Hediyelik 6 Kadın Saat Modeli


Saatlerin nüansını gören, onlara bakarak neden bu kadar çok zaman harcadığınızı anlayan önemli bir kadınınız varsa… yalnız değilsiniz. Genellemelerden veya klişelerden kaçınmaya çalışırım ama erkekler, kendilerine yakın bir kadının bileğinde güzel bir saat olmasını ister. Bu nedenle, bu hediyelik listeyi eşine, dostuna hediye almak isteyen erkekler için hazırladım. 10.000TL üst limitli bu liste, birkaç farklı still ve tür ile hediye anlamında fark yaratmak isteyenlere fikir verme amacıyla oluşturuldu.

Saat seven biri, herhangi bir saatin kalite ve değerini belirlerken, konu hakkında ortalama bilgisi olan bireylerden farklı bilgi ve bakış açısına sahip olduğundan şanslıdır. Kendi için saat seçerken belirli kriterler belirler ve bunlara göre seçim yapar. Konu erkeklerin kadın saati seçimine geldiğinde ise işler biraz değişir. Burada dikkat etmeniz gereken belirli hususlar vardır. Basmakalıp diye düşünülebilir fakat istatistikler de bunu destekliyor şöyle ki, kadınlar erkekler gibi mekanik hareketleri pek de önemsemiyor. Karmaşık bir mekanik yapıya sahip saati kesinlikle takdir edebilirler fakat estetik dizayn ve sanatsal duruşu her zaman daha ön planda tutuyorlar. Bu nedenle listede quartz saatlere daha fazla yer ayırdım.

Kadın Saati
Kadın Saati

Saatler çok pahalı olabileceğinden, burada onun için alabileceğiniz ve onun mutlu olacağı başka değerleri hesaba katmanız gerekiyor. Hediye almayı düşünen kişinin farklı öğelerin değerini ölçmesi ve en çok neyi takdir edeceğini, neyi karşılayabileceğini belirlemeye çalışması gerekiyor. Örneğin, değerli malzemelere sahip bir kuvars saat, çelik bir mekanik saatle aynı (veya daha az) fiyata sahip olabilir. Olabildiğince klişe olduğu gibi, kadınlar sıklıkla (her zaman değil) göz kamaştıran mücevherleri veya ziynet eşyalarını takdir ederler ve saat şirketleri bu klişeleri, çiçek, kelebek ve pembe renk gibi şeylerin yanısıra pazarlamayı hedefler. Ayrıca, elbette, kadınlar daha küçük bileklere sahip olma eğilimindeyken, günümüz modasının getirdiği yeni trendler, onları popülaritesini arttırmış büyük kasalı saatlere yönlendiriyor.

Tabii ki, bir erkeğin bakış açısıyla kadınların saatlerine yakalşacağım. Bir hediyeyi düşünmek kolay olmasına karşın yine de saatin renklerinin giyim tarzı, kıyafetlerinde ağırlık verdiği renk tonu ve günlük aktiviteleriyle uyumlu seçmenizi öneririm.

İyi bir saat ile seveceği estetiği dengelemeye çalışın. En önemlisi her zaman kadranın okunaklı olmasıdır. Hoş detaylar takdir edilir, safir kristaller ise bonustur. Saatin en önemli yönü şüphesiz sizden olmasıdır.

Sonunda, onu mutlu edecek bir saat bulmak sizin işiniz, ama umarım bu yazı biraz ilham verir.

Ayrıca rica ediyorum, kadınlara saat satın alma hakkındaki deneyimlerinizi, kullandığınız ipuçlarını ve düşüncelerinizi, hediye alırkenki bakış açınızla aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşırsanız sizin de bu yazara ve okuyacak kişilere katkınız olur diyor ve saatleri incelemeye geçiyorum.


1. Tissot – Ballade Powermatic 80 COSC Kadın Saati

Tissot Ballade Powermatic 80 COSC Lady’yi en üste koymak istedim, çünkü bunun çok değerli olduğunu düşünüyorum.

Tissot Ballade Powermatic 80 COSC Lady
Tissot Ballade Powermatic 80 COSC Lady

Genel olarak “zarif” tarzda çok sayıda kadın kol saati (kuvars ve mekanik) varken, 32 mm genişliğinde ve 9.44 mm kalınlığındaki Tissot Ballade, COSC sertifikalı kronometre hareketi ve 80 saatlik enerji rezervi ile öne çıkıyor.Bu uzun güç rezervi, eğer kullanıcının mekanik saatlere alışmamış olması halinde, bu süreci kolaylaştırıyor.

Silikon tokası, hareketi daha sağlıklı tutacak anti-manyetik özellik de dahil olmak üzere birçok avantaj sunar. Aslında bu daha çok daha yüksek kaliteli saatler ile ilişkilendirilmiş bir özelliktir.

Süslü bir dekorasyon olmasa da, kasanın arka kısmı mekanik saat takdirinin yayılmasına yardımcı olan hareketi gösteriyor.

Tasarım sağlam ve yapısında kullanılan safir kristal cam ve 50m su direnci ile ideal bir hediye olacağını düşünüyorum.


2. Casio – G-Shock Baby G

Bu yıl belki de, lüks bir markanın elmasları için yatırım yılı değildir. Casio G-Shock’ın kadınlar için daha küçük olanı, çok uygun fiyatlarla, genç, eğlenceli, sportif ve rahat bir seçenek sunuyor.

Casio - G-Shock Baby G
Casio – G-Shock Baby G

G-Shock’ı takdir eden kişiler (biri de benim) bir Baby G vermekten zevk alabilir ve belki de özel günler için yapılan yorucu alışverişleri uygun bir G-Shock sonlandırabilir.

Maalesef, Casio, erkeklerin G-Shock saatlerinde bulunan Tough Solar gibi harika özelliklerin bir kısmını Baby G programlarının dışında bırakmış.

Öte yandan, kadınların büyük G-Shock erkek saatlerini taktığını da gördüm. Yeterince renk ve şekil seçenekleriyle, stil ve bilek büyüklüğü açısından ne taşıyabileceğine bağlı olarak G-Shock da ayrıca seçenek olarak düşünülebilir.


3. Frederique Constant – Slimline Moonphase

Sportiflikten şıklığa atlayarak Frederique Constant Slimline Moonphase’e geçiyoruz. Kuvars hareketi, kalite ve değere saygılı bir İsviçre markasından romantik bir komplikasyon sunuyor.

Frederic Constant Slimline Moonphase
Frederic Constant Slimline Moonphase

Elmas saat belirteçleri (bunlardan sekizi) kuşkusuz fiyata katkıda bulunuyor, kadınların gerçekten elmasları sevdiğini söylediğim gibi, hediyenin alımına da katkıda bulunabilir. Bunun gibi bir armağanla şaşırtıcı olabilirsiniz.

İsviçreli kuvars hareketi, pili değiştirme zamanı gelinceye kadar sorunsuz çalışacağı ve az güç harcayacağı anlamına geliyor. Aynı zamanda saatin sadece 7.7mm kalınlığında olmasını sağlıyor.

Frederique Constant Slimline Moonphase 30 mm genişliğinde ve kadran üzerindeki safir kristal cam ile, 30 metreye kadar su geçirmez.

Kadranın saat 6 tarafında güneş şeklinde mücevherattan oluşan bir aysonu göstergesi bulunuyor.

Fiyatı başta belirlediğimiz 10.000TL’lik limite yakın seyrediyor.Tabi ki, tüm altın kaplamalı çelik modeller veya tamamen elmas ayarlanmış çerçeveli olanlar için fiyatlar biraz daha yükseliyor.


4. Victorinox Swiss Army – Maverick Mechanical Small

Victorinox Swiss Army Maverick Mechanical Small gibi teknik özellikleri ve fiyatı ile sportif, dalış tarzı bir İsviçre otomatik kadın kol saatine alternatif olarak pek bir seçenek göremedim.

Victorinox Swiss Army Maverick Mechanical Small
Victorinox Swiss Army Maverick Mechanical Small

Victorinox Swiss Army Maverick Mechanical Small, 100 metre su geçirmezlik, yansıma önleyici safir kristal cam ve hareketi gösteren arka kasası ile sadece 34mm genişliğinde.

300m derinliğe dayanıklı “seyyar” dalış saati olmayabilir, ancak günlük yaşam ve çeşitli aktiviteler için önemli bir dayanıklılık vaat eder ve çoğu rekreasyonel dalış için kullanılabilir.

Doğru kişiler için, tanınmış bir İsviçre markasından çok iyi bir seçenek olduğunu düşünüyorum.


5. Apple Watch 4 Serisi

Açıkçası, her saat meraklısı Apple Watch hayranı değil. Ancak, saati yaratırken, Apple geleneksel saat endüstrisini inceledi ve gerçekten de saate ilgi duyanların takdir etmesi gereken birçok şeyi yaptı.

Apple Watch 4 Serisi
Apple Watch 4 Serisi

Kitlesel bir çekiciliği, farklı kayışlar ile kullanılabilir olması ve bir çok fonksiyonu ile saati tanıyan ve seven biri tarafından hediye olarak alınması takdir edilecektir.

Detaylı bilgi için dilerseniz, Apple Watch 4 Serisi İncelemesi‘ne göz atabilirsiniz.


6. Swarowski Saatleri

Swarovski kristalleri ve nadir değerli taşları, cüzdanınızı incitmeden çok fazla ışıltı sunar. En azından moda markası olarak Swarovski, saatlerini kendi üretiyor.

Swarowski Saatleri
Swarowski Saatleri

Resim, Swarovski’nin kadınlar için oluşturulmuş kuvars saatlerin bir örneğini temsil ediyor.


Moda saat kategorisine yakışır görünüme sahip bu saatler, karşı tarafı beklenmedik bir şekilde mutlu edebilir.


Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir