Post Image

En İyi Movado Erkek Saat ModelleriMovado kol saati, ikonik olmuş tasarımları ile diğer saat modelleri içinde hemen fark edilir. Bunun nedeni Movado, saat modellerinin 12 tarafında çok farklı bir tasarım tercih etmektedir. Bu ikonik tasarım, Amerikalı bir endüstriyel tasarımcı olan Nathan George Horwitt tarafından yaratılmıştır.

Bugün müze saati olarak adlandırılan Bauhaus tarzından esinlenen saat modeli, 1960 yılından beri New York Modern Sanatlar Müzesinin kalıcı koleksiyonunun bir parçası olmayı başarmıştır. Movado şirketi 1970’lerde Howitt’ten Museum Dial’ın haklarını satın aldı ve o zamandan beri bu ikonik tasarımı kendi saatlerinde kullanmaya başladı.

Saat 12 yönünde bulunan “nokta” öğlen güneşini temsil ediyor ve bu detay günümüzde üretilen hemen tüm Movado saat modellerinde kullanılmaya devam ediyor.

Bu yazımızda piyasadaki en iyi Movado saat modellerini inceleyeceğiz. Öncelikle marka hakkında kısa bir bilgi verelim.Movado Saat Tarihi

Şirket 1881 yılında İsviçre La Chaux-de-Fonds’da kuruldu ve 1905 yılında Amerikan şirketi olan North American Watch Corp tarafından satın alındı. Movado bugün, Hugo Boss, Lacoste, Tommy Hilfiger ve Coach dahil birçok prestijli marka için saat üreten ve dağıtan, dünyanın en büyük saat gruplarından biridir.En İyi Movado Erkek Saatleri


1. Movado Men’s Museum

En iyi Movado saatleri listemize markayı popüler yapan saat modeli Museum ile başlayacağız. Bu Müze Saat modeli, yazının başında da bahsettiğimiz gibi Horwitt’in ünlü tasarımından esinlenmiştir.

Movado Men's Museum
Movado Men’s Museum

Movado Men’s Museum modelinin 40 mm paslanmaz çelik kasa ve gümüş tonlu noktası ve göstergeleri ile siyah bir Museum kadranı vardır. Kayışı ise paslanmaz çelik tokaya sahip siyah dana derisinden yapılmıştır.

Basit ama ikonik olan bu saat modeli, minimalist tasarımı ile fark yaratmıştır. 30 metreye kadar su geçirmezlik derecesine sahip olan modelin İsviçre kuvars mekanizması vardır ve safir camlıdır.2. Movado 1881 Automatic

Minimalist tasarıma sahip kaliteli bir saat modeli arıyorsanız, Movado saat markasının kurulduğu yıla saygı amacı ile üretilmiş olan 1881 koleksiyonunu kontrol edebilirsiniz.

Movado 1881 Automatic
Movado 1881 Automatic

Otomatik 1881 modelinin de Museum modeline benzer klasik bir görünümü vardır. Ancak farklı olarak saat indeksleri ve dakika dizinleri vardır. Kasa ve bezel paslanmaz çelikten üretilmiştir ve kayışı siyah deridir. Saat altı da yuvarlak bir tarih penceresi vardır. Ayrıca modelin, komple siyah ve çelik kordonlu versiyonları da vardır.3. Movado Connect 2.0 Smartwatch

Movado daha çok klasik ve analog saatleri ile bilinmesine rağmen teknolojiye de uzak kalmamaktadır. Markanın hem Android hem de iOS işletim sistemine uyumlu Movado Connect dijital saati gibi akıllı saatlerinin olduğu koleksiyonu da vardır.

Movado Connect 2.0 Smartwatch
Movado Connect 2.0 Smartwatch

Bu bir akıllı saat olduğundan telefonunuzun bir uzantısı olarak görebilirsiniz. Metin ve e-posta alabilir, gelen telefonları görüntüleyebilir , sosyal medya takibi yapılabilir ve müzik çalabilirsiniz.

Markanın sitesinde akıllı saatleri için ayrılmış bir sayfası vardır. Modeller, teknolojileri ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve modeller hakkında daha kapsamlı inceleme için Movado Connect sayfasını ziyaret edebilirsiniz.4. Movado Bold TR90

Movado Bold, klasik Museum saatinin modernleştirilmiş versiyonlarının olduğu bir koleksiyondur. Bu koleksiyon düzinelerce saat modelinden oluşmaktadır ve çok fazla alt kategoriye ayrılmıştır. Bold Evolution, Bold Shimmer, Bold Fusion, Bold Bangle, Bold Ceramic gibi farklı kategorileri vardır.

Movado Bold TR90
Movado Bold TR90

Bu koleksiyondaki saatleri özel yapan detay ise, saat kasalarının polimer ve yüksek teknoloji kompozit gibi malzemelerden üretilip daha ucuz olacak şekilde tasarlanmasıdır. Örneğin Movado Bold TR90 kompozit malzemeden üretilmiştir ve paslanmaz çelik kasaya sahiptir.5. Movado Bold Thin

Movado Bold koleksiyonun en popüler saatlerinden birisi de Movado Bold Thin’dir. Bu model, bir önceki kalın modelden daha pahalıdır, ancak bunun nedeni farklı malzemelerden üretilmiş olmasıdır. Mavi iyon kaplama paslanmaz çelik kasa ve kordonu olan kronograflı bir saattir.

Movado Bold Thin
Movado Bold Thin

Modelin fark yaratan bir diğer özelliği ise normal mineral camlardan daha dayanıklı olan ve kırılmalara, çizilmelere karşı ekstra güvenlik sağlayan K1 mineraline sahip olmasıdır.6. Movado Ultra Slim

İnce saat modelleri arayanlar için başka bir saat, Movado Ultra Slim. 12 yönünde altın tonlu bir nokta ve sarı altın PVD kaplama kasaya sahip, basit ama şık bir saat. Modelin üst taraftan dikişli konyak deri kayışı sayesinde günlük olarak da kullanabileceğiniz bir saattir.

Movado Ultra Slim
Movado Ultra Slim

Modelin camı safir kristaldir, bu özellikte modeli sonra derece dayanıklı yapar. Farklı kadran ve kayış renkleri olan versiyonları da mevcuttur.7. Movado Heritage Series Calendoplan

Movado Museum tasarımı size hitap etmiyor farklı tarza sahip bir model arıyorsanız Movado Heritage Series koleksiyonuna bir göz atmak isteyebilirsiniz. Bu koleksiyonun sportif görünüme sahip harika elbise saatleri vardır.

Movado Heritage Series Calendoplan
Movado Heritage Series Calendoplan

Movado Heritage modeli, basit ama estetik açıdan Movado’yu yansıtan 39 mm’lik bir saattir. Model gümüş tonda ibareler, işaretleyiciler, beyaz dakika indeksi ve 3 adet alt kadrana sahiptir. Paslanmaz çelik kordonunun ayrıca güvenlik için bir basma düğmeli tokası vardır.8. Movado Series 800

Movado Series 800 saat koleksiyonları, saat 12 yönünde ikonik Movado işaretine sahip bir kronograflı saat arayanlar içindir. 42 mm kasa çapına sahip bu saat, tarih penceresi, paslanmaz çelik ve alüminyum kasası olan siyah kadrana sahiptir. 200 metreye kadar suya dayanıklıdır ve tek yöne dönen bir bezeli vardır. Aynı zamanda üç alt kadrana sahiptir.

Movado Series 800
Movado Series 800

Movado Series 800 koleksiyonu, okunabilir işaretleri, aydınlık indeksleri ile bir dalış saatinde olabilecek tüm detaylara sahiptir. Tüm bu özellikler, bu kol saatinin klasik Movado görünümünün yanında çağdaş ve sportif bir tasarıma sahip olmasını sağlıyor. Movado’nun bu koleksionu, klasik Movado tasarımının ve bir önceki saat olan Heritage koleksiyonunu bir kombinasyonu gibidir.9. Movado Eliro

Movado markasının saat modelleri genellikle yuvarlaktır. Bu nedenle sıra dışı bir Movado tasarımı arayanlar için Eliro modeli mükemmel bir seçimdir. Paslanmaz çelik ve siyah PVD kaplamalı paslanmaz çelik olarak sunulan Movado Eliro modeli, benzersiz bir tonneau (varil) kasaya sahiptir.

Movado Eliro
Movado Eliro

40 mm kasaya sahip olan bu saat, aynı zamanda oldukça şık ve sofistike bir tasarıma sahiptir. Saatin camı safir kristaldir ve paslanmaz çelik kordonu iç bükey bir tasarıma sahiptir.10. Movado Museum Sport

Movado Museum Sport saat modeli, minimalist ve yaratıcı spor tasarımının tam bir dengesine sahiptir. Siyah bir noktaya ve çubuk tarzı saat göstergelerine sahip olan bu saat 42 mm kasa çapındadır.

Movado Museum Sport
Movado Museum Sport

Dinamik bir tasarımı olan bu saat kullanıcısına her klasik hem de spor saatlerin dünyasını aynı anda sunar. Movado’nun en çok bilinen ikonik tarzı ve günlük bir saatin sportif görünümünü mükemmel şekilde yansıtır.


Movado, gerek tarihi gerekse ikonik saat modelleri ile benzersiz saat markalarından birisidir. Amerikan tasarımının İsviçre kalitesi ile birleştiği Movado saatleri, zengin geçmişi, yenilikçi tarzı ile sıra dışı saatler üretmeye devam ediyor.
Bir cevap yazın