Post Image

Omega – Seamaster PloProf


İlk Omega Seamaster PloProf 1970 yılında, okyanusun altında aşırı basınca dayabilecek bir dalış saati olarak tasarlandı. Model ilk olarak Seamaster Professional 600 olarak biliniyordu. PloProf ismi ise, profesyonel dalgıçlara Fransızca dilinde plonguer denmesinden gelmektedir.

Omega PloProf modelini saat 9 yönündeki koruyucu tamponlu vidalı kron ile kolayca tanıyabilirsiniz. Kurma kolu saat 3 yerine saat 9 yönüne sabitlenmiştir. Model aynı zamanda saat 2 yönünde karakteristik bir itici tarafından kilitlenen çift yönlü bir dalış çerçevesini ve saat 4 yönünde bir helyum kaçış valfine sahiptir.

Omega Seamaster PloProf
Omega – Seamaster PloProf

Yeni Omega Seamaster PloProf modellerin artık titanyum kasalar, seramik çerçeveler gibi farklı versiyonları da üretilmektedir. Ayrıca, Omega Co-Axial ve Master Choronograph Calibre modelleri de mevcuttur.


Omega saat markası hakkında detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz, markayı derinlemesine incelediğimiz “Omega Saat” adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca, Omega Seamaster saat modeli tarihi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için “Omega Seamaster” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın