Post Image

En İyi Rolex Erkek Saat Modelleri (10 Adet)


En İyi Rolex Erkek Saat Modelleri +10 Adet

Rolex erkek kol saati modelleri arasında en iyi Rolex erkek saat modelleri diye ayrım yapmak çok mantıklı olmasa da, bazı modellerin kullanıcılar tarafından daha çok tercih edildiği bir gerçektir . Dünyanın en iyi saat markaları arasında olan Rolex, bir çok önemli kişinin tercih ettiği ve uzun yıllar kullandığı ürünler arasında yer alan marka, satın alındıktan sonra parasal anlamda değer kaybetmemesi ile ünlüdür. 1905 yılında kurulmasından bu yana Rolex, çıtayı saat modelleri için son derece yüksekte tutuyor ve bu süreçte sadece marka olarak değil, saat modelleri bazında bile ismini tüm dünyaya ezberletmeyi başarıyor. Rolex saat modelleri sadece şık tasarımları ile değil, aynı zamanda olağanüstü yeni teknolojiler de yaratarak, saat dünyasını çok başka seviyelere taşımıştır.,

Rolex Erkek Saat Modelleri

Devrim niteliğindeki Day-Date modelinden, ikonik Submariner modeline kadar Rolex kol saatleri tartışma götürmeyecek şekilde dünyadaki en iyi saat modellerinden ve kesinlikle ayrıcalıklı olanlardandır. Bu yazımızda en iyi Rolex saat modellerine bakacağız ve siz de bu usta saat markasına neden bu kadar saygı duyduğuna hak vereceksiniz.

Rolex markası hakkında detaylı bilgi isterseniz markayı incelediğimiz “Rolex saat” yazımıza göz atabilirsiniz.

En İyi Rolex Erkek Saat Modelleri

1. Rolex Day-Date II President 18K Yellow Gold Saat Modeli

Rolex Day-Date erkek saat modeli ilk kez 1956 yılında yayınlandı ve kadran üzerinde bulunan bir pencereden tarihi gösteren ilk kol saati olarak tarihe geçti. Bugün Rolex Day-Date koleksiyonun da 18 ayar sarı altın modeli de olmak üzere çeşitli varyasyonları mevcut.

Rolex - Day-Date II President 18K Yellow Gold
Rolex – Day-Date II President 18K Yellow Gold

Lüks saat kullanıcıları için ideal olan bu model aynı zamanda çok hassastır. 41 mm kasası, 18 ayar altın altın bir çerçeveye sahip ve şampanya rengi bir kadranı var. Başkan bileziği olarak bilinen çelik kordon tasarımı ile incelik ve rahatlık konusunda zirveyi temsil ediyor. Rolex Day-Date II President erkek saat modeli aynı zamanda 3156 kalibre otomatik bir mekanizma ile donatılmıştır.


2. Rolex Explorer II Beyaz Otomatik Paslanmaz Çelik Saat Modeli

Rolex saat markası ile arasında en mükemmel ilişkiye sahip serisi bu Rolex Explorer II erkek saat modelidir. Bu model çok hassas, güvenilir ve temizdir. Şık tasarımı paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve aynı şekilde Oyster bileziği de paslanmaz çeliktir. Bunlara ek olarak sabit şekilde tasarlanan bezeli de aynı materyeldir. Minimalist ancak kalın yüzünde, saat, saat imleci şeklinde işaretleyiciler, fosforlu göstergeler ve tarih göstergesi olan temiz bir kadran bulunur.

Rolex - Explorer II White Automatic Stainless Steel
Rolex – Explorer II White Automatic Stainless Steel

Ayrıca tüm bunlara ek olarak saatin okunaklığını maksimum seviyeye çıkarmak için bezelin dış yüzeyinin etrafında 24 saatlik zaman işaretleri vardır. Hareketli ve otomatik bir mekanizma ile çalışan bu moda saat, 100 metreye kadar suya dayanıklıdır. Yüzme ve şnorkelli yüzme için uygundur ancak dalış için uygun değildir.


3. Rolex Submariner Black Dial Stainless Steel Automatic Saat Modeli

Submariner saat modeli, Rolex markasının en popüler serilerinden biridir ve bu Black Dial Stainless Stell versiyonu en iyilerindendir. Bu otomatik Rolex erkek saat modeli, parlak paslanmaz çelik kasalı ve açıp kapama tokası olan Oyster bileziğe sahiptir. 40 mm’lik kasası siyah seramik döner bezere sahiptir.

Rolex - Submariner Black Dial Stainless Steel Automatic
Rolex – Submariner Black Dial Stainless Steel Automatic

Saat imleri ve ellerinde uygulanan fosfor, şık siyah kadranı mükemmel tamamlıyor. Saatin camı çizilmelere karşı dayanıklı olması için safir kristalden yapılmıştır. Çizilmeye karşı camın yanında, bu harika erkek saat modeli aynı zamanda 300 metrelik bir su direncine sahiptir. Rolex Submariner erkek saat modeli sadece yüzmek için değil, profesyonel dalış yapmak için de ideal bir saattir.


4. Rolex Yacht-Master II White Dial 18K Yellow Gold Saat Modeli

Şıklığı, zarafeti ve açık denizleri temsil edişi ile Rolex Yatch-Master II en ileri düzey erkek saat modellerinden biridir. Yat yarışmaları için üretilen bu saat modeli, 1950’lerden bu yana yelken dünyasına bağlı, zengin bir mirası ve denizcilik ruhunu temsil ediyor.

Rolex - Yacht-Master II White Dial 18K Yellow Gold
Rolex – Yacht-Master II White Dial 18K Yellow Gold

Regatta kronografı olarak bilinen saat, hassas ve güvenilir bir otomatik mekanizmaya sahip. Bir denizci olsanız da olmasanız da, bu 18 ayar sarı altın olan Rolex erkek saat modelini, denizden esinlenen tasarımı ve altın kaplı sayıları olan mavi renk seramik bezeli ile siz de takdir edeceksiniz.


5. Rolex Cellini 50525 Multiple Time Zone Watch in 18K Rose Gold Saat Modeli

Rolex Cellini saat modeli, şimdiye kadar yapılmış en şık Rolex saatlerinden birisidir. Model, koleksiyonculuğu, klasik saat modellerinin çağdaş tasarımlar ile bir bütün olarak zarafetini yansıtıyor. Rolex’in Cellini 50525 Multiple saat modeli, yenilenmesine rağmen geleneksel tasarımına sadık kalıyor.

Rolex - Cellini 50525 Multiple Time Zone Watch 18K Rose Gold
Rolex – Cellini 50525 Multiple Time Zone Watch 18K Rose Gold

18 ayar rose gold kasa ve siyah timsah derisi olan modelin kadranında çubuk şeklinde saat indeksleri kulanılmıştır ve ikici bir zaman dilimini gösteren alt kadranı vardır. Tüm bunların ötesinde, bu sofistike tasarım 50 metre su geçirmezlik derecesine sahiptir ve Rolex’in İsviçre otomatik mekanizması ile bilinen en yüksek mükemmellik standartlarını temsil etmektedir.


6. Rolex Cosmograph Daytona Ice Blue Dial Platinum Saat Modeli

Rolex Cosmograph Daytona, üst düzey bir kronograf saattir. 1963 yılında ilk kez tanıtıldığından bu yana, hem isim olarak hem de işlev olarak motor sporlarının yüksk performanslı dünyası ile ilişkilendirildi. Rolex Cosmograph Daytona saat modeli, profesyonel yarış sürücülerinin yoğun taleplerini karşılamak için tasarlanmıştır ve bu yüzden çok üst düzey bir zaman işleyişine sahiptir.

Rolex - Cosmograph Daytona Ice Blue Dial Platinum
Rolex – Cosmograph Daytona Ice Blue Dial Platinum

Son derece güvenilir ve hassas bir kronografı vardır ve takimetre ölçeğine sahip bezeli sayesinde sürücülerin saatte 400 kilometreye kadar ortalama hızlarını ölçmelerine mükemmel şekilde yardımcı olur. Bu saat modelin de bulunan bu etkileyici özelliklerden sonra üzerinde çok fazla konuşmaya gerek yoktur ancak eklemek gerekirse, model platin kasalıdır ve buz mavisi kadranı vardır.


7. Rolex Submariner Date Black Dial Steel Saat Modeli

1953 yılında yapılan lansmanından beri Rolex Submariner saat modeli, şık ve işlevsel tasarımı ile bilinen en ikonik ve en popüler kronometrelerden birisi haline geldi. Bugün, yeni nesil Submariner ve Submariner Date saatleri, orijinal koleksiyona saygı duymaya devam ediyor ve ustaca tasarlanmış yeni nesil bir Oyster kordon ile satılıyor. Ayrıca, büyük fosforlu saat indekleri ve dönebilen Cerachrom bezeli ile farklı bir kadrana sahip.

Rolex - Submariner Date Black Dial Steel
Rolex – Submariner Date Black Dial Steel

Bu özel modelin ismi Submariner Date’dir ve şık, okunması kolay siyah kadranı vardır. 40 mm’lik kasaya sahiptir ve kadran üzerinde klasikleşen bir tarih göstergesi sunar. Dalış yapmayı sevenler için mükemmel bir seçenek olan Rolex Submariner erkek saat modeli 300 metreye kadar suya dayanıklıdır.


8. Rolex Day-Date Automatic Champagne Dial 18K Yellow Gold Saat Modeli

Rolex saat markası, tüm saat bileşenlerini şirket içinde yapması ile ünlüdür. Kendi özel dökümhane işletmesi sayesinde, bu inanılmaz saatte olduğu gibi, en yüksek kalite de 18 ayar altın alaşımlarını üretebiliyorlar. Çarpıcı bir rengi olan Rolex Day- Date otomatik saat modeli de diğer modeller gibi şimdiye kadar yapılan en iyi Rolex saatlerinden biridir.

Rolex - Day-Date Automatic Champagne Dial 18K Yellow Gold
Rolex – Day-Date Automatic Champagne Dial 18K Yellow Gold

Rolex’in bu lüks tasarımının altın tonlu el ve indeksleri vardır ve gün pencesini de içinde bulunduran şampanya rengi kadrana sahiptir. Saatin bilekliği de 18 ayar altından yapılmıştır ve gizli katlanır Crownclasp ile desteklenmiştir. Saatin mekanizması çok hassas İsviçre COSC sertifikalı kronometre olan kalibre 3155’tir.


9. Rolex Milgauss Black Dial Stainless Steel Saat Modeli

Rolex Milgauss erkek saat modelinin öyle bir tasarımı vardır ki markaya aşina olan herkes tarafından anında farkedilir. Markanın ilk kez 1956 yılında piyasaya sürdüğü model, yaratıcılığının ve isminin dışında inanılmaz da bir hikayeye sahip ve tüm bunlar birleştiğinde Rolex Milgauss ikonik bir saat modeli oluyor.

Rolex - Milgauss Black Dial Stainless Steel
Rolex – Milgauss Black Dial Stainless Steel

Normal kol saatlerinin güvenilirliği ve hassasiyeti söz konusu olduğunda 50 ila 100 gauss’luk bir manyetik alandan etkileniyor olsalarda, Rolex Milgauss çok daha fazla manyetik alandan korunabiliyor. Rolex’in çalışmaları sırasında yüksek seviye de manyetik alana maruz kalan birçok bilim insanı için çözüm olarak tasarladığı bu model türünün tek örneğidir. Bugün, hala satışa sunulan bu model Rolex markasının en iyi saat modellerinden biridir ve işlevselliğinin dışında çok şıktır.


10.  Rolex Sky-Dweller Sundust Dial 18K Everose Gold Saat Modeli

Mekanik karmaşıklığı kullanım kolaylığı sağlayarak aşan Rolex Sky-Dweller, teknolojik bir başyapıttır. 14 adet patetnt sahibi olan bu devrim niteliğindeki saat modeli, çok fazla seyahat eden kişilerin bir bakışta zamanı takip etmek için ihtiyaç duydukları bilgileri sunar.

Rolex - Sky-Dweller Sundust Dial 18K Everose Gold
Rolex – Sky-Dweller Sundust Dial 18K Everose Gold

Birincil konumdaki saatin okunması çok konforlu olmasının yanı sıra, bu saatin kullanıcısı, dönen 24 saatlik bir disk ve tarih sayesinde ikincil bir saat dilimini de çok kolay takip edebilir. Tüm bu devrim niteliği taşıyan yeniliklere rağmen Rolex Sky-Dweller erkek saat modeli, kendine özgü tasarımı ile kullanıcısına zarif bir görünüm de kazandırır. 18 ayar altından yapılmış olan Roma rakamlı saat indeksleri olan bu kronometre, zamansız bir estetiğe sahiptir.

Rolex, tartışmasız şekilde dünyanın en çok bilinen prestijli saat markasıdır. Yazının başında da belirttiğimiz gibi Rolex, sadece marka ismi ile değil, hemen hepsi bir ikona dönüşen, markalaşmış modelleri ile de çok ünlüdür.

Orjinal Rolex’i ayırt edebilmeniz konusunda yardımcı olacak “Orjinal Rolex Nasıl Anlaşılır?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca “En İyi 15 Rolex Kadın Saat Modeli” yazımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın