Post Image

En İyi Otomatik Kadın Saat Modelleri


1960’lı yıllar, yüzyıllardır var olan saat endüstrisi için oldukça zordu. Daha hassas ve ucuz kol saatleri piyasaya sürülmüştü ve mekanik saat üreten markalar, yeniden yapılanmak, markalarını bu gelişmelere göre konumlandırmak zorunda kalmıştı. Böylece mekanik saatler yeniden tasarlandı ve artık sadece zamanı gösteren bir aksesuar değil, bir nesilden diğerine aktarılabilecek, özenle hazırlanmış ve mükemmel tasarlanmış sanat eserlerine dönüştü. Mükemmelliğe en yakın şekilde tasarlanan bu saat modelleri, işçilik ve sanatın her türlü yeni teknolojiden üstün olduğunun birer kanıtıdır.

Mekanik saatler, pilli saatler kadar hassas olmayabilir, ancak saat yapımının inceliği ve karmaşıklığı ancak mekanik saatler ile kendisini gösterebilir. Mekanik saatler, kurmalı ve otomatik saatler olarak ikiye ayrılır. Kurmalı saatte, kullanıcının saati çalıştırması için tepe düğmesini elle sarması gerekir. Otomatik saatlerde ise, kullanıcının bileğinin hareketi ile saat kendi kendini sarar.

Günümüzde özellikle pahalı ve lüks saat markaları, modern kadınların hassasiyet tutkusuna cevap verecek otomatik saat modelleri üretmektedir. Ve bu mekanik kadın saat modelleri, her ne kadar karmaşık olsa da gücü, ihtişamı ve tasarımları ile mükemmeldirler. İşte en iyi mekanik kadın saat modelleri.

En İyi 10 Mekanik Kadın Saat Modeli

1. Baume & Mercier Classima Otomatik Kadın Saat Modeli

Baume & Mercier Classima modeli, sofistike tasarım ve zarafetin özü olan bir saattir. Modelin çerçevesi, lüks kadın saatlerine yakışır şekilde, daha da çekici gözükmesi için 60 adet parlak elmas ile bezenmiştir. Saat 6/9/12 yönlerinde roman rakamları olan beyaz sedef kadranın 3 yönünde zarif bir tarih penceresi vardır. Hassas yaprak şeklinde tasarlanmış akrep ve yelkovanı, saati çok düşük ışıkta bile okuyabilmenizi sağlayan rodyumla kaplanmıştır.

Baume & Mercier Classima Mother of Pearl Otomatik Kadın Saat Modeli
Baume & Mercier Classima Mother of Pearl Otomatik Kadın Saat Modeli

Tam kurulum sağladığında 42 saat boyunca durmadan çalışmasını sağlayan, 21 mücevherli İsviçre yapımı ETA 2892-A2 otomatik mekanizmaya sahiptir. 31.5 mm büyüklüğünde parlak çelik kasasının arkası, mekanizmanın ihtişamını izlemek için safir cam ile kaplanmıştır. Kasası ile uyumlu parlak bir metal bilezik, modern kadın tarzını yansıtan bu saatin tasarımını tamamlıyor.

Sade ama pahalı ve lüks bir saat modeli olan Baume & Mercier Classima, minimalist tasarımlardan hoşlanan kadınlar için mükemmel bir seçenektir.

2. Bulgari Lvcea Tubogas Kadın Saat Modeli

Halk arasında yılan desenli saat tasarımları ile popüler olan Bulgari’nin en çok Serpenti (Yılan tasarımı) koleksiyonu bilinmektedir. Bulgari’nin sıradışı ve hayal gücünü yansıtan bir başka koleksiyonu ise, ”Lvcea Tubogas” serisidir. Kendine özgü bir tasarımı olan Tubogas, 18 ayar pembe altın desenli paslanmaz çelik bir bilekliğe ve saati özel kılan sıradışı bir kadrana sahiptir.

Bulgari Lvcea Tubogas Kadın Saat Modeli
Bulgari Lvcea Tubogas Kadın Saat Modeli

Güneş ışınlarına benzeyen göz alıcı mavi kadran, saat imlerinde elmaslara ve saat üç yönüne okunaklı bir tarih göstergesine sahip. Saatin muhteşem kodrunu paslanmaz çelikten, kasası ise 18 ayar pembe altından üretilmiştir.

42 saatlik güç rezervi olan ve şirket içinde üretilmiş otomatik bir hareket ile çalışan Bulgari Lvcea Tubogas modeli, her kadının saat koleksiyonunun en önemli parçası olacak, işlevsel ve harika bir saattir.

3. Carl F. Bucherer Pathos Diva Kadın Saat Modeli   

Modern kadınlar için şiirsel saatler tasarlayan Carl F. Bucherer Pathos Diva, cazibenin ışıltısını ve zarafetin ölçüsü arasındaki ince çizgiyi temsil eden bir modeldir. Atmosferik parıltılardan esinlenerek ışığı çok yönlü yansıtan Carl F. Bucherer Pathos Diva saat modelinin, bezel ve kordon kulaklarının iki tarafını çevreleyen kısımda, toplam 54 adet parlak kesim pırlantası vardır.

Carl F. Bucherer Pathos Diva Automatic Kadın Saat Modeli
Carl F. Bucherer Pathos Diva Automatic Kadın Saat Modeli

Saatin üç yönünde kullanılan tarih göstergesi sayesinde sedefli kadranın ışıltısının önüne geçilmemiş. 25 adet mücevher ile sağlamlaştırılmış CFB 1963 otomatik kalibre ile çalışan bu harika saat, hareket halindeyken sürekli olarak kurularak 38 saatlik bir güç rezervine erişiyor. Kasa arkasında kullanılan safir kristal pencere, içerideki mekanizmayı izlemenizi sağlıyor.

Carl F. Bucherer Pathos Diva saat modelinin kadranını çevreleyen desen, saatin sofistike ve iyi tasarlanmış görünümünü daha da geliştiriyor.

4. Corum Miss Golden Bridge Kadın Saat Modeli

Gerçekten saat koleksiyoncusu kadınlar için tasarlanmış bir saat arıyorsanız, Corum Miss Golden Bridge modeli en iyisi olmaya aday. İkonik bir saat olan Corum Miss Golden Bridge modeli, gerçekten eşsiz bir iskelet tasarımdır.

Corum Miss Golden Bridge Kadın Saat Modeli
Corum Miss Golden Bridge Kadın Saat Modeli

4Hz’de titreşen sıradışı CO 113 kurmalı hareket ile desteklenen model, bugün piyasada tek hat baget mekanizma olma özelliğini taşıyor. 18 ayar katı kırmızı altın bir kasası 21.3 mm x 43.9 mm ölçüleri ile, altın saatin lüks bir zarafet yaymasını sağlıyor.

İki taraftan açık kadranı, çift yansıtma önleyici safir kristal ile kaplıdır. Siyah timsah derisi kayışı oldukça zevkli tercih olmuş ve bu olağanüstü saat modelinin daha da pahalı görünmesini sağlayarak cazibesini arttırıyor.

5. Jaeger-LeCoultre Grande Reverso Kadın Saat Modeli

Otomatik kadın saat modellerini listelediğimiz bu yazıda, kesinlikle en ikonik, en ilginç ve tarihi modellerden biri de hiç kuşkusuz Jaeger-LeCoultre Grande Reverso kadın saat modelidir. Bu model markanın ikonik Reverso koleksiyonunun bir parçasıdır. İlk olarak 1930’lu yıllarda üretilen bu saatler, Hindistan’da görev yapan İngiliz subayların sert polo maçlarına dayanması için tasarlanmıştır. Kadran, kasayı tersine çevirerek gizlenebilir, böylece dayanıklı bir yüzey meydana çıkar. Bu özellik saatin ön yüzünü, çiziklerden, çatlaklardan korur.

Jaeger-LeCoultre Grande Reverso Kadın Saat Modeli
Jaeger-LeCoultre Grande Reverso Kadın Saat Modeli

Bugün markanın Reverso modeli koleksiyonu, yüzeyin altına gizlenmiş ikinci bir kadrana sahip. Bu modeli tercih edecek kadınlar için mükemmel bir özellik, belki komik olacak ama tek bir saat fiyatına iki saate sahip olacaksınız. Bu özel kadranın ana kadranı gümüşten üretilmiştir ve güzel bir güneş ışığı yansıması veren bir guilloche kaplamaya sahiptir. İkinci kadran ise çok daha ilginçtir çünkü, bir gümüş kakma tasarım, pempe sedef ve elmaslarla bezeli bir çerçeveden yapılmıştır.

Jaeger-LeCoultre Grande Reverso kadın saat modelinde 19 mücevherden oluşan 21.600 mil / saat hıza ulaşan ve 42 saatlik güç rezervi olan, Jaeger-LeCoultre tarafından üretilmiş kurmalı bir kalibre olan 864A bulunuyor. Mat siyah timsah derisi kayış da bu zarif saati tamalayan muhteşem bir ek olmuş.

6. Junghans Meister Damen Automatic Kadın Saat Modeli

Kadın saat modeli üretminde, saat markaları maalesef belirli ve çok tutan kalıplar üzerinden gitmeye meyilli oluyorlar. Ya mevcut erkek saat modellerinin daha küçüğünü üretiyorlar ve onları kadınlar için tasarlanmış saatler olarak yeniden markalaştırıyorlar ya da modelin kadınsı modelliğini ortaya çıkarmak için abartı renkler ve şık taşlarla süslüyorlar. Ancak Junghans Meister Damen Automatic kadın saat modeli, bu asırlık düşünceyi ortadan kaldırmayı başarıyor.

Junghans Meister Damen Automatic Kadın Saat Modeli
Junghans Meister Damen Automatic Kadın Saat Modeli

Bu saat modelinin minimalist estetiği, hayatın çok daha basit zevklerini seven kadınlar için harika bir seçenek sunuyor. Bi vintage esintileri olan kadın saat modeli, 38 saatlik güç rezervine sahip otomatik kalibreli J840.1 hareketi ile çalışıyor. PVD kaplamalı ve dış bükey cam ile desteklenen 33.1 mm kasa çapına sahip bu harika model, çekici olduğu kadar sadeliğiyle de her kadının mutlaka kullanması gereken bir saattir.

7. Nomos Glashütte Ludwig 33 Kadın Saat Modeli

Nomos Glashütte Ludwig 33 bayan saat modelinin, minimalist tasarımı, temiz kadranı ve ince göstergeleri oldukça dikkat çekici olmasını sağlıyor. Saat 6 yönünde bulunan küçük saniye, gümüş kaplama kadranı ile görsel bir bütünlük oluşturuyor.

Nomos Glashütte Ludwig 33 Kadın Saat Modeli
Nomos Glashütte Ludwig 33 Kadın Saat Modeli

Saatin çalışmasını sağlayan kurmalı mekanizması (Nomos Alpha), dahili olarak üretilmiştir ve 43 saatlik etkileyici bir güç rezervine sahiptir. Saatin görünüşünü tamamlayan mavi göstegeler, zarif beyaz kadranı ve açık renkli deri kayış mükemmel bir uyum sergiliyor. Bu harika tasarıma sahip Nomos Glashütte Ludwig 33, minimalist saat modellerinin en iyilerinden biri olduğunu gösteriyor.

8. Omega De Ville Ladymatic Kadın Saat Modeli

İlk kez 1955 yılında piyasaya sürünlen Omega De Ville Ladymatic saat modeli, özellikle kadınlar için üretilen ilk otomatik saat modellerinden birisi olma özelliğini taşıyor. Omega, saat dünyasında kadınlar için artık çok fazla üretilmeyen mekanik saatleri tekrar sunmak istedi ve bunun için Ladymatic koleksiyonunu tasarladı. Daha sonra koleksiyon üretimini durdurdu ve 2011 yılında Baselworld’de yeniden tanıtıldı ve büyük övgü aldı.

Omega De Ville Ladymatic Co-Axial Kadın Saat Modeli
Omega De Ville Ladymatic Co-Axial Kadın Saat Modeli

Omega’nın anti manyetik şoklara karşı dayanıklı olan ve bu inanılmaz saati bu kadar dayanıklı hale getiren, 50 saatlik inanılmaz bir güç rezervine sahip Co-Axial kalibreli 8521’dir. Bu inanılmaz mekanizmayı açık olan kasa arkasından da takip edebilirsiniz. Omega De Ville Ladymatic kadın saat modeli zarif görünümlü olsa da en dayanıklı kadın saat modellerinden biridir. 34 mm kasa çapına sahip olan Ladymatic, 18 ayar kırmızı altın kasaya sahip. Beyaz sedef kadranı, en çok göze çarpan detaylarından biridir.

Rose altın detaylarla çevrelenmiş elmas indeksleri ve saat üç yönüne okunaklı bir tarih göstergesi vardır. Bezelinde ve kadranında kullanılan elmas döşemeler ise, bu zarif saat modelinin lüks bir aksesuar olduğunu doğruluyor.

9. Parmigiani Fleurier Kalpa Kalparisma Agenda Galaxy Kadın Saat Modeli

Berrak bir gecede yıldızlı gökyüzünden daha estetik ve güzel hiçbir şey yoktur. Doğanın en önemli görsel şovlarından olan bu ışıltılı ortama bir saygı olarak, Parmigiani Fleurier, ilk mekanik Kalpa Kalparisma Agenda Galaxy saat modelini üretmiştir. Gece gökyüzünü andıran kadran, bakır kaplamalı aventurin cam kullanıyor.

Parmigiani Fleurier Kalpa Kalparisma Agenda Galaxy Kadın Saat Modeli
Parmigiani Fleurier Kalpa Kalparisma Agenda Galaxy Kadın Saat Modeli

Bu olağaüstü güzellikteki kadın saat modeline güç veren ise, 55 saatlik etkiyelici bir güç rezervi sunan PF331 otomatik hareketidir. Mekanizma Côtes de Genève yüzeyi ile dekore edilmiş, sadece 3,5 mm kalınlığında ve 4Hz’de titreşmektedir. Saatin şeffaf arka kapağı aracılığı ile bu mükemmel mekanizmayı izleyebilirsiniz.

Bu dayanıklı ve güvenilir hareket, çerçevesi ve kordon tırnakları elmaslarla süslenmiş 31.2 mm ve 18 ayar altın kasa ile korunmaktadır. Timsah derisinden üretilmiş Hermes kayışının rengi, alacakaranlık gökyüzünün çivit mavisini andırıyor ve ışıltılı kadran ile harika bir uyum sergiliyor.

10. Ulysse Nardin Classico Jade Kadın Saat Modeli

2017 yılında piyasaya sürülen Classico Jade kadın saat modeli, Ulysse Nardin tarafından üretildiği her halinden belli olan, mükemmel bir modeldir. Turkuaz renkteki emaye kadranı, enamel özelliğindedir çünkü emaye tabakaları çok yüksek sıcaklıklarda tekrar tekrar ıstıldığı için ”Grand Feu” tekniği ile dekore edilmiştir. Bu tekniğin kullanıdığı emaye kadranlar, zaman içinde solmayacak, çatlamayacak kadar olağanüstü dayanıklılığa ulaşır.

Ulysse Nardin Classico Jade Grand Feu Kadın Saat Modeli
Ulysse Nardin Classico Jade Grand Feu Kadın Saat Modeli

Parlak elmaslarla bezenmiş spiral bir model olan Ulysse Nardin Classico Jade modeli, saatin genel güzelliğini arttıran ince ve hoş bir tasarıma sahip. 39 mm büyüklüğündeki paslanmaz çelik kasası sayesinde tüm gözlerin bileğinizin üzerinde olacağından emin olabilirsiniz. Bu güzel saati çalıştıran ise, 41 adet mücevherden oluşan, Un-310 otomatik kalibredir. 48 saatlik bir güç rezervi sağlayan bu mekanizmanın ne kadar gücü kaldığını saat 3 yönünde bulunan küçük bir retrograd gösterge ile takip edebilirsiniz.

Kısacası Ulysse Nardin Classico Jade kadın saat modeli, parlak turkuaz Grand Fue emaye kadranı ve elmas süslemeri ile kadınsı saat modelleri için bir ikondur.

Ayrıca “2019 Yılının En İyi Lüks Kadın Saat Modelleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın