1. Anasayfa
  2. Saat Bilgi Köşesi

Samsung Galaxy Watch Active 2

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2
0

Samsung Galaxy Watch Active 2, kısaca dijital çerçeveye sahip küçük bir yükseltmedir. Samsung Galaxy Watch Active sadece birkaç ay önce, Nisan ayında piyasaya sürüldü. Samsung Galaxy Note 10’un New York lansmanı etkinliğinden sadece bir kaç ay önce Koreli şirket, akıllı saatin halefi olan Galaxy Watch Active 2 modelini duyurdu.

Birinci ve ikinci kuşak Galaxy Watch Active arasında çok kısa bir süre olmasına rağmen, Samsung, orijinal modelin kullanıcılar tarafından olumsuz karşılanan kısımlarını gidermek için yeni bir girişimde bulunuyor. Birinci model ile yeni Active 2 modelini karşılaştırdığımızda, yeni modelin daha büyük ve daha fonksiyonel olduğunu görüyoruz. 1.2 inçlik dairesel OLED ekranın ekrafında ilk modelde olmadığı için büyük eksiklik yaratan döner çerçeve de var. Bu çerçeve döndürerek menü içerisinde gezmeyi destekler ancak, standart Galaxy Watch akıllı saatinden farklı olarak hareketli bir parça değildir.

Samsung Galaxy Watch Active 2, parmaklarınızı döndürdüğünüzde geribildirim sağlayan dokunsal bir dijital çerçeveye sahiptir. Bu, orijinal modele kıyasla daha kolay gezinmeyi sağlamaktadır ancak, terlediğinizde dokunma tabanlı dijital etkileşimlerin kullanımı kolay olmayabilir.

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2

Yeni etkileşim araçlarının yanı sıra, Samsung Galaxy Watch Active 2 hala yanında iki adet fiziksel düğmeye de sahip. Düğmeler seçime bağlı olarak fonksiyoneldir. Watch Active 2, ilk versiyonu gibi terar alimünyüm kasa ve silikon kayışlarla destelenmiştir ancak, deri kayışlı ve LTE bağlantı hücresel bağlantısı olan, çelik kasalı bir model için çalışmalar sürmektedir.

Samsung Galaxy Watch Active 2’de kullanılan renklere gelince, alüminyum kasada ”Aqua Black”, ” Cloud Silver” ve ”Pink Gold” seçenerkeri mevcutken, kordonlarının kahverengi, koyu mavi ve pembe seçeneklerinin yanında uyumlu renkler de mevcut olacak. Paslanmaz çelik versiyonu ise siyah, gümüş veya altın olarak satışa sunulacak.

40mm olan kasa modeli 1.2 inç ekrana sahipken, modelin ikinci versiyonu için şirket daha büyük bir kasa ve ekran düşünmüş. Active 2’nin diğer versiyonunda kasa boyu 44 mm ve 1.35 inçlik bir ekrana sahip. İki versiyon da 360×360. ekran çözünürlüğüne sahip.


Samsun Galaxy Watch Active 2 – Yeni Özellikleri

Öncelikle Active 2’de yeni bir EKG (elektrokardiyogram) modülü ve kalp atış hızı takibi için önceki sürümden daha iyi olduğu söylenen bir fotodiyot bulunuyor. Bir EKG eklenmesi ile beraber Active 2, Apple Watch Series 4 modeline daha da yakınlaşıyor. Samsung, EKG işlevselliğinin ilk açılışta aktif olmayacağını, ancak daha sonra aktif olacağını açıkladı. Çünkü bu özellik için FDA sertifikası gerekiyor.

İlk Active 2 versiyonunda 230 mAh batarya kullnılıyordu ve bunun aynısı yeni sürüm Active 2’de de geçerli olacak. 44 mm olan model için ise 340 mAh gibi daha büyük bir güç kaynağı kullanılacak. Depolama ve RAM miktarı ilk versiyon ile aynı olacak.

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2

Active 2 hala Samsung’un özel işletim sistemi olan Tizen işletim sistemi ile çalışıyor. Samsung’un kendi akıllı telefonları ile daha derin bir entegrasyon sunan bu sistem, iki teknoloji arasındaki içerik ve veri paylaşımını kolaylaştırıyor. Buna rağmen, Spotify beğenilerinden sağlıklı yaşam takibine ve uygulama desteği arasından seçim yapabileceğiniz 39 egzersiz programı var.


Samsung Galaxy Watch Active 2 – Fiyat

Samsung Galaxy Watch Active 2’nin yeni versiyonun duyurusu 5 Ağustos’ta yapıldı. ABD fiyatlarının 40mm versiyon için 280 dolar ve daha büyük 44mm kasalı versiyon için ise 299 dolar olduğu belirtildi. Bu yaklaşık olarak 1600 Lira ve 1700 Lira’ya denk geliyor demektir ancak, henüz Samsung’tan resmi bir fiyat açıklaması gelmedi.

Bu fiyat skalası ile beraber Samsung Galaxy Watch Active 2’nin, ilk versiyondan biraz daha pahalı olması anlamına geliyor ki, modelin muadili olan rakipleri ile fiyatı neredeyse aynı oluyor.

Samsung Galaxy Watch Active iki piyasaya çıktığı andan itibaren detaylı incelemesini sitemizden okuyabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir