Post Image

En İyi 5 Zenith Chronomaster Saat Modeli


Zenith Chronomaster serisi, şık ve zarif tasarımının yanında sportif tonlarıyla da oldukça iddialı ve gösterişli bir görünüm sunuyor. Gelin mevcut Zenith saat koleksiyonunun en iyi beş saat modeline yakından bakalım ve neden saat koleksiyoncularının bu marka ve modellerini tercih ettiğini öğrenelim.

Kullandığınız saat markasının, saat dünyasının yaşayan efsanelerinden birine ait bir parça olmasını istiyorsanız, Zenit en iyi saat markalarından biridir. 150 yıllık görkemli bir saatçilik geçmişi olan marka, sektöre birden çok yenilik kazandırmıştır. Üstün saatçilik uzmanlığı ile ”zamanın yeniden yaratılması” mottosunu benimseyen Zenith, klasik ve zarif saatler arıyorsanız en iyi seçeneklerden biridir. LVMH grubunun bünyesinde bulunan en sade tasarımlara sahip olan Zenith, temsil ettiği değerlerin ve uzmanlıkların zirvesini sunuyor.

Tüm bunların yanında dünyanın en doğru kronograf serisinin sahibi olmak istiyorsanız, 36.000 gibi yüksek frekans ile titreşen, entegre bir otomatik kolon-tekerlek mekanizması olan, saniyenin onda birine kadar hassas, onaylanmış bir hassasiyete sahip El Primero, sizin için biçilmiş kaftandır. Doğru hassasiyette bir kronograf arıyorsanız başka markaya bakmanıza gerek yoktur. Zenith El Primero, bugüne kadar üretilen dünyanın en doğru kronografıdır. Ciddi saat koleksiyoncularının arasına katılmak istiyorsanız, Zenit kesinlikle doğru markadır. Çekinmeden yatırım yapabilirsiniz.


1. Zenith Chronomaster El Primero

Siyah beyaz bir kol saati modeli olan bu kronometre, çift tonları olan saatlerin bir klasiği olan dengeli oranlara sahiptir. Alüminyum ve seramikten yapılmış 42mm kasasının içinde, dünyanın en hassas kronograflarından olan 36.000VpH’de titreşen, ikonik El Primero 400B yüksek mekanik hareketi vardır. Saatin hafif olmasını sağlayan seramik kasası, üç göstergeli kadranı ve sportif, delikli kauçuk kayışı bu harika makineye gösterişli bir hava katar.

Zenith Chronomaster El Primero
Zenith Chronomaster El Primero

Yüksek kontrastlı saatler arasında en iyilerinden biri kesinlikli Zenith Choronomaster El Primeri modelidir. Gümüş renkli güneş saati kadranı, üç alt kadran için mükemmel bir detay sunar. Asgari 50 saat güç rezervi sunan saat, tarzını çeşitli şekillerde gösterebilen sportif erkeklerin favorisi olacaktır.


2. Zenith Chronomaster El Primero Grande Date Full Open

Saat dünyasında süslü saatler vardır. Bazen de saatleri süslü göstermek için mücevherlerin kullanılmış olduğu modeller vardır. Bu işin zirvesi ise skeleton diye adlandırılan iskelet saatlerdir. Bir saat markasının gerçek sanatını ve teknik cesaretini sergileyen, gerçek sanatını gözler önüne seren, işlenmiş mekanizmalarını açık şekilde korkmadan sergileyen iskelet saatler, meraklılar için vazgeçilmezdir.

Zenith Chronomaster El Primero Grande Date Full Open
Zenith Chronomaster El Primero Grande Date Full Open

Zenith Chronomaster El Primero Grande Date Full Open modeli de 45mm görkemli çelik kasası ile böyle bir saattir. Model, Zenith’in eşsiz yüksek frekanslı iskelet mekanizmasına büyüleyici bir bakış sunuyor. Bir sütun tekerleği ve bir silikon çıkışı ile donatılmış, kendiliğinden sarımlı iskelet kronograf, kristal berraklıktaki safir bir camdan izlenebiliyor. Kadran, şeffaf mavi ve gri olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahiptir. Bu tarz 1969 yılında üretilen orijinal modelin estetik imzasını taşıyor. Saat altı tarafında ise ikiz disklerdeki ay ve güneş evrelerini takip edebiliyorsunuz.

Saat iki yönünde büyük tarih göstergesi bulunurken, saatler ve dakikalar saatin merkezindedir. Alt kadranda olan küçük saniye göstergesi saat 9 yönündedir. Su ile temaslarda oldukça dayanıklı olmasını sağlayan, koruyucu lastik kaplamalı siyah dana derisi kayışı ve paslanmaz çelik üçlü katlama tokası vardır.


3. Zenith Chronomaster Heritage 146

Klasik saat tercih eden herkesin en çok seveceği modellerden birisi de kesinlikle Zenith Chronomaster Heritage 146 olacaktır. Model nostaljik bir tasarıma sahip. Mütevazi büyüklüğü, harika mavi kadranı ve klasik kasa tasarımı ile kesinlikle klasik saatlerin efsanelerindendir. Bu saate sahip olduğunuzda toplantı ortamlarının ve resmi akşam yemeklerinin en güvenilir aksesuarına sahip olacaksınız. Vintage ve modern tasarım açısından dünyanın en iyilerinden birini sunan Zenith Chronomaster Heritage 146 modeli, tasarım ve fonksiyonun mükemmel karışımıdır.

Zenith Chronomaster Heritage 146
Zenith Chronomaster Heritage 146

254 parçadan üretilmiş olan Zenith Chronomaster Heritage 146, 50 saat güç rezervine sahip şirket içi hareket e sahiptir. Mekanizmaya baktığınızda, Cenevre süslemelerini, mavi vidaları ve performe bitirme işlemlerini görebilirsiniz. Kadranın üzerinde saat üç yönünde 30 dakikalık bir sayaç ve saat dokuzda küçük saniye göstergeleri vardır ve mavi renkte çarpıcı kadranı ile temiz ve net bir estetik sunuyor. Zenith markasının tarzını yansıtan kauçuk kaplı deri kayışı ile vintage esintileri barındıran bu kronograf, her şeyi ile harika bir görünüme sahip.


4. Zenith Chronomaster El Primero Legend of Cohiba

Bu özel sürüm kronometre, Cohiba’nın 50. yıldönümünü kutlamak için özel olarak üretilmiş bir hatıra serisidir. Model, mükemmellik ve münhasırlık felsefesine bağlı kalınarak, 50 altın ve 500 paslanmaz çelik olarak sınırlı sayıda üretilmesiyle, koleksiyonerler için gerçek bir hoşgörü simgesi olmuştur.

Zenith Chronomaster El Primero Legend of Cohiba
Zenith Chronomaster El Primero Legend of Cohiba

Havana kahvesi renginde bir kadranı olan Zenith Chronomaster El Primero of Cohiba modeli, simgesel Cohiba motifleri ile saat 11 yönündeki açıklıktan El Primero kronograf hareketinin kalbini sergiliyor. Cohiba’nın 50. yıldönümü logosuna sahip olan safir örtüsü ile, Cotes de Geneve ile süslenmiş salınan ağırlığı izleyebiliyorsunuz.


5. Zenith Chronomaster El Primero Range Rover Velar

Zenith’in, özellikle Range Rover hayranlarına ve lüks ürünlerden zevk alanlara yönelik ürettiği modeldir. Zenith Chronomaster El Primero Range Rover Velar modeli ile klas bir tasarıma tanıklık edebilirsiniz. Gelenek ve yeniliğin bir arada bulunduğu, üretildikleri 1969 yılını kutlayan, teknik, olağanüstü performans ve bakır tonlarının ağırlıkta olduğu bu yeni ve zarif şekilde gri kadranı ile sıradışı bir model.

Zenith Chronomaster El Primero Range Rover Velar
Zenith Chronomaster El Primero Range Rover Velar

Modelin 42mm çapındaki kasası seramikten üretilmiştir. Kasanın arkasında bulunan safir kristal camından, özel bir saten-fırçalı üzerinde Zenith ve Range Rover’ın adlarının işlendiği salınımlı ağırlı izleyebilirsiniz. 50 saate kadar güç rezervine sahip, otomatik El Primero 400B hareketi ile çalışan üç temel alt kadranı ve tarih penceresi vardır.

Bolca ilham veren esinlenmeleri ve beklentileri aşan işbirlikleri ile Zenith Choronomaster saatleri, saat tutkunu olan herkesin kişisel saat koleksiyonunu zengineştirecek modellerdir.

Zenith saat markası hakkında detaylı bilgi edinmek için, markanın tarihini derinlemesine incelediğimiz “Zenith Saat” yazımızı okuyabilirsiniz.


Bir cevap yazın