1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

Omega – Speedmaster Professional Moonwatch

Omega – Speedmaster Professional Moonwatch
Omega - Speedmaster Professional Moonphase
0

Omega Speedmaster Professional Moonwatch, 1969 yılında Buzz Aldrin ilk “Ay” görevinde Omega Speedmaster Choronograph modelini kullanması ile beraber bu isim ile anılmaya başlandı. O tarihten beri, NASA’nın pilotları ile gerçekleştirdiği tüm görevlerde Omega Speedmaster modeli kullanıldı. Omega Speedmaster Professional Moonwatch, hassaslığı, okunabilirliği ve sağlamlığı ile popüler olan bir saattir.

Omega Speedmaster Professional Moonwatch
Omega – Speedmaster Professional Moonwatch

Omega Speedmaster her ne kadar Moonwatch olarak anılsa da, saatte buna ithaf olan hiç bir özellik yoktu. Ay’ın evrelerini gösteren bir komplikasyon bile yoktu. Marka bu talebe karşılık verdi ve artık Omega Speedmaster Ay’ın evrelerini çok gerçekçi şekilde gösteren bir komplikasyona sahip.

Omega Speedmaster Professional Moonphase Moonwatch
Omega – Speedmaster Professional Moonphase

Paslanmaz çelik olan modellerinde bu komplikasyon bir NASA fotoğrafı kadar gerçekçi ve ayrıntılıdır. Ayrıca dikkatli baktığınızda Neil Armstrong’un ikonik ayak izini bile görebilirsiniz.

Omega saat markası hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, markayı derinlemesine incelediğimiz “Omega Saat” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca, Omega Seamaster saat modeli tarihi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için “Omega Speedmaster” yazımızı inceleyebilirsiniz.


E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir