Post Image

En İyi Moda Saat Markaları


Moda saatlerinin resmi bir tanımı yoktur. Genellikle iyi satan her saat marka ve modelini moda veya trend olarak adlandırma eğilimindeyiz. Ancak genellikle asıl işi saatçilik olmayan, pek çok ürünün yanında ek olarak saat tasarımı veya üretimi yapan markaların ürettiği saatlere moda saatleri denir. Bu markaların çoğu, tasarıma odaklanıp standart mekamizları olan saatler üretir.

Moda markları olarak adlandırılan bilinen en iyi markaların başında Emporio Armani, Guess ve Michael Kors gelir.


Moda saat markası nedir?

Fossil, MVMT, Skagen ve Daniel Wellington gibi, özünde saatçi olan ancak çok az saatçilik geçmişine sahip olan veya hiç geçmişi olmayan, üst düzey saatçilik tekniklerinden ziyade daha çok saatin tasarımına odaklanan saat markaları da moda saati kategorisinde değerlendirilir.

Aşağıda, bu saat markalarından bazılarını ve diğer popüler moda saat markalarını inceleyeceğiz.


Tasarımlarıyla Fark Yaratmış Bilinen En İyi 11 Moda Saat Markası


1. Emporio Armani

Birçoğumuz Armani’yi lüks giyim markası olarak biliyoruz fakat bu moda devi, kadınlar ve erkekler için çok çeşitli moda saatleri de üretmektedir.

Emporio Armani AR11105 Saat
Emporio Armani AR11105 Saat

Giorgio Armani tarafından kurulan şirketin, Emporio Armani, Giorgio Armani Prive, Giorgio Armani ve Armani Exchange gibi bir çok kuruluşu vardır. Tüm bu alt markalar, merkezi İtalya Milano’da bulunan merkezden yönetilmektedir. Kıyafet ve saatlerinin yanında ayakkabılar, gözlükler, kozmatik ürünleri ve ev eşyaları da üretmektedir.

Yüksek kaliteli ve pahalı bir moda markası olarak bilinmesine rağmen, saatleri nispeten daha uygundur. Emporo Armani saatleri orta segment olarak sınıflandırılırken, Armani Exchange saatleri çok daha uygundur.


2. Gucci

Diğer bir moda markası olan Gucci, sadece giyim ve deri ürünleri ile değil, aynı zamanda yüksek ilgi gören moda saatleri ile de popüler, lüks İtalyan markasıdır.

Gucci Saat
Gucci Saat

Marka, kıyafetleri ile uyumlu ürettiği saatleri ile son derece yaratıcı tasarımlar oluşturmaktadır. Hem kadın saat modelleri, hem de erkek saat modelleri ile benzersiz ve kesinlikle dikkat çekici tasarımlar oluşturmaktadır.


3. Kate Spade

Çoğunlukla el çantaları ve kıyafetleri ile tanınan Kate Spade, 1993 yılında kurulmuş New York merkezli bir moda şirketidir. Yıllar geçtikçe bilinirliği artan marka daha sonra moda saatleri ile de popülerliğini arttırmıştır.

Kate Spade KSW1416 Saat
Kate Spade KSW1416 Saat

Oldukça geniş saat koleksiyonu olan Kate Spade, harika tasarımlı saatlerini uygun etiket fiyatı ile buluşturmaktadır. Son zamanlarda akıllı ve hibrit saat modelleri de üreterek, teknolojik gelişmeleri de yakından takip ettiğini göstermektedir.

Kate Spade, ürettiği saatlerin dışında, Apple Watch ve diğer akıllı kol saatlerinde kullanılabilen çeşitli kayışlar da üretmektedir.


4. Hugo Boss

Hugo Boss kuruluşu 1924 yılına dayanan oldukça köklü bir moda devidir. İlk kuruluşunda sadece giysi üreten marka, sonraki yıllarda hem erkek hem de kadın giyim koleksiyonları üretmeye başladı. Bugün kıyafetleri, parfümleri ve saatleri ile, dünyanın en büyük moda markalarından biri haline geldi.

Hugo Boss 1513600 Saat
Hugo Boss 1513600 Saat

Hugo Boss, erkeler ve kadınlar için kronograf saatler, spor saatleri ve akıllı kol saatleri içeren oldukça geniş ürün seçeneğine sahiptir. Bu saatlerin çoğu da Emporio Armani saatleri gibi orta segment olarak sınıflandırılmıştır.

Hugo Boss saatlerini özel yapan şeylerden biri de, dünyanın en büyük saat şirketlerinden biri olan Movado tarafından üretilmesidir.


5. Fossil

Erkek ve kadınlar için çok çeşitli saat koleksiyonu bulunan Fossil, oldukça geniş ürün çeşitliliği ile listede bulunan en donanımlı moda markasıdır.

Fossil Saat
Fossil Saat

Yazının başında özünde saatçi olan birkaç markadan bahsetmiştik. Ancak bu markaların birer istisna olduğunu da belirtmiştir. İşte Fossil bu istisnaların en büyüğüdür. Fossil Group olarak hizmet veren markanın bünyesinde, bir çok moda markası vardır ve bu markalar için lisanslı saat ve aksesuarlar üretmektedir. Fossil, 2001’de İsviçre saat markası olan Zodiac ve 2012 yılında Danimarka markası olan Skagen markasını satın almıştır.

Fossil markası hakkında detaylı bilgiye “Fossil Saat Markası” adlı yazımızdan ulaşabilirsiniz.


6. Dior

Moda evi Dior, 1946 yılından beri faaldir ve en köklü moda markalarından biridir. Tasarımcı Christian Dior tarafından kurulan marka, şu anda Fransa’nın lider, dünyanın sayılı lüks markalarından birisidir.

Dior 40590419 Saat
Dior 40590419 Saat

Christian Dior, deri, ayakkabı, makyaj, mücevher ve saat gibi çok çeşitli ürün yelpazesine sahip. Dünya üzerinde 200’den fazla şube ile hizmet veren Dior, en popüler moda markalarının başında geliyor.


7. Michael Kors

Asıl adı Karl Anderson Jr. olan Michael Kors, kadınlar ve erkekler için kıyafet, aksesuar, mücevher ve saat tasarımları yapan, Amerikan moda tasarımcısıdır.

Michael Kors 05761533 Saat
Michael Kors 05761533 Saat

Michael Kors saatleri, farklı stil ve teknolojilere sahip oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Kadınlar için minik ve büyük kasalı saatler olmak üzere çok fazla seçenek sunarken, erkekler için sadece büyük kasalı ve sınırlı sayıda model sunmaktadır. Marka bugün dünyanın en prestijli ve en çok satılan kadın saatlerinden bazılarını üretmektedir.


8. Anne Klein

Orijinal adı Hanna Golofsky olan Anne Klein, başlangıçta sadece spor kıyafetleri satan Anne Klein & Company şirketini kuran Amerikan moda tasarımcısıdır. Sonraki yıllarda Anne Klein markasının tasarımları, üst düzey podyumlarında sergilenen kıyafetleri ile popüler moda markası haline geldi.

Anne Klein Saat
Anne Klein Saat

Marka, Kate Spade gibi kadınlar için saat koleksiyonları üretmektedir ve oldukça uygun fiyatlı şık tasarımlı modellere sahiptir.


9. Guess


1981 yılında kurulan ABD merkezli moda devi Guess, denim ürünleri ile ünlüdür. Marka 1984 yılında, Guess, Guess Stell ve Guess Collection adlı saat koleksiyonları üretmeye başladı. Guess, saat üreten ilk moda markalarından biri olarak da farklı bir yerdedir.

Guess W0614L1 Saat
Guess W0614L1 Saat

Guess saatleri bugün o kadar popülerdir ki saat modasını belirleyen marka konumundadır. Hem erkek hem de kadınlar için saatler üreten Guess, çok farklı çeşitlerde seçenekler sunmaktadır.


10. MVMT

MVTM listede bulunan diğer moda markaları gibi tekstil ürünleri ile değil, kuvars saatleri ve diğer aksesuarları ile bilinen Los Angeles merkezli bir şirkettir. MVTM markası oldukça genç bir markadır. 2013 yılında kurulan şirket 2018 yılında Movado grubu tarafından satın alınmıştır.

MVMT Revolver Gotham Saat
MVMT Revolver Gotham Saat

2016 yılına kadar marka 600 bin adetten fazla ürün satışı yaparak sektöre oldukça güçlü bir giriş yapmıştır. Markanın amacı moda endüstrisinin yüksek fiyatlı ve modası geçmiş modellerine bir seçenek oluşturmaktadır.

Bugün MVTM saatleri 160 ülkede satılıyor. Ayrıca bugün güneş gözlüğü ve takı gibi aksesuarlar da üretmektedir.

MVTM saatlerinin hem erkek hem de kadın koleksiyonları temiz ve minimalist bir tasarıma sahiptir. Saatlerinin çoğu oldukça uygun fiyatlıdır.


11. Daniel Wellington

Moda saat markaları içerisinde en genç markalardan biri de, 2011 yılında kurulan İsviçre saat markası Daniel Wellington‘dur.

Daniel Wellington Classic St Maves Saat
Daniel Wellington Classic St Maves Saat

Daniel Wellington saatlerinin, 25’den fazla ülkede satışı yapılmaktadır. Marka bugüne kadar 6 milyondan fazla saat satmıştır. Daniel Wellington saatlerinin eşit derece de erkek ve kadın koleksiyonu vardır.

Bir cevap yazın