1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

Skagen SKW6186 Erkek Kol Saati İncelemesi

Skagen SKW6186 Erkek Kol Saati İncelemesi
Skagen SKW6186
0

Skagen SKW6186 Erkek Saati Detaylı İncelemesi

Geçmişte çok zarif olan kol saatleri vardı. Zamanla moda markalarının saat sektörüne girmesi ile, saat tasarımları önemli ölçüde değişti. Gittikçe daha çok büyüdü ve asıl amaçlarının dışında, aksesuar olarak kullanılmaya başlandılar. Skagen, bu moda saatleri arasında kendi tarzını yaratan, zarif, işlevsel, büyük olmayan saatler üreten ve bu açığı kapatan marka olmayı başardı. SKW6186 modeli tam olarak kendi tarzını yansıtan zarif ve işlevsel bir erkek saatidir. 

Skagen saat, gerek fiyatı gerek tasarımları ile gerçekten fark yaratan özel bir markadır. Skagen, geleneksel saat modellerini modern ve minimalist saat tasarımları ile birleştiren çok iyi bir markadır. SKW6186 erkek kol saati modeli de markanın zirve tasarımlarından biridir. Yazımızda bu özel modeli detaylı inceleyeceğiz.

Skagen SKW6186
Skagen SKW6186

Skagen SKW6186 Erkek Kol Saati Modeli Tasarımı

SKW6186 erkek saati de, neredeyse tüm Skagen saat modelleri gibi ince ve minimalist bir tasarıma sahiptir. Ancak bu modele küçük demek çok doğru olmayacaktır. Modelde günümüzün erkek saat modelleri içerisinde en çok tercih edilen 42 mm’lik kasa çapı kullanılmıştır. Bu kasa çapı geleneksel Skagen saatleri için biraz büyük olabilir. Ancak kasa kalınlığı sadece 10 mm olacak şekilde tasarlandığı için gene çok zarif gözüken ve Skagen tarzını yansıtan bir model olmayı başarmış. Siyah renk tercihi ,bu zarifliğin yanına spor da bir görünüm kazandırmayı başarmış.

Kordon olarak ise her zamanki hasır kordon kullanılmıştır. Saatin özellikle kordon tasarımı çok harika. Kasa noktası oldukça kalın ve neredeyse kasa ile aynı boyda yapılmış. Bağlantı yerine doğru incelen bir tasarımı var ve kasa kordon bütünlüğü açısından oldukça hoş bir tasarım olmuş. Aynı zamanda bu sade saat tasarımına ayrı bir görsellik katıyor.

Skagen SKW6186
Skagen SKW6186

Kordon klipsi üç korumalı olarak tasarlanmış. Bu sayede saatiniz bileğinizden kolay kolay düşmez. İlk kilit zamanla gevşese bile diğer ikisi kolay kolay aşınmaz. Saatin kadranında kasa ve kordona yakın ama biraz daha koyu bir renk kullanılmış. Bu tercih saatin siyah renge boğulmasının önüne geçmiş.

Kadranda ayrıca kronograf için zaman ölçme göstergesi mevcut. Genellikle spor saatlerde tercih edilen bu özellik, nispeten klasik bir tasarım olan SKW6186‘ya görsel anlamda fark katmış. Göstergenin çevresini kapladıkları turuncu renk ile saate renk katmayı başarmışlar. Bu sayede, spor kıyafetler ile de gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Skagen SKW6186 Erkek Saatinde Kullanılan Materyaller

Bu fiyat skalasında olan neredeyse tüm saat modellerinde olduğu gibi, Skagen SKW6186 saat modeli de çelikten üretilmiştir. Çeliğin üzeri silah sanayinde kullanılan kaplama ile kaplanmıştır ve saate koyu rengini veren bu kaplamadır. Saatin rengi, ağır kimyasallara maruz kalmadığı sürece kolay kolay atmaz. Bu, markanın en hassas olduğu konudur. Saat kordonu veya kasası deforme olursa, garanti kapsamındadır ve firma bunu ücretsiz değiştirir.

Kullanılan saat camı ise süper sertleştirilmiş mineral kristaldir. Mercekli bir cam olduğu için kasanın çok az üzerindedir. Tercih edilen bir cam çeşididir ve darbelere karşı çok dayanıklıdır, kolay kolay kırılmaz. Çok sert bir darbe almadığı sürece de çizilmez. En kötü durumda bile düşük maliyetli bir cam olduğu için kolayca değiştirilebilir

Skagen SKW6186
Skagen SKW6186

Skagen SKW6186 Erkek Saatinde Kullanılan Mekanizma

Skagen’de, doğruluğu ve sağlamlığı ile ün yapmış, en çok tercih edilen saat mekanizması olan, pilli saat mekanizmalarını hayatımıza sokan Japonların, quartz saat mekanizması kullanılmaktadır. Bu saatte kullanılan mekanizma diğerlerinden biraz daha farklı ve komplikedir.

Bir çok modelde daha düşük seri kullanılırken bu saatte en üst seri kullanılmıştır. Bunu kronografı çalıştırdığınızda saniyenin ilerleyişinden anlayabilirsiniz. Standart modellerde saniye kolu her durakta vurarak ilerlerken bu saatte saniye kolu hiç takılmadan akmaktadır. Bu özellik bir saatin en önemli kalite göstergelerinden biridir.

Kısaca kaba olmayan, zarif, ama klasik ve spor kıyafetlerde kolayca kendisini anlatacak bir saat arıyorsanız SKW6186 en doğru saat modellerinden biridir. Kendine özgü tasarımı, renk tercihi ve her türlü elbise üzerinde dikkat çekici yapısıyla Skagen saat harika tasarıma sahiptir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir