1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

Vacheron Constantin – Grande Complication “Ornementale” ve Grande Complication “Crocodile”

Vacheron Constantin – Grande Complication “Ornementale” ve Grande Complication “Crocodile”
Vacheron Constantin - Les Cabinotiers Grande Complication “Crocodile”
0

Vacheron Constantin, son derece özel Les Cabinotiers koleksiyonunda, Grande Complication “Ornementale” ve Grande Complication “Crocodile” adlı iki şaheser tanıtmış idi. Bu iki tür modelin her ikisi de, gravür sanatı ile büyütülmüş, en zorlu Haute Horlogerie komplikasyonlarına ev sahipliği yapmakta.

Minyatürleştirme ve el işi mükemmelliği, elle atılan bir altın kasa ile çerçevelenmiş ön ve arka kadranlar arasında görüntülenen 16 ve 15 farklı komplikasyonu sunan iki elle sarma kalibresinde özetlendi.

Grande Complication “Ornementale” ve Grande Complication “Crocodile” ikiz kadranları, sırasıyla süsleri Viktorya Dönemi ve timsah desenleriyle kazınırken, derin patlıcan ve kayrak grisi tonları ile süslenmiştir. Aynı temaya göre oyulmuş bir iğne tokası ile sabitlenmiş zarif bir timsah derisi, lüks bir Makassar abanoz ahşap sarma kutusunda sunulan bu prestijli saatlere son dokunuşunu sağlıyor.

Vacheron Constantin Les Cabinotiers Grand Complication Ornementale
Vacheron Constantin – Les Cabinotiers Grand Complication Ornementale

İki ön ve arka kadran arasında sırasıyla 16 ve 15 komplikasyon sergileyen bu iki başyapıt bir kez daha Vacheron Constantin’in küçük bir alandaki zenginlikleri bir araya getirme ve dikkat çekici Sanatsal El Sanatları ile büyütme konusundaki uzmanlığını gözler önüne seriyor.

Vacheron Constantin Les Cabinotiers Grande Complication “Crocodile”
Vacheron Constantin – Les Cabinotiers Grande Complication Crocodile

Bu iki kreasyon, Vacheron Constantin’in özel uzman Haute Horlogerie “Les Cabinotiers” bölümünün eseridir. Kabin ve çatı katlarında çalışan, son derece uzmanlaşmış Cenevre saat ustalarının el işçiliğinden meydana gelmiştir. Bu ender rastlanan nadir modellerin her biri, horolojik mükemmelliği, geleneksel uzmanlığı ve eşsiz sanatsal yaratımları birleştiren bu felsefeyi yansıtıyor.

Vacheron Constantin Saat hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, markayı derinlemesine incelediğimiz “Vacheron Constantin Saat” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca “En iyi 10 Vacheron Constantin Saat Modeli” yazımızı da inceleyebilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir