1. Anasayfa
  2. Saat Markaları

Orient Saat

Orient Saat
0

Japon saat markaları, dünyanın en popüler ve en sağlam saatlerini üretmesi ile popülerdir. Japon saatçiliği dendiği zaman akla, kalite, dayanıklılık ve yeni teknoloji gelir. Japonya’nın büyük saat markaları ile beraber Orient saat markası da aynı yolu izlemektedir.

Japonya’nın en ünlü saat markalarının başında Seiko, Citizen ve Casio gelmektedir. Ancak küçük bir araştırma yaparsanız, ülkenin en saygın saat markaları arasında Orient olduğunu da göreceksiniz.Orient Saat Tarihi

Orient saat 1950 yılında bağımsız bir şirket olarak kuruldu. Bu yıl aynı zamanda ünlü Orient Star modelinin piyasaya sunulduğu tarihtir. Orient şuan dünyanın en büyük bilgisayar yazıcıları ve diğer görüntüleme ekipmanları üreticilerinden Seiko Epson bünyesindedir.

Orient Open Heart Automatic Erkek Saati
Orient Open Heart Automatic Erkek Saati

Kalıcı bir tasarım, yüksek kalite ve uluşılabilir saatler sunmak, Orient markasının misyonudur. Markanın mirası, zamana dayanan yüksek kaliteli işçilik, güvenilirlik, hassasiyet ve güzelliğe dayanıyor.

Orient, mekanik hareketlerini dışarıdan almayıp şirket içinde üreten, az sayıdaki saat markasından biridir. Markanın web sitesinde kuvars ve mekanik hareketlerin çalışma prensipleri ve aralarındaki farkları açıklayan metinler bulabilirsiniz.Orient Hangi Ülkenin Markası ve Saatleri Nerede Üretiliyor?

Yazının başında da söylediğimiz gibi Orient bir Japon saat markasıdır. Orient saat markasının tüm hareketleri, Japonya’da şirket içinde üretilmektedir. Ancak, markanın resmi web sitesinde bu süreçler hakkında yeterince bilgi yok.

Orient Otomatik Erkek Saati RA-AG0027Y10B
Orient Otomatik Erkek Saati RA-AG0027Y10B

Bazı tartışmalara göre, bazı Orient saat modellerinin tamamen Japonya’da üretildiği, bazı modellerin ise diğer ülkelerde toplandığı belirtiliyor. Emin olduğumuz bir şey var ki, Orient Star gibi pahalı saat modelleri, tamamen Japonya’da üretilmektedir.Orient Saat Markasının İtibarı

Orient saat markası, Japonya’nın en iyi ve en popüler saat markalarından biridir. Bugün Seiko’nun bünyesinde olmasına rağmen kendi hareketlerini üretmeye devam ediyorlar. Bu yüzden kalitesi her zaman mükemmele yakın oluyor.

Orient Kadın Saat Modeli FNR1Q001W0
Orient Kadın Saat Modeli FNR1Q001W0

Bazı forumlarda markanın yüksek kalitesi hakkında tartışmalar olmaktadır. Bir saat koleksiyoncusu, 1000 lira civarında fiyatla aldığı Orient Dive saat modelinin üst grup İsviçre saatleri kadar saygıyı hak ettiğini savunuyor. Başka bir saat tutkunu, Orient saatlerinin hassasiyetine övgüde bulunuyor ve bu hareketlerin şirket içinde yapıldığı düşünüldüğünde uygun fiyatları ile benzersiz olduğunu savunuyor.

Orient saatlerinin tartışıldığı forumlarda çoğu kişiye göre, markanın en uygun fiyatlı giriş seviyesi saat markalarından biri olduğu kabul ediliyor.

Birinci sınıf saat kalitesi söz konusu olduğunda Japon saat markası Orient en güvenilir saatleri üretiyor. İster klasik saat, dalgıç saati ya da günlük bir model olsun, markanın geniş koleksiyonu içinde seçim yapabileceğiniz çok sayıda seçenekler var.

Orient, sadece güvenilir saatler üretmekle kalmıyor, aynı zamanda köklerine sadık kalarak tasarımlarını ve stillerini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. Markanın çok geniş bir ürün koleksiyonu bulunmakta. Kalite ve fiyat karşılaştırıldığında, kesinlikle saat dünyasının en iyi markalarından biridir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir