Post Image

Jaeger-LeCoultre Grande Reverso Kadın Saat Modeli


Kesinlikle en ikonik, en ilginç ve tarihi modellerden biri de hiç kuşkusuz Jaeger-LeCoultre Grande Reverso kadın saat modelidir.

Bu model markanın ikonik Reverso koleksiyonunun bir parçasıdır. İlk olarak 1930’lu yıllarda üretilen bu saatler, Hindistan’da görev yapan İngiliz subayların sert polo maçlarına dayanması için tasarlanmıştır.

Kadran, kasayı tersine çevirerek gizlenebilir, böylece dayanıklı bir yüzey meydana çıkar. Bu özellik saatin ön yüzünü, çiziklerden, çatlaklardan korur.

Bugün markanın Reverso modeli koleksiyonu, yüzeyin altına gizlenmiş ikinci bir kadrana sahip. Bu modeli tercih edecek kadınlar için mükemmel bir özellik, belki komik olacak ama tek bir saat fiyatına iki saate sahip olacaksınız. Bu özel kadranın ana kadranı gümüşten üretilmiştir ve güzel bir güneş ışığı yansıması veren bir guilloche kaplamaya sahiptir. İkinci kadran ise çok daha ilginçtir çünkü, bir gümüş kakma tasarım, pembe sedef ve elmaslarla bezeli bir çerçeveden yapılmıştır.

Jaeger-LeCoultre Grande Reverso Kadın Saat Modeli
Jaeger-LeCoultre Grande Reverso Kadın Saat Modeli


Jaeger-LeCoultre Grande Reverso kadın saat modelinde 19 mücevherden oluşan 21.600 mil / saat hıza ulaşan ve 42 saatlik güç rezervi olan, Jaeger-LeCoultre tarafından üretilmiş kurmalı bir kalibre olan 864A bulunuyor. Mat siyah timsah derisi kayış da bu zarif saati tamamlayan muhteşem bir ek olmuş.

Daha fazla kadın saat modeli için “2018’in En İyi 10 Kadın Saati Modeli” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca “2019 Yılının En İyi Kadın Saatleri” yazımızı da gözden geçirmeyi unutmayın.


Bir cevap yazın