Post Image

En İyi Seiko Kadın Saat ModelleriBugün saat markaları arasında ilk sıralarda gelen markalardan biri de hiç kuşkusuz Seiko‘dur. Bu japon saat markası, saat dünyasının en yenilikçi ve devrimci girişimleri ile saatçiliğin mutlak ustalığını sürekli sergileyerek en iyi saat markaları arasına girmeyi başardı.

Seiko saatleri sadece işlevsel ve güvenilir olmakla kalmaz, aynı zamanda oldukça şık ve benzersiz tasarımları ile de fark yaratır. Seiko saat modelleri, kıyafetlerine biraz daha renk katmak isteyen erkeler ve kadınlar için oldukça güzel seçenekleri barındıran harika koleksiyonlardan oluşur.

Bu yazımızda, Seiko’nun bayanlar için özel olarak tasarlanmış, en güzel ve çarpıcı saat modellerini inceleyeceğiz. Bu saatler sadece görsel olarak değil, aynı zamanda çok güvenilir modellerdir.En İyi Seiko Bayan Saat Modelleri


1. Seiko SUP252

Seiko’yu dünyanın en iyi saat markalarından biri yapan detay, bir çok özelliği tek bir kol saatinde buluşturabilme özelliğidir. En iyi Seiko bayan saat modelleri listemize de böyle bir saat ile başlayalım. Seiko SUP252 saat modeli, gerçekte kırılgan olmamasına rağmen oldukça şık be zarif bir çekiciliğe sahiptir. Retro-dikdörtgen tasarımı ile oldukça dikkat çekicidir.

Seiko SUP252 Kadın Saat Modeli
Seiko SUP252 Kadın Saat Modeli

18 mm kasa çapına sahiptir ve kahverengi deri kayışlıdır. Kasası altın kaplama paslanmaz çelikten üretilmiştir. Özellikleri içerisinde gün ve tarih göstergesi vardır. 30 metreye kadar su geçirmezlik derecesine sahiptir. Son olarak bu şık Seiko saat modeli, doğal ve sentetik ışıkta şarj edilebilen patentli güneş enerjisi teknolojisi kullanır. Tam olarak şarj edildiğinde altı ay gibi mükemmel bir güç rezervine sahiptir.2. Seiko SUP176

Seiko SUP176 Swarovski Kristal Vurgulu Solar Saati, modelin adından da anlaşılacağı gibi SUP176 sofistike, zarif ve çarpıcı tasarımı ile kadınsı cazibeyi en en iyi temsil eden saatlerden. Altın kaplama ve kristalin dikkat çeken estetiği ile SUP176, hemen herkesin dikkatini çekecek fantezi bir saat modelidir.

Seiko SUP176 Kadın Saat Modeli
Seiko SUP176 Kadın Saat Modeli

Modelin 22 mm kasa çapı vardır ve kasa çevresi ile kordonların bir kısmı Swarovski kristalleri ile bezenmiştir. 30 metreye kadar suya dayanıklı model, güneş enerjisi ile çalışmaktadır.3. Seiko SUP205

Seiko SUP205 bayan saat modeli, siyah be grinin mükemmel kombinasyonu ile bu klasik görünümü estetik ile tamamlar. Hem basitliği, sadeliği hem de güzelliği tek bir modelde birleştiren bir saat modeli arıyorsanız, zarafetli bir tasarıma sahip olan Seiko SUP205 modeline bir göz atmalısınız.

Seiko SUP205 Kadın Saat Modeli
Seiko SUP205 Kadın Saat Modeli

22 mm kasaya sahip modelin 30 metreye kadar su geçirmezlik derecesi vardır. Hardlex kristal cam ile korunan model, güneş enerjisi ile çalışmaktadır.4. Seiko SNDX95

Bundan önce baktığımız Seiko bayan saatleri daha çok kadınsı ve zarafet içeren fantezi modellerdi. Bundan sonra hem güzelliği barındıran hem de işlevsel olan Seiko bayan saatlerine bakacağız. Onlardan birisi Seiko SNDX95 Sportura modelidir. Bu bayan modeli 38 mm paslanmaz çelik kasası ile nispeten büyüktür. Bu tasarımı sayesinde model hem işlevsel hem de güvenilir görünür.

Seiko SNDX95 Kadın Saat Modeli
Seiko SNDX95 Kadın Saat Modeli

Saatin kasası, bir takometre ve standart 3 alt kronograf kadranına sahiptir. 100 metreye kadar suya dayanıklıdır. Kadran oldukça geniştir ve her detay kolayca okunabilir. Ayrıca indeksler saatin cazibesine katkıda bulunmak için gömülü kristaller kullanır.5. Seiko SUP274

Seiko SUP274 iki renkli, siyah kadranlı solar saat modeli, klasik dikdörtgen tasarımı sayesinde estetik görünüme sahiptir. Bu özelliği de modeli sofistike ve şıklığı mükemmel bir şekilde yansıtan kol saati haline getiriyor. Parlak gümüş ve kullanılan altın tonlu detaylar şık bir siyah kadran ile birleştirilmiştir. Bu tasarım detayları sayesinde model iyi hazırlanmış görünmektedir.

Seiko SUP274 Kadın Saat Modeli
Seiko SUP274 Kadın Saat Modeli

Tüm bunların yanında Seiko SEUP274 modeli 15 mm paslanmaz çelik kasaya sahiptir. Analog olan saat modeli, Seiko’nun imzalı teknolojisi olan güneş enerjisi ile çalışmaktadır. Seiko SUP274 modeli tek bir şarj da 10 ay gibi inanılmaz bir güç rezervine sahiptir. Bu model, profesyonel çalışanlar ve yöneticiler için kusursuza yakın tasarlanmış çekici bir modeldir.6. Seiko SUP352

Seiko SUP352 bayan saat modeli, tamamen altın görünümü ile çok daha geleneksel bir estetik sunuyor. Bu güzelce tasarlanmış elbise saati, özel davetler için giyeceğiniz resmi kıyafetler için uygundur.

Seiko SUP352 Kadın Saat Modeli
Seiko SUP352 Kadın Saat Modeli

Minyon ve 23 mm kasa çapına sahip paslanmaz parlak çelik altın tonlu kasasıyla kesinlikle şıklık ve incelik havası yaratıyor. Basit, zarif ve güvenilir kelimeleri Seiko SUP352 modelini tanımlayacak en iyi kelimelerdir.7. Seiko SNE879

Seiko SNE879 güneş enerjili analog kol saatine tasarım açısından baktığınızda, klasik cilalanmış gümüş ve estetik mavi rengin saatler de mükemmel bir uyum içerisinde olduğunu göreceksiniz. Bu Seiko bayan saati, 35 mm parlak gümüş paslanmaz çelik kasaya sahiptir. Göstergeleri ve indeksleri de kasa ile uyumlu olacak şekilde gümüş kaplıdır.

Seiko SNE879 Kadın Saat Modeli
Seiko SNE879 Kadın Saat Modeli

Saatin sadece 12 tarafı Romen rakamı ile işaretlenmiştir, kalan kısımlar basit çizgi şeklinde indekslidir. Güneş enerjisi ile çalışan model 30 metreye kadar su geçirmezlik derecesine sahiptir.8. Seiko Presage SRP852J1

Seiko Presage Bellini, en geleneksel Seiko bayan saat modellerinden birisidir. Modelin ana vurgusu, radial olarak tasarlanmış kadranıdır. Bu detay saatin eşsiz karakterini ve cazibesini oluşturuyor. Seiko Bellini, kalibre 4R35 otomatik mekanizmaya sahiptir. Bu detayı Seiko Presage Bellini modelini listemiz de bulunan diğer modellere göre farklı kılıyor. Kalibre 4R35 mekanizmasında 23 adet mücevher vardır ve hareket saatte 21.600 titreşime sahiptir.

Seiko Presage SRP852J1 Kadın Saat Modeli
Seiko Presage SRP852J1 Kadın Saat Modeli

Ek olarak Seiko Presage SRP852J1 modelinin yapısı 4.800 A / m’lik bir manyetik direnci sağlar. Bu detaylar Seiko’nun kol saatlerini üretirken ayrıntılara verdiği önemi gösterir. Bu Seiko otomatik bayan saati tam kurulum da 41 saate kadar güç rezervi sağlar.9. Seiko Lukia SSVM022

Karşınızda en özel bayan saatlerinden birisi olan Seiko Lukia SSVM022 otomatik bayan kol saati modeli. Seiko Lukia modeli çağdaş tasarımı ve estetiği ile genç nesil saat severlerin çok seveceği bir saattir.

Seiko Lukia SSVM022 Kadın Saat Modeli
Seiko Lukia SSVM022 Kadın Saat Modeli

Seiko Lukia SSVM022 saat modelinin diğer Seiko bayan saatlerinden ayıran en belirgin özelliği, çarpıcı tasarımının yanında saatin iç işleyişini ayrıntılı olarak gösteren “açık kalp” tasarımıdır. Rafine tasarımı ile Seiko Lukia otomatik bayan saat modeli gerçekten görsel bir şölen sunuyor.10. Seiko Lukia SSVM010

Seiko’nun bir diğer Lukia serisi olan SSVM010 modeli, koleksiyonunun genel tasarımını sevdiyseniz farklı tasarımları ve daha düşük fiyatı için SSVM010 modeline bakın. Bu model de hareketi gösteren kalp şeklinde olmasa da açık bir bölüm bulunmaktadır.

Seiko Lukia SSVM010 Kadın Saat Modeli
Seiko Lukia SSVM010 Kadın Saat Modeli

Saat, üst düzey bir Japon kuvars mekanizması ve 35 mm kasa çapı ile analog ekrana sahiptir. Kadranı altın tonlu buton ve kristal aksanı birleştiren indeksleri ile gerçekten muazzam görünüyor. Modelin mekanizmasını kadranın sol tarafında bulunan “açık kalp” penceresinden görebilirsiniz. Bu iki altın ve gümüş iki renkli bayan kol saatinin lüks bir çekiciliği var.

Japon saat markası olan Seiko, saat markaları içinde en kaliteli saatleri üreten ve bunları müşterisine en uygun fiyatla ulaştıran ustalardan biridir.


Seiko’nun kadın kol saatleri sadece görsel olarak çarpıcı değil, aynı zamanda oldukça teknolojik ve geniş bir yelpazeye sahiptir. Seiko saatleri, sağlam, güvenilir ve son derece hassastır. En iyi bayan Seiko saatleri listemizde, dünyanın en çok satılan saatlerini bulabilirsiniz.

Seiko saat markası hakkında detaylı bilgi almak için “Seiko Saat” adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın