1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

En İyi 15 Rolex Kadın Saat Modeli

En İyi 15 Rolex Kadın Saat Modeli
0


Her kadının, kendi imzasını taşıdığı bir saati olmalıdır ve hiçbir şey Rolex saat gibi sofistike ve zamansız şıklığı garanti edemez. Dünyanın en iyi saat markalarından biri olan Rolex bunu size sağlar. İkonik saat markası olan Rolex, son derece şık, lüks ve dayanıklıdır. Rihanna, Selena Gomez, Victoria Backham, Kim Kardashian ve Kylie Jenner gibi ünlülerin Rolex saatlerini sevmesi şaşırtıcı değil.

Rolex markası hakkında detaylı bilgi isterseniz markayı incelediğimiz “Rolex saat” yazımıza göz atabilirsiniz.

İşte kadınlar için en iyi on beş Rolex saat modeli.


1. Lady Datejust 31 Silver Diamond Dial Steel and Everose Gold Jubilee Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 31 Silver Diamond Dial Steel and Everose Gold Jubilee
Rolex – Lady Datejust 31 Silver Diamond Dial Steel and Everose Gold Jubilee

Çeliğin gümüş ve rose altın ile kombinasyonunu sevenler için, Rolex Datejus 31 Diamon Dial kadın saati harika bir modeldir. Model, iki farklı metali güzel ve dikkat çekici bir kontrast içinde birleştiren, Rolex imzalı Rolesor bağlantı stilini gözler önüne seriyor. Tüm Rolex modelleri gibi bu model de 100 metreye kadar suya dayanıklıdır ve camı çizilmelere karşı dayanıklı safir kristalden yapılmıştır. Modele en son ultra lüks bir dokunuş olarak, elmas saat indeksleri ekleniştir.


2. Lady Datejust 28 Chocolate Diamond Dial Jubilee Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 28 Chocolate Diamond Dial Jubilee
Rolex – Lady Datejust 28 Chocolate Diamond Dial Jubilee

Rolex 1957 yılında orijinal erkek Datejust modelinin daha küçük ve daha rafine modeli olan Lady Datejust kadın saati modelini piyasaya sürdü. Bu versiyon, paslanmaz çelik, gül altın ve çikolata kadranın elmas ile bezenmiş bezel ve saat indeksleri ile mükemmel bir cazibeye sahiptir. Tüm bu unsurlar, Lady Datehust 28 Chocolate Diamond kadın saatinine kadınsı hisler kazandırmıştır.


3. Lady Datejust 26 Black Dial Stainless Steel Oyster Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 26 Black Dial Stainless Steel Oyster
Rolex – Lady Datejust 26 Black Dial Stainless Steel Oyster

Küçük bilekleriniz varsa ve daha hassas görünümlü bir saat istiyorsanız, Rolex Lady Datejust Black kadın saati tam aradığınız model olabilir. Zarif bilekler için çok ideal bir saat modelidir. Hollywood’un simgelerinden olan Grace Kelly ve Monaco Prensesi Grace, 26 mm Lady Datejust modelini kullanan ünlülerdendir. Bu paslanmaz çelik versiyon tamamen kendine has çok sofistike bir model. Ayrıca modelin 18 ayar beyaz altın ve siyah kadran versiyonu inanılmaz derece profesyonel bir görünüme sahiptir.


4. Lady Datejust 31 Pink Dial Stainless Steel and Everose Gold Jubilee Bracelet Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 31 Pink Dial Stainless Steel and Everose Gold Jubilee Bracelet
Rolex – Lady Datejust 31 Pink Dial Stainless Steel and Everose Gold Jubilee Bracelet

Lady Datejust serisi klasik Rolex tarzını yansıtır. En modern sürümlerinden biri olan Lady Datejust 31 Pink kadın saati serisi, güç ve güzelliği harmanlayan bir modeldir. Gül altın kadran ve elmas saat imleri ile beraber paslanmaz çelik materyaller muhteşem bir birliktelik yakalamış. Tüm Rolex rose gold saatler, en zorlu koşullarda bile kararma yapmayan patentli Everose alaşımı ile üretilir. Ürün ekstra rahat kullanım sağlaması için tüm bileşenleri birbirine bağlayan Rolex imzalı Jubilee bileziği kullanmaktadır.


5. Datejust 36 Mother of Pearl Dial Deri Kayışlı Rolex Kadın Saati

Rolex - Datejust 36 Mother of Pearl Dial Automatic Leather
Rolex – Datejust 36 Mother of Pearl Dial Automatic Leather

Rolex, genellikle saatlerinde bağlatılı metal kordonları ile tanınmaktadır. Ancak bu her zaman böyle değildi ve ilk Rolex modelleri deri kayışlı olarak üretiliyordu. Bu Rolex Datejust 36 Mother Pearl kadın saati modeli de, geleneklerine bir saygı olarak deri kayışlı üretilmiştir. Beyaz altın kasası ve elmaslarla döşenmiş bezeli canlı tutmak için siyah deri kayış ile üretilmiştir. Diğer göze çarpan tasarım özellikleri ise sedeften yapılan kadranıdır. Rolex uzun zamandır deniz ile birlikte anılmaktadır ve saatin deniz temasını devam ettirmesi de bu yüzden çok önemlidir.


6. Yacht-Master 37 Chocolate Dial Steel and Everose Gold Oyster Bracelet Rolex Kadın Saati

Rolex - Yacht-Master 37 Chocolate Dial Steel and Everose Gold Oyster Bracelet
Rolex – Yacht-Master 37 Chocolate Dial Steel and Everose Gold Oyster Bracelet

Yatch Master 37 ilk kez 1992 yılında tanıtılan Rolex Yacht-Master’ın yeni ve modern bir güncellemesidir. Modelin en belirgin özelliği dönen dış çerçevesidir. Bu sayede usta denizciler iki nokta arasındaki mesafeyi hesaplayabilirler. Bu modelde de, çikolata rengi kahverengi kadranı tamamlayan harika Everose altını kullanılmıştır.


7. Lady Datejust 31 Pink Diamond Dial Stainless Steel Oyster Bracelet Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 31 Pink Diamond Dial Stainless Steel Oyster Bracelet
Rolex – Lady Datejust 31 Pink Diamond Dial Stainless Steel Oyster Bracelet

Bu çarpıcı paslanmaz çelik saat, Rolex’in imzasını taşıyan ve dayanıklılığı, güvenilirliği ile bilinen üç bağlantılı Oyster kordona sahip. Zarif bir tasarımı vardır ve bu görünümü elde etmek için iki tonlu, cilalanmış çelik kullanılmıştır. Bilezik ile bir bütünlük oluşturan, elmaslar ile bezenmiş şık bir pembe kadranın yanında 18 ayar beyaz altın çerçevesi vardır. Rolex Lady Datejust 31 Pink Diamon modeli göz alıcı ve kadınsı. Hem özel zamanlarda hem de günlük olarak kolaylıkla tercih edilebilir bir model.


8. Lady Datejust 31 Yellow Gold President Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 31 Yellow Gold President
Rolex – Lady Datejust 31 Yellow Gold President

Rolex kadın saatleri içinde, en cesur modellerden biri de Lady Datejust 31 Yellow Gold modelidir. Dikkatleri hemen üzerine çeken bir tasarım. Bu yüzden bu saati kullanan kişinin oldukça cesur bir kişiliğe sahip olması gerekir. Sarı altın saatler paslanmaz çeliğe karşı çok daha hassas oldukları için diğer takılar ile yan yana kullanılmamalıdır.


9. Yacht-Master 37 Everose Gold Oysterflex Rolex Kadın Saati

Rolex - Yacht-Master 37 Everose Gold Oysterflex
Rolex – Yacht-Master 37 Everose Gold Oysterflex

Rolex Yatch-Master 37 Everose Gold Oysterflex saat modeli, sportif olduğu için esnek bir duruşa sahiptir. Unisex bir tasarımı olduğundan dolayı Rolex’in bir çok kadın saati modelinden biraz daha büyüktür. Büyük boy saatleri seviyorsanız oldukça ideal bir model. Bu model de diğer klasik Yatch-Master modelleri gibi dönen bir bezele ve karınlıkta ışık saçan göstergelere sahiptir ancak modelin asıl fark yaratan unsurları tasarımı ve renk kombinasyonudur. Everose gold, siyah kadran ve buna uyumlu Oysterflex grubu mükemmel bir bütünlük oluşturuyor. Oysterflex, metal kayışların sağlamlığını kauçuk kayışların komforu ile birleştirmek için Rolex tarafından geliştirilmiştir.


10. Lady Datejust 31 Black Dial Jubilee Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 31 Black Dial Jubilee
Rolex – Lady Datejust 31 Black Dial Jubilee

Daha erkeksi ve minimalist tasarımlı saatlerin görüntüsünü beğeniyorsanız Lady Datejust 31 Jubilee Rolex saat modeline aşık olabilirsiniz. 18 ayar beyaz altın çerçevesi ve siyah kadran ile paslanmaz çelik kombinasyonu, saat modellerinde şıklığın özünü oluşturur. Her şey sade bir tasarımda şıklığı yakalamak ile ilgili. Bu arada, parlak gümüş tonlu göstergeleri sayesinde şık olduğu kadar kullanımı da çok konforlu bir modeldir.


11. Datejust 36 Stainless Steel and Yellow Gold Jubilee Rolex Kadın Saati

Rolex - Datejust 36 Stainless Steel and Yellow Gold Jubilee
Rolex – Datejust 36 Stainless Steel and Yellow Gold Jubilee

Bu ultra zarif Datejust 36 Rolex kadın saati modeli, paslanmaz çelik ile sarı altının ışıltılı dokunuşunu buluşturuyor. 36 mm kasası, elmas saat indekleri ve bu sayede halo efekti oluşturan kadranı ile son derece kadınsı bir saattir. Bu Rolex Datejust kadın saati modeli, klasik bir tasarım olduğundan günlük kullanımlar için çok uygun değildir. Daha çok özel davetlerde ve abiye kıyafetler ile kullanılması uygundur.


12. Lady Datejust 36 Blue Dial Stainless Steel Oyster Rolex Kadın Saati

Rolex - Lady Datejust 36 Blue Dial Stainless Steel Oyster
Rolex – Lady Datejust 36 Blue Dial Stainless Steel Oyster

Rolex Lady Datejust 36 kadın saat modeli, ultra dayanıklı, tıbbı malzemeler de kullanılan en üst düzey çelik alaşıma sahiptir. Modelin hem fırçalanmış hem de traşlanmış versiyonları vardır. Modelin en göze çarpan detayı, bezelin çevresine döşenmiş elmasların ışıldamasını sağlayan koyu mavi kadranıdır. Günlük kullanmak için bir Rolex kadın saati arıyorsanız, bu model tam aradığınız şey olabilir.


13. Datejust 36 Mother of Pearl Dial Stainless Steel Oyster Rolex Kadın Saati

Rolex - Datejust 36 Mother of Pearl Dial Stainless Steel Oyster
Rolex – Datejust 36 Mother of Pearl Dial Stainless Steel Oyster

Rolex’in çok sık kullandığı harika bir kombinasyon, beyaz altın, paslanmaz çelik ve sedef kadran. Model neredeyse ben buradayım diye bağırıyor. Tüm bu nihali kombinasyona beyaz elmas saat indekslerini de eklediğinizde asla modası geçmeyecek bir Rolex kadın saati elde ediyorsunuz. Bu unisex saat tasarımı, geleneksel kadın saat modellerinden biraz daha büyük kasalıdır. Ancak bu büyüklüğü diğer takılarınız ile kombinlediğinizde, farkını ortaya koyuyor.


14. Datejust 36 Pink Floral Dial Stainless Steel Oyster Rolex Kadın Saati

Rolex - Datejust 36 Pink Floral Dial Stainless Steel Oyster
Rolex – Datejust 36 Pink Floral Dial Stainless Steel Oyster

Bu paslanmaz çelik Rolex Datejust 36 Pink Floral kadın saati modeli, kiraz çiçeklerine benzeyen ayrıntılar ile donatılmış sıradışı bir pembe kadrana sahip. Bu nedenle ilkbahar ve yaz aylarında kullanmak için ideal bir modeldir. Zafir ve sofistike bir saat modelidir. Aynı özellikleri kendine yakıştıran kadınlar için ideal bir saat modeli.


15. Yacht-Master 37 Black Dial Steel and Everose Gold Oyster Rolex Kadın Saati

Rolex - Yacht-Master 37 Black Dial Steel and Everose Gold Oyster
Rolex – Yacht-Master 37 Black Dial Steel and Everose Gold Oyster

Sert, işlevsel ve orta büyüklükte bir saat olan Yacht-Master 37 Black Dial Steel and Everose Gold Oyster modeli, erkeksi ve kadınsı görünüşü birleştiren bir tasarıma sahip. Paslanmaz çelik bağlantıları ve siyah bir kadranın yanı sıra, modeli öne çıkaran bir diğer özelliği de altın dokunuşlarıdır. Yatch-Master imzalı bir çerçevesi vardır ve bu detay aynı zamanda hassasiyet ile de donatıldığını göstermektedir. Rolex’in bu saat modelinden kolay kolay vazgeçemeyeceksiniz çünkü, Yacht-Master 37 Black Dial Steel and Everose Gold Oyster Rolex kadın saati sadece bir saat değil, her durum için çok önemli bir aksesuardır.

Rolex saat koleksiyonu içerisinde en çok satılan en çok tercih edilen kadın saat modellerini listelemeye çalıştık. Rolex kadın saat koleksiyonunda ister günlük, ister özel günlerde kullanmak için olsun, her türlü ihitiyacınızı karşılayacak bir model bulmanız mümkün. Hem şık, hem kaliteli hem de dünyanın en prestijli saat modellerinden biri olan Rolex’in kadın koleksiyonu, markanın neden bu kadar bilinir olduğunun adeta kanıtı.

Orjinal Rolex’i ayırt edebilmeniz konusunda yardımcı olacak “Orijinal Rolex Nasıl Anlaşılır?” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıca “En İyi 10 Rolex Erkek Saat Modeli” ve “2019 Yılının En İyi Lüks Kadın Saat Modelleri” yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir