Post Image

En İyi Çift Saatleri


Birçok çift için birbirlerine karşılıklı hediye saat alma fikri çekicidir. Buradaki temel amaç, aynı marka ve koleksiyondan saat setine sahip olmaktır. Bu nedenle genel olarak tipik herhangi bir satin büyük ve gösterişli olan “Erkek” versiyonu, daha küçük ve muhtemelen daha dekoratif bir de “Kadın” versiyonu vardır. Bu saatler oldukça yaygındır fakat birbiriyle uyumlu, iki insanda da iyi görünenini bulmak biraz vakit alabilir. Aşağıda çok yönlü saat tasarım ve gücün önemini gösteren çifler için, klasik ve çekici saatleri inceledik.

Klasik görünümlü saatlerin, hem küçük, hem de büyük boyutlarda birbiriyle uyumlu görünmesi sürpriz değil. Daha belirgin veya sanatsal saat tasarımları yine aynı şekilde birbiriyle iyi bir görünüm eğilimindedir. Öte yandan aynı markadaki bazı Kadın ve Erkek modellerinin ise birbirinden oldukça farklı olduğunu göreceksiniz. Asıl zorluk çiftin her iki üyesinin de eşit derecede keyif alacağı bir saat ikilisini seçmek. Eğer listeye başka “Sevgili Saatleri” veya “Çift Saatleri” eklemek istiyorsanız lütfen yorumlar kısmına ekleyin ki insanlar onların da farkında olsunlar.


1. Channel – J12

Anlaşılan birçok kadın bu saati beğenmiş ve memnun kalmış olmalı ki, Chanel J12 beyaz seramik yapısıyla en başarılı, en popüler ve en çok kopyası üretilen saatlerden biri.

Chanel - J12
Chanel – J12

Muhteşem seramik tasarımıyla saatlerde seramik kullanımının yaygınlaşmasına katkıda bulundu. Chanel J12 dönen çerçevesi ve 200 metreye kadar su geçirmezliği ile aslında bir dalış saati. Bu yüzdendir ki seramik olması, aşınma ve korozyona dayanıklık sağlar. Resimdeki mat siyah seramik ile gösterilen erkek modeli 42mm, parlak beyaz seramik kadın versiyonu ise 38mm çapında ve her ikisi de ETA 2892 İsviçre otomatik mekanizmaya sahip.


2. Rolex – Datejust

Bence, Rolex Datejust ve Lady-Datejust çok başarılı bir çift oluşturuyor.

Rolex - Datejust
Rolex – Datejust

Özenli erkeklere doğum günlerinde, düğünlerde, ve emekliliklerinde Rolex Datejust çok yakışır. “Büyükbaba” imajı ağır basan Datejust’ın, kadın versiyonu Lady-Datejust ise dişiliğiyle bu imajı değiştiriyor. Hem fiyatıyla hem de görünümü ile gençlerin pek ilgisini çekmeyebilir lakin bu listedeki en genç parça da değil zaten.


3. Cartier – Santos

Cartier Santos, üretilmiş ilk pilot saati ve erkekler için yapılmış ilk saatlerden olma özelliğiyle harika bir geçmişe sahiptir.

Cartier - Santos
Cartier – Santos

Santos, bir erkek saati olarak tasarlanmasına karşın, geliştirilen tasarımıyla kadınlar için güçlü bir çekililik yakalayan modelerden biri olmuş durumda. 34.8mm x 26.2mm boyutlarıyla daha küçük olan Cartier Santos Galbee, kadınlar için iyi bir boyut, kuvars hareket ve çelik ve altın olmak üzere iki farklı kasa seçeneğine sahip. Erkekler için ise otomatik mekanzimaya sahip 41mm genişliğindeki Cartier Santos 100 en maço ve sportif seçenek olarak karşımıza çıkıyor.


4.Omega – Seamaster Aqua Terra

Kolunuzdaki duruşu, görünüşü ve sağlamlığı ile Omega Seamaster Aqua Terra, siz çiftler için kolunuzu tatmin edecek güvenli ve şık bir seçim olacaktır.

Omega - Seamaster Aqua Terra
Omega – Seamaster Aqua Terra

Seamaster Aqua Terra saatleri, Omega’nın şirket içi calibre 8500 mekanizmasına ve bu mekanizmanın hareketini görebileceğiniz şeffaf bir arka kasa kapağına sahip. Erkek versiyonu 41.5mm, kadın versiyonu ise 34mm çapında.


5. Hublot – Big Bang

Hublot her zaman, bir erkek veya kadın için cesur seçenekler sunar. Resimdeki Big Bang Unico 45 Black Magic erkek versiyonu, adından da anlaşılacağı üzere 45mm genişliğinde, seramik kasa, skeleton kadran ve HUB1242 UNICO manufacture mekanizmaya sahip.

Hublot - Big Bang
Hublot – Big Bang

Çeşitli pastel renk seçenekleriyle Big Bang Linen kadın versiyonu ise, 41mm genişliğinde, aynı zamanda kadranında taşlı süslemeler ve HUB4300 otomatik kronograf mekanizmaya sahip.


Bir cevap yazın