1. Anasayfa
  2. Saat Markaları

Wenger Saat

Wenger Saat
Wenger Saat
0

İsviçre saat markası olan Wenger, dünyanın en popüler çakısı olan İsviçre çakısını üreten ilk şirketlerden biridir. Asırlık geçmişi ile Wenger, ilk zamanlar çatal bıçak üretirken, sonraları seyahat aksesuarları üretmiştir. Son olarak şirket Wenger saatlerini üretmeye başlamıştır.

Wenger Saat Modeli
Wenger Saat Modeli
Wenger Saat Tarihi

Wenger, 1893 yılında İsviçre Courtetelle’de bir bıçak fabrikası olarak kurulmuştur. Şirket, İsviçre ordusu için çatal üretmesi istenen Paul Boechat & Cie’nin bıçakhane binasında faaliyetlerine başladı. Paul Boechat & Cie’yi satın alan şirketin girişimci sahipleri, 1897 yılında ABD’de bakan olarak görev yapan Theodroe Wenger’i işe aldı. Wanger ilk olarak şirketi kaşık ve çatal üreticisine çevirdi.

Wenger’in işe başlaması sonrası şirket hızla büyümeye başladı. 1900’lerin başlarında 1700 metrekarelik yeni bir fabrika inşa edildi. Şirket bu dönemde de çatak bıçak takımını üretimine devam ediyordu.

Wenger Roadster Stai Erkek Saat Modeli
Wenger Roadster Stai Erkek Saat Modeli

1908 yılına geldiğimize ise İsviçre ordusu Wenger ile rakip Victorinox ile ortak bir sözleşme imzaladı. İsviçre ordusu için bıçaklar, iki alanda birden üretildi. Ülkenin Almanca konuşulan bölümünde, diğer yarısı ise Fransızca konuşulan bölümünde üretildi. 1929 yılında ise Wenger vefat etti.

Uzun zaman sonra şirket 1988 yılında kol saatleri üretmeye başladı. 2005 yılına kadar da büyük bir hızla saat üretmeye devam etti. Daha sonra İsviçre Ordusu bıçaklarının popüler üreticisi olan Victorinox markayı devraldı. Bu birleşme sonra Wenger saatlerinin ürün yelpazesi daha da gelişti. Ardından 2013 yılında Victorinox, Wenger’in bıçaklarını tamamen kendi ürün üretimine entegre etti. Wenger bundan sonra sadece saat ve seyahat ekipmanları için üretim çalışmalarında buldu.

Günümüzde Wenger’in saat ve seyahat ekipmanları (sırt çantaları, tekerlekli çantalar ve çeşitli seyahat aksesuarları dahil) ile ünlüdür.

Wenger Limited Edition Automatic Erkek Saati
Wenger Limited Edition Automatic Erkek Saati
Wenger Saatleri Nasıldır? Kaliteli Midir?

Wenger çok köklü ve eski bir marka olsa da sadece 30 yıldan beri kol saatleri üretiyor. Ancak marka kurulduğu tarihten bu yana iyi bir ün ve itibara sahip bir İsviçre markasıdır. Tüm dünyada en popüler ürünlerin başında gelen İsviçre Çakıları üreten şirket, daha sonraları güvenilir bir aksesuar ve seyahat markası haline geldi.

Wenger saat markasının göreceli olarak uygun fiyatlı ürünleri vardır. Kalitesine göre oldukça iyi olan bu ürünler değerinin çok altında fiyatlara satılmaktadır. Wenger saatleri İsviçre kalitesini, hassasiyetini ve dayanıklılığını en iyi şekilde temsil ederken, saat tutkunlarına bu özellikleri oldukça makul fiyatlarla sunmaktadır.

Wenger Black Night Roadster Erkek Saat Modeli
Wenger Black Night Roadster Erkek Saat Modeli
Wenger Saatleri Nerede Üretiliyor?

Wenger saatleri, “Swiss Made” standartlarına sahip ve İsviçre’de üretilmeye devam ediyor. Ürünleri tamamen İsviçre’de monte ediliyor ve bileşenlerinin en az %50’si İsviçre üretimidir.

Uygun fiyatlı, yüksek kaliteli kol saatleri arıyorsanız, Wenger mükemmel tasarımlara sahip, kaliteli saatler üreten güvenilir bir şirkettir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir