Post Image

Patek Philippe Saat Markasının Özellikleri


Patek Philippe saat markası, İsviçre saat markaları arasında en iyisi olarak gösterilir. Bu önerme çoğu saat tutkunu tarafından da kabul edilir. Marka, bir çok özelliği ile bu ünvanı sonuna kadar hak ediyor. Bu yazımızda Patek Philippe’in neden en iyi saat markası olduğunu inceleyeceğiz.

Patek Philippe saatlerinin neden iyi olduğunu açıklayan özellikleri;


1. Uzmanlık

Patek Philippe, kurmalı sade saatlerden, komplike kronograflara, ikinci zaman dilimi gibi standart özelliklerden, dakika tekrarlayıcılara, tourbillondan ayrık saniye kronograflarına kadar oldukça etkileyici ve hepsi birer baş yapıt olarak nitelendirilen nadide saat yapımında ustalaşmıştır. Üst düzey geleneksel işçiliği, modern, ileri teknoloji yenilikleri bir arada kullanır.

Patek Philippe Saatleri
Patek Philippe Saatleri2. Gelenek

Yukarıda bahsettiğimiz özellikleri ileri düzey uzmanlık derecesinde yapmak bir gecede kazanılacak bir yetenek değildir. Patek Philippe, bu ileri düzey uzmanlığa erişmek için 200 yıla yakın zamandır sürekli olarak saat üretmektedir. Bu sayede kuşaktan kuşağa aktırılan muazzam saatçilik deneyimi kazanmıştır.


3. Gelecek için Vizyoner Bakış

Patek Philippe’in oldukça büyük hikayesi olan saatçilik geleneği olmasına rağmen, üretim için sürekli olarak geçmişine bağlı kalmaz. Marka sürekli olarak, yeni malzemeler, teknoloji ve üretim yöntemlerine büyük yatırımlar yapmaktadır. Diğer yandan tüm bunları yaparken geleneksel saatçilik sanatını korumayı da başarıyor. Örnek olarak 2015 yılında Patek Philippe Calatrava Pilot gibi hem yenilikçi hem de klasik kalabiliyor.

Patek Philippe Saatleri
Patek Philippe Saatleri4. Kalite

Patek Philippe’in en değer verdiği nokta kalitedir. Tüm şirket bunu desteklemek için dizayn edilmiştir. Patek Pihilippe 2008 yılında Seal’in tanıtımı ile normal endüstri standartlarını aşan katı standartlar getirdi. Ancak Patek Philippe’in kaliteye olan bu bağlılığı sadece saatleri için geçerli değildir. Patek Philippe, satıştan servise, servisten müşteri desteğine kadar, üretimden son kullanıcıya kadar en yüksek standartlarda hizmet vermektedir. Şirket satıcılarına özel olarak eğitim vermektedir.


5. Aile Şirketi

Patek Philippe 1839 yılında kurulmuştur ve o dönemden beri bir aile şirketi olarak yönetilmektedir. Şirket şuan dördüncü nesilden Stern ailesi tarafından yönetiliyor. Bu sayede şirket kurulduğu andan itibaren belirlediği felsefe ve üretim politikalarında son derece tutarlı davranabilmiştir. Sürekli el değiştiren markalar da sıkça karşılaştığımız radikal değişiklikler Patek Philippe’de olmaz. Bu davranışlar dışlanır ve başarı yolu aksamadan devam eder.

Patek Philippe Saatleri
Patek Philippe Saatleri6. Katma Değerli Ürünler

Patek Philippe saati alan hemen herkes, daha ileri bir tarihte aldığı ürünü satmak isterse, çok kolay şekilde elinden çıkarabileceğini ve büyük olasılıkla verdiği parayı geri alabileceğini bilir. Patek Philippe saatleri zamanla fiyatları yükselen değerli ürünlerdir. Bireysel durumlar da bu çok başvurulan bir yöntem değildir ancak, insan sadece kendi zevki için bir saat alsa ve hemen satmayı düşünmese bile, aldığı ürünün büyük olasılıkla değerleneceğini bilmek keyif vericidir.


7. Kusursuz Dizayn

Patek Philippe saatlerinin üretim sürecinde uygulanan dekorasyonun kalitesi, hem teknik anlamda hem de stil açısından çok yüksek standartlardadır. Tekerlekler gibi kasanın içinde kalan ve gözükmeyen parçalar için bile 60 civarında işlem uygulanır. Emaye boyama, yüksek hassasiyetli gravür, değerli taşların işlenmesi ve kakma gibi zanaat gerektiren süreçlerin tümü büyük rol oynamaktadır.

Patek Philippe saat özelliklerini araştırırken, yukarıda yazan yedi madde en önemlileridir. Bu özellikleri ile marka, saat dünyası için büyük bir değerdir.

Bir cevap yazın