1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

Seiko Astron Erkek Saat Modeli

Seiko Astron Erkek Saat Modeli
Seiko Astron Erkek Saati
0

Bu saat, günümüzde sık seyahat eden ve macera tutkunu kişiler için tam olarak ihtiyaçlarına yönelik tasarlanmış, 45 mm kasası, dayanıklı malzemesi ve muhteşem tasarımı ile kişileri kendine hayran bıraktıracak bir yapıya sahiptir. 8X53 kalibre hareketine sahip olan Seiko Astron, 13 mm kalınlığında titanyum kasası ile 100 metreye kadar su geçirmezlik direncine sahiptir.

Seiko Astron saat modeli, alüminyum ve paslanmaz çelik gibi malzemelerden çok daha sağlam olan seramik çerçeveye sahiptir. Astron’un dikkat çeken en büyük özelliklerinden bir diğeri de güneş enerjisi ile çalışmasıdır. Zamanı en yüksek hassasiyet ile göstermek için kadranın altında bir anten halkası vardır ve +15 / -15 saniyelik hassasiyetle herhangi bir konumda zamanı ayarlamak için GPS sinyallerini kullanmaktadır. Bu çift zamanlı saat modelinde, gündüz ve geceyi takip etmek için saat altı yönünde bir alt kadran vardır.

Diğer taraftan tarih penceresi ise saat dört konumuna yerleştirilmiştir. Saat iki konumunda bulunan retrograd ekran haftanın günlerini, saat on yönünde bulunan diğer retrograd ekran ise, güç tasarrufunu ve gün ışığından yararlanma süresini gösterir. Saat, dakika ve diğer indekslerde Lumibrite kaplama kullanılmıştır ve karanlıkta kolaylıkla okunabilir. Saatin bileziği, titanyumdan üretilen Seiko Astron’un büyüklüğüne göre oldukça hafiftir. Sadece zamanı göstermekten başka, güneş enerjisi gibi son teknolojilerle çalışan bu saat, pek çok ekstra özelliğe de sahiptir.

Seiko Astron Erkek Saati
Seiko Astron Erkek Saati


Seiko saat hakkında detaylı bilgi edinmek için “Seiko Saat” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca üst düzey teknolojisi ile son derece estetik modeller üreten Seiko saat markasının diğer modellerine “2019 Yılının En İyi Seiko Saat Modelleri” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir