1. Anasayfa
  2. Saat Bilgi Köşesi

Fossil’in BMW için Üreteceği Akıllı Saatler Gelecek Yıl Piyasaya Çıkıyor

Fossil’in BMW için Üreteceği Akıllı Saatler Gelecek Yıl Piyasaya Çıkıyor
BMW Akıllı Saat
0

BMW ve Fossil İşbirliği

Saat markası ve üreticisi Fossil, BMW ismini taşıyacak ilk saatini tanıttı. İki şirket 2018 yılında ortaklık kurduğunu ilan ettikten sonra, BMW Akıllı Saat’ini üreteceklerini belirtmişlerdi. Bunun hibrid değil, dokunmatik ekran bir akıllı saat olacağını artık biliyoruz. BMW dokunmatik akıllı saatlerinin 2020’de piyasaya çıkacağı bekleniyor.

İlk BMW akıllı saatler, İsviçre’nin Basel şehrinde gerçekleştirilen Baselworld saat fuarında gösterildi. Fossil, dokunmatik ekran modelleriyle birlikte, hibrid akıllı saatler de üretmektedir. BMW modeli ise dokunmatik bir akıllı saat olacak ve bu yüzden Google’ın Wear OS yazılımını kullanması bekleniyor.

Tanıtımda başka hiç bir ayrıntıya yer verilmedi ancak burada görülen modellere benzer tasarımlar bekleyebiliriz.

Fossil BMW Saat
Fossil – BMW Saat
Fossil BMW M-Sport
Fossil – BMW M-Sport

Fossil, yapılan işbirliği sonucunda BMW için saatler tasarlar, üretir ve dağıtır, burada gördüğümüz örnekler BMW dokunmatik akıllı saat serisinin ilk tasarımlarından bazılarıdır. Şuanda iki ayrı tasarım üzerine yoğunlaşıldı, motor sporlarından esinlenilmiş bir koleksiyon ve klasik tarzda bir koleksiyon.

Özellikle klasik koleksiyonda kullanılan yuvarlak BMW logosu oldukça şık olmuş. İlginç bir özellik olarak saatin kadran rengi arabanızın rengi ile eşleşiyor. Gelecek yıllarda akıllı saatler de bu renk değiştirme özelliğinin artarak devam edeceğini tahmin etmek zor olmasa gerek.

Fossil – BMW Saat

Piyasada bulunan akıllı saatler genellikle 1800 TL ile 2500 lira arasında değişiyor ve bu da Fossil’in akıllı saatlerinin ortalama fiyatlarına karşılık geliyor. Fossil, aynı zamanda Skagen, Michael Kors, Kate Spade, Diesel ve Emporio Armani gibi markalar ile birlikte çalışmakta. BMW akıllı saatlerinin daha erken piyasaya çıkması durumunda, diğer otomobil üreticileri karşısında BMW öne geçmiş olacak. Bugüne kadar sadece Aston Martin, Tag Heuer ile sınırlı sayıda Modular 45 üretti ve o da çok az kişide var.

Fossil ve BMW ortaklığının, yapılan anlaşma gereği 2023 yılına kadar süreceği açıklandı. Ancak 2020 yılı dışında, akıllı saat koleksiyonunun hangi ay çıkacağı belirsizliğini koruyor.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir