en çok satılan saat markalarından birisi olan Seiko, uygun fiyatlı ve yüksek kaliteli ve bir çok saat modeline de sahiptir. Kuvars teknolojisinin mucidi olan bu marka, saat ile alakalı her şeyi kendi bünyesinde üretiyor.

4. Stührling Saat

Stührling, tasarımları ile fark yaratan ve kendi tarzını en çok yansıtan markalardan birisidir. Eğer kalabalıkların kullanmadığı, her zaman fark yaratacak bir saat modeli arıyorsanız Stührling saat markasını tercih edebilirsiniz. Kalitesine göre çok uygun fiyatlı olan, tasarımları ile çığır açan bir markadır. Genelde gösterişsiz reklamlarla adından söz ettiren, Brooklyn doğumlu bu marka, pahalı reklamlar yerine insanların kendisi hakkında konuşmasını sağlıyor.

5. Casio Saat

Casio saat, dış mekanlarda kullanılacak dijital saatlerden klasik elbise saatlerine kadar hemen her konuda uzmanlaşmıştır. Şık ve çelik kordonlardan çekici ve zarif deri kayış saatlerinden birisini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Saat piyasasında en uygun fiyat etiketine sahip olmasına rağmen, geniş ürün yelpazesine sahip Casio saatleri çok yüksek kalite, sağlamlık ve estetiktir.

6. Tissot Saat 

1853 yılında kurulan ve saat üretimine başlayan Tissot, dünyada ilk kez seri üretim cep saati ve çift zaman göstergesi yapan marka olarak tanınmaktadır. Ayrıca, ilk seri üretilen cep saatine, ilk anti-manyetik saat ve plastik, taş, sedef ve ahşaptan yapılan ilk saatlere öncülük eden markadır. Yenilik konusunda dünyanın en cesur ve itibarlı saat markalarından birisi olan Tissot, çok geniş ürün yelpazesi ile her kesime hitap etmektedir. Zarif, son teknoloji ve birinci sınıf kalite ile üretilen Tissot saatleri, bugüne kadar getirdiği yeniliklere rağmen muadillerine göre oldukça uygun fiyatlıdır.

7. Citizen Saat

Citizen, şimdiye kadar yapılmış zamanı en doğru gösteren saatleri, üst düzey teknolojileri ve mükemmel saat tasarımlarını düşük maliyet ile kullanıcılarına sunmasıyla tanınıyor. Doğal ve yapay ışıklardan bile güç alan bir bataryaya sahip olan Eco Drive serisine sahip olan marka, sektör en önemli Japon saat markalarından birisidir. Koleksiyonunun büyük çoğunluğunda kullandığı Eco Drive teknolojisi sayesinde, bir Citizen saat aldığınızda onu değiştirmek zorunda kalmaz, on yıllar boyunca rahatlıkla kullanabilirsiniz.

8. Triwa Saat

”Saat endüstrisini dönüştürmek” için Triwa saat markası 4 arkadaş tarafından kuruldu. Saatlerin birer gösteriş aksesuarı olduğunu düşünen Triwa, uygun fiyatlı, zevkli ve modern saat modelleri ile adında söz ettirmeyi başardı. Eğlenceli ve değiştirilebilir saat kayışları olan Triwa saat markası genel olarak klasik saat modeli tasarımları sunar.

9. Timex Saat

Timex, piyasadaki en çekici, çok yönlü ve uygun fiyatlı saat markalarından birisidir. Keskin tasarımları vardır ve saat modellerinde genellikle kronograf kullanır. Değiştirilebilir kayış sistemi de sunan Timex saat markası, birinci sınıf işlevselliğe ve estetiğe sahiptir. Tüm bu artılara rağmen çok düşük maliyetli olması, tercih edilebilecek saat markalarından biri olmasını sağlıyor

10. Movado Saat

Movado, 1881 yılında kaliteli saatçiliğin merkezi olan İsviçre La Chaux-de-Fonds’ta kuruldu. Kurulduğundan bu yana, İsviçre saat mirasını modern tasarımlarla ve yenilikçi teknolojiyle uygun fiyatlarla sunmaya devam ediyor.

11. Sinn Saat

En iyi Alman saat markaları arasında gösterilen Sinn saatleri, özellikle dalgıçlar ve pilotlar arasında popülerdir. Bu onların ne kadar üst düzey tasarımları olduğunu ve dayanıklılık ve işlevsellik konusunda üstünlüğünü göstermektedir. Bu yüzden, olağanüstü pratik bir saat peşindeyseniz, stilden ödün vermeden Sinn saatlerini tercih edebilirsiniz.

12. Mondaine Saat

Mondaine saatleri, ünlü kırmızı saniye göstergesi ile dünyanın her yerinde tanınır. Onun dışındaki, net ve okunması kolay kadran tasarımları ile basit İsviçre saat markası olarak da bilinmektedir. Marka uygun fiyatlı, minimalist ve yenilikçi saatler üretmeye çalışıyor.

13. Junghans Saat

Alman saat markası olan Junghans, 150 yılı aşkın süredir yüksek kaliteli, güvenilir ve cazip saatler satmaktadır. Üst sınıf tasarımları ve geleceğin stilleri ile ün kazanmıştır. Saatlerinin uzun ömürlülüğü nedeniyle yüksek bedel ödemeden en iyi kaliteye sahip olabilirsiniz.

14. Swatch Saat

İsviçre saatçiliği denildiği zaman akla ilk gelen markalardan birisi olan Swatch, saat pazarındaki yüksek kaliteli en ucuz saatleri üretir ve sanatsal, modaya uygun, ileriye dönük saat modelleri tasarlar. Genç kişilere hitap eden marka, gençliğin tercih etmesi için uygun fiyatlı, yenilikçi, cesur ve teknolojisi ön planda olan tasarımlara ağırlık veriyor. Kısacası Swatch, özellikle genç kesimin tercih ettiği popüler saat markalarından biridir.

15. Skagen Saat 

Skagen, İskandinav etiketli bir marka olarak bilinmektedir. Doğru, markanın yaratıcıları Danimarka kökenlidir ancak, Skagen saat markası Amerika’da üretilirler ve bir Fossil Group markasıdır. Akıllı ve sofistike tasarımları ile saat modasına yön vermeyi başarmış nadir markalar arasında yer alır. Minimalist ancak yine de belirgin saat tasarımları ile Skagen yüksek kalite de uygun fiyatlı saatler sunar

16. Fossil Saat

Fossil sadece çarpıcı, farklı ve uygun fiyatlı saatler üretmiyor, sürdürülebilirlik konusunda da oldukça tutkulu çalışıyor. Tarzından ve kalitesinden ödün vermeden, sürdürülebilir fiyat politikası ile müşterilerine saat satın almaları için fırsatlar sunuyor. Bu sayede, Fossil saat markasında her zaman harika saat modelleri bulmak mümkündür.

17. Calvin Klein Saat


Tartışmasız en ikonik moda markalarından birisi de Calvin Klein’dir Şık stilleri ve yüksek kaliteli tasarımları CK markasının imzasıdır ve bu özellikleri model bazlı istisna değildir. Şık tasarımları ve renk seçenekleri ile Calvin Klein, makul fiyatlarla lüks aksesuarlar sunuyor.

18. Tommy Hilfiger Saat

Tüm dünya da en çok satılan ve bilinen markalardan birisi olan Tommy Hilfiger markasının zamansız saat tasarımları ile hemen herkese hitap etmektedir. Klasik Tommy logosu ile ürettiği saatlerini şık bir takım elbise ile veya klasik bir takım ile rahatlıkla kombin yapabilirsiniz

19. Guess

Guess, moda markalarının saat endüstrisine girmesine öncülük eden, dünyanın en prestijli markalarından biridir. Guess saatlerinin tasarımları öyle göz alıcıdır ki uzaklardan bile markayı tanıyabilirsiniz. Guess saat, saat endüstrisinin tasarımları ile beraber her zaman en önemli markalarından biri olmuştur. Yenilikçi teknolojileri ve modern saat tasarımları ile bunu görmek kolaydır.

Yukarıda uygun fiyatlı ve kaliteli erkek saat markalarını listeledik. Bilmelisiniz ki bu liste kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Listeyi hazırlarken erkek saat markaları olarak hazırlasak da, liste de bulunan hemen her markanın kadın koleksiyonları da vardır.

İster erkek, ister kadın, yukarıda bulunan saat markaları içerisinde mutlaka aradığınız tarzda bir model bulacaksınız. Tasarımları ile fark yaratan, bu farkı yaratırken de kaliteden ödün vermeyen, uygun fiyatlı bir saat markası arıyorsanız, listedeki saat markaları aradığımız modeli size sunabilir.

Ayrıca, “Uygun Fiyatlı ve Kaliteli İsviçre Saat Markaları” yazımızı okuyabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

  1. Rolex ile hublotu da yaz da tam olsun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir