1. Anasayfa
  2. Saat Bilgi Köşesi

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli İsviçre Saat Markaları

Uygun Fiyatlı ve Kaliteli İsviçre Saat Markaları
swiss made logo
3


Kaliteli saat satın almayı düşündüğümüzde aklımıza ilk İsviçre saat markaları geliyor. Maalesef kaliteli İsviçre saat markaları, çok yüksek bedellere satılmaktadır. Ancak günümüzde uygun fiyatlarla, yüksek kaliteli İsviçre saatlerine ulaşmamızı sağlayan 7 saat markası vardır. Bu markaların tamamı, popüler saat markalarını bünyesinde bulunduran Swatch Grubun parçaları konumundadır.1. Swatch Saat

Dünya, canlı ve yenilikçi bir saat markası arıyordu. Bunu gören Swatch, bu ihtiyaca cevap vermek için kuruldu. Diğer İsviçre saat markaları gibi, yüksek mühendislik gerektiren mekanizma ve pahalı saatler üretmek yerine önce saat tasarımına önem verdiler.

Ekonomik açıdan ulaşabileceği saatler arayan, teknik detaylara çok önem vermeyen, mekanizma kalitesini umursamayan moda bilincine sahip, birden fazla kol saati sahibi olmak isteyen kişilere hitap ettiler.

Swatch - Sistem51
Swatch – Sistem51

Saatçiliğin tasarım yönüne daha fazla önem gösterdikleri için karmaşık mekanizmalar ve diğer teknik detaylar ile detaylı uğraşmadıklarından, Swatch saatleri nispeten düşük maliyetle üretildiler.

Aynı zamanda marka, saatlerini alan kişilere ayrıcalık tanıdığı ve diğer Swatch kullanıcılarının etkileşim içinde olduğu Swatch Club adında bir girişim kurdu. Eğer gösterişli bir saat aramıyor, ancak hem modaya uygun hem de kaliteli İsviçre saat markası arıyorsanız, Swatch tam size göre.2. Alpina Saat

Alpina da bir çok kaliteli İsviçre saat markası gibi çok uzun yıllardır piyasada olan, öncü markalardan birisi olmayı başarmıştır. Kurulduğu 1883 yılından beri, sürekli gelişim gösterir, tüm teknolojik yenilikleri araştırıp saatlerine uygular.

Alpina saat uzun zamandır alpinistler olarak bilinen hava kuvvetleri pilotları için, dalgıçlar, donanma askeri ve dağcıların ihtiyaçlarına ve tercihlerine göre üretim yapmaktadır.

Alpina - Alpiner 4
Alpina – Alpiner 4

Alpina saatlerinin tarzını ve kalitesini tescilleyen, her türlü güvenilir spor saatlerinin dört özelliği vardır. Bu saatlerin hepsi antimanyetik, anti-şok, suya dayanıklılık ve darbelere karşı dayanıklı olmasıdır. Bu saatlerde dayanıklılığını maksimum seviyeye çıkarmak için genellikle paslanmaz çelik kordon kullanılmaktadır.
3. Wenger Saat

Wenger çok çeşitli ve zengin bir markadır. Kökenleri 120 yıl öncesine kadar dayanan markanın dünyada ve ülkemizde bu kadar tanınmasının sebebi İsviçre çakısı olarak bilinen İsviçre ordu bıçağının üreticisi olmasından kaynaklanmaktadır. Sadece son 20 küsür yıldan beri saatçiliğe başladılar ve çakı üretimindeki kalitelerini saatlerine de yansıtmayı başardılar. Wenger saat markası üretime başladığı andan itibaren büyümeye devam ediyor ve spor saatlerinden klasik saatlere kadar çok çeşitli seçenekler sunuyor.

Wenger - Commando Chronograph 70825XL
Wenger – Commando Chronograph 70825XL

Genel anlamda büyük kasalı saatler üreten marka, ergonomik tasarımları sayesinde çok konforlu kullanıcı deneyimi sunuyor. Kadın saatleri ise zarif ve şık tasarımları ile dikkat çekiyor. Wenger, model tasarımlarını güncel tutan tasarım ekibine sahip bu fark tüm saat modellerinde kolaylıkla fark ediliyor. İsviçre’nin özellikle uygun fiyatlı saatler üreten markası olan Wenger, güvenilir bir mekanizmaya sahip ve çok çeşitli tasarımları ile tercih edebileceğiniz bir marka.
4. Oris Saat

Oris mütevazı küçük bir kasabada kurulduğundan beri, saat dünyasında söz sahibi, saatlere ilgisi olan hemen herkes tarafından bilinen bir marka olmayı başardı. Marka, 1930’lu yıllara kadar 4 farklı saat şekli üzerinde çalışsa da, pilot saatleri için geliştirdikleri büyük tepe düğmesi sayesinde kendi imzasını oluşturdu.

1940’larda düşük ihracat yüzünden zor günler geçirmesine rağmen, çalar saat üretme girişimi sayesinde sektörde var olmayı başardılar.

Oris Carl Brashear Limited Edition
Oris Carl Brashear Limited Edition

Kurulduğundan beri yüksek riskler alan marka, yüksek doğruluk ödülü de dahil olmak üzere, bir çok övgüyle sonuçlanan ödülün sahibi olmayı başardı. Oris saat markası, günümüzde halen denizcilik, havacılık ve motor sporları için saatler üretmektedir.
5. Mido Saat

Mido saat markası genellikle otomobil hayranları için mimari etkisi olan saatlerdir ve bu nedenle saatlerinin hepsinde estetik açıdan hoş bir görünüm bulacaksınız. Mido saatler, sofistike saat tasarımları dolayısı ile tüm dünyada çok popüler bir markadır. Saatleri genellikle mükemmel olmaları için hazırlanmıştır.

Mido saat aynı zamanda 19. yüzyılda geliştirdiği mantar tepe düğmesi ile saatlerin su geçirmezliğini arttıran öncü bir markadır. Artık bu teknolojiye çok kolay ulaşıldığı için marka tasarımlara çok daha fazla ağırlık vermektedir. Bu sayede lüks saat piyasasında nadir bulunan fiyatlarla çok güzel ve kaliteli saatler ürettiler.

Mido - Multifort Chronograph PVD Special Edition
Mido – Multifort Chronograph PVD Special Edition

Klasik saatlere ve güvenilirliğe önem veriyorsanız Mido saatin size sunacağı çok şey var. Saatlerinde Eta mekanizma kullanan Mido, COSC kalite test ölçümlerinden de genellikle yüksek not almaktadır. Alışılmışın dışında saat tasarımlarına sahip olan Mido’nun, gelecek kuşaklara hatıra olarak bırakılacak kadar sağlam olduğundan emin olabilirsiniz.6. Tissot Saat

Ülkemizde de en çok bilinen ve tercih edilen İsviçre saat markalarının başında Tissot gelir. Tissot bu listedeki en eski ve köklü markalardan biridir. İsviçre yapımı olan saatleri, mükemmel kalite ve uygun fiyat dengesine sahiptir.

Swatch Grup bünyesindeki markalardan biri olduğu için, üretim ve dağıtım maliyetleri düşüktür. Bu sayede yüksek kaliteli saatlerini uygun fiyata temin edebilirsiniz.

Tissot - Couturier
Tissot – Couturier

Otomatik mekanizmaya sahip üst düzey bir Tissot saat arıyorsanız, biraz yüksek fiyatlı olabilir. Fakat, özellikle quartz mekanizmalı veya otomatik ancak düşük maliyetli bir saat arıyorsanız, uygun fiyata bir Tissot bulacağınıza şüphe yok.


Tissot saat, teknik özelliklerinin yanı sıra tasarım anlamında da cesur markalardan biridir. Uzun zamandır piyasada olan ve büyük bir saat markası olduğu için, piyasada çok fazla modeli var ve bu yüzden net bir modelin üzerine yoğunlaşmak olanaksız. Ancak koleksiyona göz attığınızda mutlaka tarzınıza göre bir model bulacaksınız.
7. Movado Saat

Diğer İsviçre saat markalarına göre daha az bilinen bir marka olan Movado, her şeye rağmen İsviçre kalitesinin izlerini taşıyan bir markadır. Markanın ürün yelpazesi çok geniş olmamakla birlikte, koleksiyonunda olan modeller gerçekten merak uyandırıcı tasarımlardır.

Movado - Museum
Movado – Museum

Museum saat modeli koleksiyonunda bulunan en popüler modeldir ve minimalist tarz göz önünde bulundurularak üretilmiştir. Saatlerinin çoğu, kronograf özelliğine veya spor görünüme sahip olmasına rağmen, stil olarak minimalist olarak sınıflandırılabilir.

Açıkçası Movado saatler benzersiz bir tarza sahiptir. Bir gece elbisesi ile giyilecek bir saat arıyorsanız, Movado doğru saat markasıdır.


Ayrıca, “Uygun Fiyatlı ve Kaliteli Erkek Saat Markaları” yazımızı okumanızı öneririz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

  1. 10/06/2020

    merhaba site çok bilgilendirici saat almak istiyorum ve epey yararı oluyor.Bunun için teşekkür etmek istedim.

  2. 08/11/2020

    Teşekkür ederim çok faydalı oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir