1. Anasayfa
  2. Genel

En İyi İsveç Saat Markaları

En İyi İsveç Saat Markaları
0

En İyi İsveç Saat Markaları

İsveç saat markaları çoğu zaman İsviçre saat markaları ile karıştırılıyor. İsveç saat markaları her ne kadar İsviçre saat markaları, Alman saat markaları veya Japon saat markaları kadar tanınmasa da, yıllar geçtikçe uluslararası alanda daha çok tanınıyor.

İsveç’in saat markası yelpazesi oldukça geniştir ve bu markaların saat tasarımları oldukça gelecek vaat etmektedir.

İsveç saat markaları arasında öne çıkanlar, yüksek saatçilik düzeyinde ürünler yaratan GoS, modüler ve bileşenli esnek tarzıyla BOOM ve retro tarzını modern bir şıklıkla birleştirmeyi başaran Bravur. İsveç saat markalarının tüm modellerinin benzersiz bir tarzı vardır ve hemen hepsi İskandinav tasarımını başarıyla sergilemektedir.

En Beğenilen İsveç Saat Markaları

1 – BOOM Saat

Paragraf metniniz 1

BOOM, İsveç’in en eğlenceli saat markalarından birisidir. Modacı Niklas Dahlgren tarafından yaratılmıştır. Bu markayı eğlenceli kılan özelliği, her kullanıcı isteğine göre kadranı, kasayı, çerçevesi ve kayışlarının değiştirebilmesidir. Bu sayede kullanıcılar saatleri ile maksimum etkileşimde bulunabiliyor. BOOM saatleri iki farklı boy seçeneği ile satılmaktadır. Bu saat modelleri yüksek saatçilik özelliklerine sahip olmasa da, oldukça eğlencelidir ve kesinlikle modaya uygundur.

2 – Bravur Saat

Paragraf metniniz 2

İkea’dan duvar saati alanlar muhtemelen bu markaya aşinadır. Bravur saat markası 2011 yılında Stockholm İsveç’te Magnus Appelryd ve Johan Sahlin adlı iki arkadaş tarafından kurulmuştur. Marka üç temel prensip üzerine yaratılmıştır bunlar, harika tasarım, yüksek kalite ve kentsel yaşam tarzına uyumdur. Hem kuvars hem de otomatik saat modelleri sunan Bravur saatleri temiz, zarif, otomatik serileri ise retro tarzı ve İskandinav minimalizmiyle doludur.

3 – Daniel Wellington Saat

Paragraf metniniz 3

Daniel Wellington saat Türkiye’de en çok tanınan ve satılan İsveç saat markasıdır. Daniel Wellington saat modelleri oldukça temiz, zarif ve zamansız bir tarza sahiptir. Uygun fiyatlı saat markaları arasında en popüler olanlardan birisidir.

4 – Epoch Stockholm Saat

Paragraf metniniz 4

Epoch Stockholm saat, 2011 yılında Sjöö Sandström’ün kurucuları olan Mikael Sandstörm ve Christer Sjöö tarafından kurulmuştur. Sjöö Sandstörm’ün saat modelleri oldukça yüksek fiyatlara satılıyordu ve iki ortan uygun fiyatlı kaliteli bir marka yaratmak için bu yeni girişimi hayata geçirdi.

Epoch saatleri zarif tasarımlı, dikkatle seçilmiş İsviçre mekanizmaları ve sağlam işçiliği göz önüne alındığında oldukça uygun fiyatlı sayılır. Epoch, hem erkek hem de kadın saat modelleri üretmektedir. Şuan da President, First Lady ve Jubilee Gold olmak üzere üç modeli mevcuttur.

5 -GoS Saat

Paragraf metniniz 5

GoS saat, kılıç ustası Johan Gustafsson ile GPHG akademisine seçilen saat ustası Patrik Sjogren arasındaki ortaklığı temsil etmektedir. Bu benzersiz ortaklık benzersiz saat modellerinin yaratılmasını sağladı. GoS saatleri, elle dövülmüş çeliklerden üretilmiştir.

GoS’un her saat modeli özeldir, çünkü dövülmüş çelik her saat modeli için benzersiz bir desene sahiptir. Resimde gördüğünüz model, İsveçli zanaatkar Anders Hedlund ile işbirliği içinde üretilen özel işlemelere sahip Sarek Trollus’tur. Sarek Trollus, otomatik Soprod A10 kalibre mekanizmaya, safir cama ve özel yapım ayrıntılara sahiptir. Tüm bu ayrıntılar GoS saat markasının karakterini oluşturuyor ve her saat severin mutlaka koleksiyonunda olması gerekir.

6 – Halda Saat

Paragraf metniniz 6

Halda markasının oldukça uzun ve görkemli bir geçmişi var. Aslında başlı başına bir yazı konusu olacak kadar detaylı. İsveç saat markalarının en önemlisi demek yanlış olmaz.

Halda Fickursfabrik, 1887 yılında İsveç’in Svansta kentinde Henning Hammarlund tarafından kurulmuştur. Bay Hammarlund, İsviçre’de kapsamlı bir saat eğitimi alarak cep saatleri üretmek için İsveç’e dönmüştür. İlk cep saatlerini 1889 yılında yayınlayan marka kısa sürede büyük başarılar yakaladı ve Chicago Dünya Fuarı’ndan iki madalya kazandı. Halda saat 1920 yılında Dünya Savaşı’ndan sonra cep saatlerine olan ilginin düşmesi sonucu kapatıldı.

100 yıl önce iflas etmesine rağmen, marka, Sjöö Sandström ve Epoch markalarının kurucu ortağı Mikael Sandström tarafından yeniden kuruldu.

Geleneksel saat yapımcılığını modern teknoloji ile birleştiren Halda saat şimdi iki yüksek performanslı kol saati üretiyor. Halda Race Pilot ve Halda Space Discovery. Her iki modelde uzayda ve pistlerde karşılaşılan sorunlara çözüm üretmek ve oluşan talepleri karşılamak için son derece hassas ve mükemmel şekilde üretilmiştir.

7 – Knut Gadd Saat

Paragraf metniniz 7

İsveç saat markası olan Knut Gadd Stockholm’de Gadd ailesi tarafından yönetilmektedir. Erkek saat modelleri  vintage esintili, sofistike ve benzersiz olan Cult Chrono ve Decagon’dur. Ayrıca kadın saat modeli olarak Hexagon ve Octagon olmak üzere iki modeli vardır. Knut Gadd saatlerinin tamamı kuvars mekanizmaya sahiptir ve fiyatları oldukça makul seviyelerdedir.

8 – Larsson & Jennings Saat

Paragraf metniniz 9


Larsson & Jennings moda çizgisi Daniel Wellington’a çok benzeyen bir başla seri üretim İsveç saat markasıdır. Marka kuvars mekanizmalı ve sade tasarımlı saat modelleri üretir. 2012 yılından beri İsveç tasarım estetiğini,, İngiliz tarafını ve iyi işçiliği birleştirerek minimal saat modelleri aksesuarlar üretiyorlar.

9 – Maen Saat

Paragraf metniniz 10

Maen saat, 4 çeşit erkek saat modeli üretiyor. Bu saat modellerinin tamamında özel İsviçre yapımı mekanizmalar kullanılıyor. Tüm modeller oldukça sade ve zarif bir görünüme sahiptir.

10 – Miro Saat

Paragraf metniniz 11

Miro saatlerinin en büyük ayırt edici özelliği deri kayışla tamamlanan sade, zarif ve şıklığıdır. 2012 yılının sonlarında kurulan marka, saat yapımcılığında dünyanın en genç markalarından birisidir. Markanın ismi ünlü İspanyol ressam Joan Miro’dan esinlenilmiştir ve tasarımları doğrudan ünlü ressamın izlerini taşır.

11 – Schipper Saat

Paragraf metniniz 12

Deri, örgü ve NATO kayış seçenekleri sunan marka, süper minimalist saat modelleri ile tanınıyor. Shipper saat modellerinde dayanıklı Japon kuvars mekanizmalar kullanılır. Resimde gördüğünüz model 40 mm genişliğinde ve 8 mm kalınlığıyla, tutkuyu, duyguyu, sıcaklığı, kararlığı ve özgürlüğü temsil eden benzersiz bir saattir. En uygun fiyatlı İsveç saat markaları arasında olan markaya oldukça makul fiyatlara sahip olabilirsiniz.

12 – Sjöö Sandström

Paragraf metniniz 14


Sjöö Sandström saat markası 1986 yılında Mikael Sandström ve Christer Sjöö tarafından kuruldu. Hem mühendis hem de saat meraklısı olan bu ikili bu harika saat markasını yaratmayı başardılar. Üst düzey saatler tasarlamak ve bunların üretilmesi konusunda oldukça başarılı işler çıkardılar. Çalışmalar sonucunda üstün işçilik ve geleneksel tasarlama odaklanarak mükemmel saati yarattılar. İlk saat modelleri 1993 yılında Otomatik S1 adıyla piyasaya sürüldü ve o tarihten beri ürettikleri her modelle en iyi İsveç saat markası haline gelmeyi başardılar.

Her ne kadar markanın saatlerinin tüm parçaları İsviçre’den gelse de, Sjöö Sandström bir İsveç saat markasıdır. Modellerin tasarımları, üretimleri ve pazarlanma faaliyetleri hala İsveç’ten yapılmaktadır.

13 – South Lane

Paragraf metniniz 15

South Lane, cesur ve minimalist saat modelleri ile ön plana çıkan bir saat markasıdır. Sanatsal bir yanı olan Södermalm bölgesinin moda ve mimari trendlerinden ilhan alan marka, bu detayları saatlerinde cesur bir şekilde sergiler. South Lane aslında bir moda markasıdır ve saat modellerinde de tam olarak bunu vurgular. Üst düzey saat modelleri yerine günlük tarzınızı tamamlayacak tasarımlar yapar.

14 – Triwa Saat

Paragraf metniniz 16

Triwa başka bir Stockholm merkezli bağımsız bir İsveç saat markasıdır. 2007 yılında kurulmuş oldukça genç bir markadır. Marka hem kol saatleri hem de güneş saatleri üretiyor. Triwa, eğlenceli ve güçlü tasarımları olan saat modelleri üretmeye odaklanıyor. Bireysellik markanın tasarım felsefesinin temel taşıdır. Markanın kadın ve erkekler için oldukça başarılı bir saat koleksiyonu mevcut.

15 – Tusenö Saat

Paragraf metniniz 17

Îsveç saat markalarının beklide en genci Tusenö’dur. 2015 yılında faaliyete geçen marka saat tutkunları tarafından yaratılmıştır. Marka, kitlesel fonlama tarihinin en çok fonlanan saat markası olduğunu iddia ediyor. Markanın adı eski bir İsveç haritası kitabından esinlenmiştir.

Markanın şu anda First 42, Blackwater ve First 38 olmak üzere üç farklı saat modeli var. Özellikle Blackwater modeli en dikkat çekici saatidir. Özellikle kasaya entegre edilmiş ağır metal kayış saate mükemmel bir hava katıyor.

16 – Verk Saat

Paragraf metniniz 18

İsveç saat markaları listemizin sonuncusu, basit ve temiz tasarımları ile ön plana çıkan Verk’tir. Bu minimalist marka, Alman üretimi ve İsveç tasarımına tasarımına sahiptir. Markanın şu an iki modeli var. Basit bir tasarıma ve zarif bir kadrana sahip en çok satan modeli olan ETT ve 24 saat kadranlı en yeni modeli olan TVA’dır. Verk saatlerinin her birinin 5 yıl garantisi vardır ve bu bile ne kadar iddialı bir marka olduğunun kanıtıdır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir