1. Anasayfa
 2. Saat Modelleri

Michael Kors MK8077 Erkek Saat Modeli

Michael Kors MK8077 Erkek Saat Modeli
Michael Kors MK8077
0


Bu yazımızda tasarladığı saatler ile adından sıkça söz ettiren, uzun zamandır en çok satan  markalar arasında yer alna Michael Kors’un, en popüler erkek saat modellerinden biri olan MK8077’yi inceleyeceğiz. Michael Kors, genel olarak saat modellerinde kadınlara hitap etmektedir. Çok az sayıda erkek saat modeli olmasına rağmen, her biri birbirinden şık ve dikkat çekici saatlerdir.

Michael Kors MK8077
Michael Kors MK8077
Michael Kors MK8077 Kronograflı Erkek Saat Modeli

Michael Kors, saat dünyasında da adından sıkça söz ettirmeyi başaran bir marka olmayı başardı. Genelde kadın saatleri üreten markanın koleksiyonunda birkaç tane erkek, genelde unisex saat tasarımları bulunur. MK8077 ref. Saat modeli de, net olarak bir erkek saati olmamasına rağmen, büyük kasalı tasarımı sayesinde kadınlardan çok erkeklerin tercih ettiği bir saat modeli olmuştur.

45 mm kasası ile kesinlikle dikkat çekici bir saat. Altın kaplama olması sayesinde oldukça pahalı ve kaliteli bir görünüm oluşturuyor. Paslanmaz çelikten üretildiği için büyüklüğü ile doğru orantılı olarak ağır bir saat. Bu modeli kadınlardan çok erkeklerin tercih etmesinin bir diğer nedeni de, ağır olmasıdır. Eğer ağır saat takmaktan hoşlanmıyorsanız bunu göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Tasarım ve gösteriş anlamında çok çarpıcı bir saat modeli. Michael Kors saat tasarımları bu konuda çok başarılı. Dikkat çekici ve iddialı bir saat modeli arıyorsanız MK8077 kronograflı erkek saat modeli tam size göre.

Michael Kors MK8077
Michael Kors MK8077

Modelin şık ve dikkat çekici olduğu bir gerçek. Biraz da teknik özelliklerine bakalım.Cam Türü

Genellikle bu fiyat aralığındaki tüm moda saat markaları gibi Michael Kors saatlerinde de sıkıştırılmış mineral cam kullanılmıştır. Bu cam piyasada ne kadar kalitesiz olarak bilinse de aksine çizilmelere ve kırılmalara karşı oldukça dayanıklı ve dirençlidir. Çizildiği ya da kırıldığı takdirde, çok kolay bulunabilir, uygun fiyata yenisini taktırabilirsiniz. Mineral camın bir sonraki adımı safir camdır ancak safir cam mineral cama göre çok daha maliyetli olduğu için genellikle bu fiyat aralığındaki moda saat markalarında pek sık kullanılmaz.Kasa Çapı ve Boyut

MK8077 ref. Numaralı Michael Kors erkek saatinin ağır olduğundan bahsetmiştik. Kasasının çapı 45 mm’dir ve bu boyuttaki saatler günümüzde büyük kasa saat olarak kabul edilmektedir. Şu anda erkek saatleri arasında tercih edilen en popüler kasa çapı 42mm’dir ve bu size 45 mm kasa hakkında bir fikir verecektir. Kasanın kalınlığı da 15 mm’dir ve bu kalınlıktaki kasalar ekstra büyük sınıfına girmektedir. Kısaca saati bileğinize taktığınızda rahatlıkla hissedeceksiniz. Çok dikkat çekici bir lüks saat olacağı da kesin.Takvim Göstergesi

Bu Michael Kors erkek saatinin standart bir takvim mevcut. Bu gösterge saatin 4 kısmında konumlandırılmış. Bize sorarsanız daha güzel bir kadran dizaynı düşünülebilirdi. Saatin büyüklüğüne göre biraz küçük gözükmesine neden olmuş.Saat Kayışı ve Toka

Bizim en çok tercih ettiğimiz kordon mekanizmalarından birisine sahip. Çift basmalı bir düğme sayesinde kordon tamamen serbest kalıyor. Bu mekanizma kordon sistemi, tek klipsli sistemlere göre çok daha konforlu ve rahat kullanım imkanı sunmaktadır. Saat kordonu ise, kasası gibi PVD altın kaplama paslanmaz çelikten yapılmıştır. Ortalama kayış genişliğinden biraz daha büyük olarak 24 mm olarak üretilmiştir. Bu büyüklük saatin kasa büyüklüğü ile mükemmel uyum sağlıyor ve bir bütün olarak iyi şekilde eşleşiyor.

Michael Kors MK8077
Michael Kors MK8077
Özellikler:

 • Üretici: Michael Kors
 • Model: MK8077
 • Cam Türü: Mineral
 • Kapat Türü: Açılır Kapat
 • Kayış Türü: Paslanmaz Çelik
 • Kasa Çapı 45mm
 • Kasa Kalınlığı: 15mm
 • Kutu Malzemesi: Paslanmaz Çelik
 • Takvim: Standart Tarih Gösterimi
 • Saat Mekanizması: Hassas Kuvars Hareketi
 • Su Basıncı Dayanıklılığı: 10 Bar


Michael Kors MK8077
Michael Kors MK8077
Sonuç:

Michael Kors MK8077 kronograflı erkek kol saati oldukça popüler ve günümüz modasına uygun büyüklükte bir saattir. Genellikle kadın saat koleksiyonu üreten Michael Kors’un nadir erkek saat modellerinden biridir. Altın kaplama erkek kol saatlerinin, günümüzde çok nadir üretildiği ve zor bulunduğunu düşünürsek, Michael Kors gibi lüks tüketimin en önemli markalarından birinin ürettiği bu saati gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Farklı ve gösterişli bir saat önerisi arıyorsanız, MK8077 modeli tam size göre.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir