Post Image

Frederique Constant SaatFrederique Constant diğer İsviçre saat markalarına göre nispeten daha genç ve yeni bir saat markasıdır. Buna rağmen son yıllarda, çekici kol saatleri üretme ve tasarlama konusunda sürekli olarak kendini yenilemesiyle birlikte, lüks saat modelleri konusunda bir uzman olarak kabul edildi.

Bu yazımızda Frederique Constant saat markasını daha yakından bakacağız. Marka hakkında bilgi almak istiyorsanız bu yazı size bazı önemli bilgiler sağlayacaktır.

Frederique Constant Classic Worldtimer FC-718NWM4H6
Frederique Constant Classic Worldtimer FC-718NWM4H6
Frederique Constant Saat Tarihi

Frederique Constant 1988 yılında, Aletta Francoise Frederique Stats ve Peter Constant Stats tarafından kurulmuştur. Markanın bu şekilde adlandırılmasının nedeni, kurucularının büyük dedelerinin isimlerini alması ve birleştirilmesinden kaynaklıdır.

Şirket, tarihi yüzyılları aşan ve saat üretimi yapan bir çok İsviçre markasına kıyasla çok genç olabilir, ancak marka kurulduğu günden bu yana saat yapımcılığında uzman olduğunu kanıtladı. Raporlara göre, Frederique Constant saat markasının üretimi 2010’lu yıllara kadar 120.000’e ulaştı ve 100‘den fazla ülkede satışa sunuldu.

Frederique Constant Moonphase Open Heart Dial Automatic
Frederique Constant Moonphase Open Heart Dial Automatic

2016 yılında ise Japon saat makalarından Citizen Grup markayı satın adlı. Citizen Grup, bünyesinde Bulova, Arnold & Son, Alpina ce Camponola gibi markaları da bulundurmaktadır. Ayrıca Citizen, dünyanın en çok satılan kuvars saat mekanizması olan Miyato’nun üreticisidir. Saat grupları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, “Saat grupları ve sahip oldukları markalar” yazımızı okuyabilirsiniz.Frederique Constant Saatleri Nerede Üretiliyor?

Frederique Constant saat markasının genel merkezi, saatlerin monte edildiği 3.200 metrekarelik bir alanda, hareketlerin, montajın ve kalite kontrolün yapıldığı Plan-les-Ouantes’de bulunuyor. Şirketin Cenevre’de de bir tesisi var.

Frederique Constant Hybrid Manufacture
Frederique Constant Hybrid Manufacture

Markanın web sitesini incelediğinizde, Frederique Constant saatlerinin yapım süreci satış, pazarlama gibi farklı atölyelerin çalışanları arasında bir beyin fırtınası ile başladığını görürsünüz. Çalışanların ilk beyin fırtınası ve tartışması bittiğinde, tasarımcılar ortaya çıkan fikirleri çizimlere döker ve saatin özelliklerini planlarlar. Tüm bu işlemlerden sonra ekip, bir prototip üzerinde çalışmaya hazırdır.

Frederique Constant, bir kol saati modelinin geliştirme sürecinde,vizyonunu özellikle bilgisayar destekli yazılımlardan yararlanarak oluşturmuş. Tasarımcı modeli her bir bileşenine ve katmanına kadar ayrı ayrı çizer ve saatin üretim süreci böyle başlar.Frederique Constant Kol Saatleri Kaliteli Midir?

Sorunun cevabı çok açık bir şekilde “Evet” tir. Frederique Constant bugün uzmanlar ve saat severler tarafından takdir edilen, saygın bir saat markasıdır. Küçük bir araştırma sizi markanın kol saatlerinin kalitesine saygı duyan birçok saat severin olduğu forumlara götürecektir.

Frederique Constant Klasik Otomatik Erkek Saati
Frederique Constant Klasik Otomatik Erkek Saati

Tüm bunlar markanın bazı saat modellerinin neden bu kadar yüksek fiyatlı olduğunu açıklar. Frederique Constant saatleri gerçekten yüksek kalitelidir. Frederique Constant marka saat modeli almayı düşünenlerin gönlü rahat olabilir.

Bir cevap yazın