1. Anasayfa
  2. Saat Markaları

Guess Collection Saat Markası Hakkında Eksiksiz Kılavuz

Guess Collection Saat Markası Hakkında Eksiksiz Kılavuz
Guess Collection X56011G7S Erkek Saati
0

Guess Collection (GC) Saat Markası Detaylı İncelemesi

Guess ve Guess Collection saat markası, aslında aynı markanın farklı kollarıdır. Guess bir moda markası olarak birden fazla ürünün yanında kol saatleri de üretirken Guess Collection sadece kol saatleri üretmektedir.

İki marka da kol saatleri üretmektedir ancak aralarında büyük farklılık vardır. Guess marka saatler uzak doğu fabrikalarında üretilirken, Guess Collection (Gc) marka saatler İsviçre fabrikalarında üretilmektedir. Bu da, iki marka arasında kalite ve fiyat farkı oluşturmaktadır.

Guess Collection GC X43003M1S Kadın Kol Saati
Guess Collection GC X43003M1S Kadın Kol Saati

Guess Collection Saat Markası Tarihi

Guess’in kurucusu olan Fransız doğumlu ünlü tasarımcı Paul Marciano, özenle tasarlanmış benzersiz bir saat markası yaratmayı hayal etti ve Avrupa’nın kişisel tarzını yansıtan ikonik Guess Collection saat markasını yarattı.

Guess ile Guess Collection markasının tarihini birbirinden ayırmak çok mümkün değil. Aynı şirketin iki farklı markasıdır. Bu yüzden şirket hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, Guess saat yazımızı okuyabilirsiniz.

Guess Collection X90019G4S Erkek Saati
Guess Collection X90019G4S Erkek Saati

Guess Collection Hangi Ülkenin Markasıdır ve Nerede Üretilmektedir?

Guess Collection Amerikan menşeli bir markadır. Daha önceleri, saatleri İsviçre’de üretilmekteydi. Son dönemlerde şirket maliyetleri düşürmek için bir dizi farklı yöntem geliştirdi. Şuan İsviçre’de üretilen parçalar uzak-doğu fabrikasında bir araya getirilmekte. Bu yüzden kadranların alt kısımlarında “Swiss Made” yerine “Swiss Movement” ibaresi eklenmeye başladı. Bu çok kötü bir yöntem olmamasına rağmen, markanın ürünlerinde ciddi bir kalite düşüklüğü meydana geldi.

Guess Collection GC X72011G1S Sport Erkek Saati
Guess Collection GC X72011G1S Sport Erkek Saati

Eskiden tamamen İsviçre olarak üretilen saatler fiyat olarak da oldukça tatmin ediciydi. Saatlerin uzak-doğu fabrikalarında birleştirilmesi sonrası ürünlerin fiyatları bir miktar düştü ve maalesef kalite de aynı şekilde düştü. Bu sorunu çözmek isteyen şirket 2019 yılının sonlarına doğru, saatleri artık uzak-doğu fabrikalarında değil, Fransa’daki fabrikalarında birleştirmeye başladı.

Saatlerin kadranlarında hala Swiss Movement yazmaktadır ancak üretim yeri olarak artık Fransa geçmektedir. Bu değişiklik ile ürün kalitelerini de yükseltmeyi başaran marka, lüks kalitesini uygun fiyatla buluşturmak için çabalamaya devam ediyor.

Guess Collection 16006L5MF Kadın Kol Saati
Guess Collection 16006L5MF Kadın Kol Saati

Guess Collection (Gc) Saatleri Kaliteli Midir?

Uygun fiyatlı İsviçre saatleri içinde Guess Collection, kesinlikle en iyilerinden biridir. Saatlerinin tamamında İsviçre yapımı malzemeler kullanılmaktadır. Mekanizmalar da tamamen İsviçre yapımıdır.

Guess Collection (Gc) saatleri en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilir. Gc saatlerinde, sertifikalı elmaslar, inci kadranlar, ileri teknoloji seramik ürünler, 316L paslanmaz çelik ve zarif desenleri olan deri kayışlar bulabilirsiniz. Saat modellerinde ek güvenlik özellikleri olarak, uygulamalı klipsleri, su direncini maksimuma çıkarmak için vidalı tepe ve koruma kılıfı kullanır. Gc saatleri kalite, tasarım ve fiyat olarak değerlendirildiğinde oldukça iyidir.

Guess Collection I50001G1 Erkek Saati
Guess Collection I50001G1 Erkek Saati

Guess Collection Saatleri Kullanıcı Yorumları

Guess Collection markasının saatlerini kullanan hemen herkes, gerek tasarımları, gerek malzeme kalitesi olarak ürünlerden son derece memnundur. Son dönemlerde yukarıda bahsettiğimiz gibi üretim yerleri ile alakalı insanların aklında soru işaretleri olsa da, marka kurulduğu ilk günkü gibi, uygun fiyata İsviçre kalitesini saat tutkunları ile buluşturmaya devam ediyor.

Guess Collection Kadın Saati
Guess Collection Kadın Saati

İşte Guess Collection saatleri için kullanıcı yorumları;

  • Harika görünen mükemmel saatler. Satın almadan önce çekincelerim vardı ama ürünü elime aldığım gibi tüm fikrim değişti.
  • İlk kez böyle bir moda geçmişi olan saat markası tercih ediyorum. Siyah seramik bir saat aldım ve gerçekten harika.
  • Kesinlikle süper. Baktığınız zaman binlerce liralık bir saat gibi gösterişli duruyor. Ancak neredeyse sıradan bir saat fiyatına satılıyor.
  • Markanın saatleri aksesuar koleksiyonum için harika. Gerçekten çok çeşitli modelleri var.
  • Çoğu İsviçre saat markaları gibi değil, çok fazla ürün çeşitliliği var ve tek bir tarza sahip değil. Her tarza uygun ürünü var. Gerçekten muazzam.
Guess Collection X48003G1S Limited Edition Automatic Chronograph Erkek Saati
Guess Collection X48003G1S Limited Edition Automatic Chronograph Erkek Saati

Guess Collection saatleri, farklı, çekici, çarpıcı ve benzersiz olacak şekilde üretilmektedir. Cesur stilleri yüksek kalite ile birleştiren marka, saat endüstrisi için önemli bir değerdir. Muadillerine göre oldukça genç olmasına rağmen farklı yaklaşımı ile sektörde kendine yer edinmeyi başarmıştır.

Guess Collection Saat Markası Hakkında Sık Sorulan Sorular

Guess Collection Saat İyi Mi? : Guess Collection markası şirketin sadece saat üzerine yoğunlaştığı sofistike ürünüdür. Bu yüzden saatlerinde kullandığı malzemeler son derece kalitelidir. Orta segmen saat markaları arasında gösterilir. Özünde bir moda markasından doğduğu için eşsiz tasarımları vardır. Bu anlamda da piyasada pek benzeri bulunmayan nadir saat markaları arasındadır. 

Guess Mi GC Mi? : Bu soruyu genelde saat piyasasına hakim olmayan kişiler soruyor. Guess ve GC aynı çatı altında faaliyet gösteren iki farklı markadır. Guess daha çok tekstil ürünleri ve moda saat modelleri üretir. GC ise doğrudan bir saat markasıdır ve daha kaliteli malzemeler ile üretilir. 

GC Saat Gucci Mi? : GC ve Gucci en çok karıştırılan iki markadır. Saat markalarına hakim olmayan hemen herkes GC kelimesini Gucci markasının kısaltması sanıyor. Maalesef bu duruma birazda satış mağazaları sebebiyet veriyor. Satış yapmak için markayı bilmeyen müşteriye GC’yi Gucci olarak pazarlıyorlar. 

GC Saatin Açılımı Nedir? : GC saatin açılımı Guess Collection’dır ve Guess markasını sadece saat üreten ayrı bir koludur. 

GC Saat Türkiye Distribütörü Kim? : GC saatin Türkiye distribütörü SaatveSaat firmasıdır. Firmanın merkez ofisi maslaktadır. Hemen her AVM’de mağazası vardır. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir