Post Image

En iyi 10 Vacheron Constantin Saat Modeli


Saat markalarına ilgi duysun ya da duymasın çoğu kişi, olağanüstü tarihi, kalitesi ve işçiliği nedeniyle dünyanın en lüks markalarından biri olan Vacheron Constantin saati duymuştur. Dünyanın en eski saat üreticilerinin başında gelen Vacheron Constantin, 1755 yılında Cenevre’de Jean Marc Vacheron tarafından kurulmuştur. Vacheron Constantin kurulduğu ilk andan itibaren en yüksek kalite standartlarını benimsemiştir. Vacheron Constantin saatleri, tasarımları ile beraber, teknolojik ve yenilikçilik konusunda da sektöre çok önemli değer katmayı başarmıştır.

Vacheron Constantine saat’in en popüler kullanıcıları arasında, Windsor Dükü, Harry Truman, Papa Pius IX ne Napoleon Bonaparte bulunuyor. Usta saat modelleri ile dolu koleksiyona sahip bu inanılmaz markanın, seçmesi zor olsa da en iyi modellerini derlemeye çalıştık.

Vacheron Constantine markası hakkında detaylı bilgi isterseniz markayı incelediğimiz “Vacheron Constantin” yazımıza göz atabilirsiniz.

Tarih boyunca ürettiği her model ile fark yaratan ve bu yüzden liste tartışmalı olsa da, genel olarak kabul görmüş tüm zamanların en iyi Vacheron Constantine saatlerinin on tanesini bu yazıda bulabilirsiniz.


1. Vacheron Constantin – Patrimony Grand Taille Manual 40mm

Vacheron Constantin - Patrimony Grand Taille Manual 40mm
Vacheron Constantin – Patrimony Grand Taille Manual 40mm

Saatin kasası 40 mm çapında ve 6.7 mm kalınlığındadır. 18 ayar rose altın kaplama saat timsah derisi kayış ile tamamlanmaktadır. Model gümüş bir kadran, ayar saat elleri ve indeksleri ile beraber tam kurumda 40 saat güç rezervi sağlıyor. Vacheron Constantin Patrimony Grand Taille Manual 40mm modeli zarif, nispeten basittir. Ancak hazırladığımız listeye göre düşük fiyatlı, yüksek kaliteli bir saat modelidir ve elbiseleriniz için mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.


2. Vacheron Constantin – Overseas Dual Time

Vacheron Constantin - Overseas Dual Time
Vacheron Constantin – Overseas Dual Time

Vacheron Constantin Overseas Dual Time modeli, 42 x 12.45 mm kalınlığında 18 ayar altın bir kasaya sahiptir. Model, otomatik bir mekanizmaya sahiptir ve kadran üzerinde gece ve gündüz göstergesi, saat ve dakikayı gösteren ikinci bir merkez vardır. Overseas Dual Time modeli 40 saatlik güç rezervine sahiptir.


3. Vacheron Constantin – Tribute to Great Explorers

Vacheron Constantin - Tribute to Great Explorers
Vacheron Constantin – Tribute to Great Explorers

Vacheron Constantin Tribute Explorers modeli yalnızca 60 adet ürettiği sınırlı bir seridir. Kasası 18 ayar sarı altından yapılmıştır ve büyüklüğü 40 mm x 12.21 mm kalınlığındadır. Saatin kordonu timsah derisinden üretilmiştir. Kadran üzerinde mükemmel bir emaye işlemi vardır. Saat ve dakika işlevi daha modern bir dokunuş sağlaması için otomatik bir mekanizma tarafından gerçekleştirilmektedir. Vacheron Constantin Tribute to Great Ecplorers modeli sınırlı sayıda üretildiği için bulmak neredeyse olanaksızdır. Eğer size satacak birisini bulursanız hatırı sayılır bir ücret ödemek zorundasınız.


4. Vacheron Constantin – Malte Tonneau Openworked Tourbillon

Vacheron Constantin - Malte Tonneau Openworked Tourbillon
Vacheron Constantin – Malte Tonneau Openworked Tourbillon

18 ayar pembe altından üretilmiş bir kasası olan Vacheron Constantin Malte Tonneau Openworked Tourbillon modeli, 36 x 48 mm çapında ve 11.8 mm kalınlığındadır. Saat tone kasa dediğimiz şekilde tasarlanmıştır. Arkası, saatin çalışmasını izlemek için safir cam ile desteklenerek açık bırakılmştır. Bu saat modeli, 27 mücevher ile desteklenmiş 246 parçadan oluşmaktadır. Diğer özellikleri arasında, 45 saat süreli güç rezervi, el tipi bir takvim göstergesi ayrıca tourbillon üzerinde küçük bir ikinci saat, dakika ve saniye ibareleri vardır. Markanın en prestijli modellerinden biri olan Malte Tonneau Openwork Tourbillon, gerçekten usta işi bir saattir.


5. Vacheron Constantin – Patrimony Traditionnelle Tourbillon Openworked Skeleton

Vacheron Constantin - Patrimony Traditionnelle Tourbillon Openworked Skeleton
Vacheron Constantin – Patrimony Traditionnelle Tourbillon Openworked Skeleton

Vacheron Constantin Calibre 2260 SQ, çarpıcı bir üç boyutlu yapı oluşturmak ve derinlik ve yükseklik hissini vurgulamak amacıyla “şekiller içindeki şekiller” temasını inceleyen oyma ustalarıyla cömertçe dekore edilmiştir. Bazı dekoratif öğeler Gotik estetikten türetilmiş, diğerleri ise klasik çizgilerden kopuk çizgilerden ve tahrip edilmiş eğrilerden koparak oluşturulmuş.

Hareket manuel olarak sarılır, saatte 18.000 titreşim atar ve 336 saat enerji rezervi sağlar. Tamamen Vacheron Constanting tarafından geliştirilen ve üretilen Caliber 2260 SQ, 231 bileşen ve 31 mücevher üzerine inşa edilmiştir.

Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle 14-days Tourbillon Openworked platin malzemeden imal edilmiştir ve çapı 42mm’dir. Klasik kadran, cömertçe dekore edilmiş hareketini her iki taraftan da tamamen ortaya koyuyor.

Zarif bir kayrak grisi iç jant, beyaz altın uygulamalı saat imleri ve beyaz dakika çizgisi sunarken, saat 6’da tourbillon taşıyıcısı küçük saniye göstergesi olarak da işlev görür. Güç rezervi göstergesi saat 12’de bulunur. Saat siyah bir Mississippiensis timsah derisi kayışı üzerine monte edilmiştir ve platin 950 üç kanatlı katlanır bir tokaya sahiptir.


6. Vacheron Constantin – Grande Complication “Ornementale” ve Grande Complication “Crocodile”

Vacheron Constantin, son derece özel Les Cabinotiers koleksiyonunda, Grande Complication “Ornementale” ve Grande Complication “Crocodile” adlı iki şaheser tanıtmış idi. Bu iki tür modelin her ikisi de, gravür sanatı ile büyütülmüş, en zorlu Haute Horlogerie komplikasyonlarına ev sahipliği yapmakta.

Minyatürleştirme ve el işi mükemmelliği, elle atılan bir altın kasa ile çerçevelenmiş ön ve arka kadranlar arasında görüntülenen 16 ve 15 farklı komplikasyonu sunan iki elle sarma kalibresinde özetlendi.

Vacheron Constantin - Les Cabinotiers Grand Complication Ornementale
Vacheron Constantin – Les Cabinotiers Grand Complication “Ornementale”

Vacheron Constantin - Les Cabinotiers Grande Complication “Crocodile”
Vacheron Constantin – Les Cabinotiers Grande Complication “Crocodile”

Grande Complication “Ornementale” ve Grande Complication “Crocodile” nin ikiz kadranları, sırasıyla süsleri “Viktorya dönemi” ve timsah desenleriyle kazınırken, derin patlıcan ve kayrak grisi tonları ile süslenmiştir. Aynı temaya göre oyulmuş bir iğne tokası ile sabitlenmiş zarif bir timsah derisi, lüks bir Makassar abanoz ahşap sarma kutusunda sunulan bu prestijli saatlere son dokunuşunu sağlıyor.

İki ön ve arka kadran arasında sırasıyla 16 ve 15 komplikasyon sergileyen bu iki başyapıt bir kez daha Vacheron Constantin’in küçük bir alandaki zenginlikleri bir araya getirme ve dikkat çekici Sanatsal El Sanatları ile büyütme konusundaki uzmanlığını gözler önüne seriyor. Bu iki kreasyon, Vacheron Constantin’in özel uzman Haute Horlogerie “Les Cabinotiers” bölümünün eseridir. Kabin ve çatı katlarında çalışan, son derece uzmanlaşmış Cenevre saat ustalarının el işçiliğinden meydana getirilmiştirler. Bu ender rastlanan nadir modellerin her biri, horolojik mükemmelliği, geleneksel uzmanlığı ve eşsiz sanatsal yaratımları birleştiren bu felsefeyi yansıtıyor.


7. Vacheron Constantin – Malte Tourbillon Regulator

Vacheron Constantin - Malte Tourbillon Regulator
Vacheron Constantin – Malte Tourbillon Regulator

Vacheron Constantin Malte Tourbillon Regularo modeli, tone kasadır ve saatin kasasına yerleştirilmiş 263 baget kesim pırlanta ve kasanın içine yerleştirilmiş 274 elmastan meydana gelir. Kadranın tam ortasında tourbillon mekanizması vardır ve siyah deri kayış ile kombinlenmiştir. Bu model Vacheron Constantin’in yüksek mücevher işçiliği olan koleksiyonunun bir parçasıdır.


8. Vacheron Constantin – Patrimony Traditionnelle

Vacheron Constantin - Patrimony Traditionnelle
Vacheron Constantin – Patrimony Traditionnelle

Vacheron Constatin Patrimony Traditionnelle modeli 18 ayar rose altın kasaya sahiptir. Gümüş rengi kadranı vardır kahverengi timsah derisi olan saat, Grand Complication serilerinden biri olarak adlandırılmaktadır. Saat, tourbillon üzerinde başka bir saat göstergesine ek olarak manuel bir mekanizmaya sahiptir. Ek fonksiyonlar arasında kalıcı bir takvim ve saatin arka yüzeyinde güç rezervi göstergesi yanında bir dakikalık tekrarlayıcı vardır.


9. Vacheron Constantin – Tour de I’ile

Vacheron Constantin - Tour De I'ile
Vacheron Constantin – Tour De I’ile

Şirketin kuruluşunun 250. yılı kutlamalarına özel olarak üretilen Vacheron Constantine Tour de I’lle  o yıl için sadece 7 adet tiraja sahip. Model, 16 noktada bir horolojik ve astronomik göstergeye, bir dakika tekrarlayıcısına, kalıcı takvime, tourbillon özelliğine, gün batımı saatine, zaman denklemine ve saatin yüzünde akşam gökyüzünü temsil eden bir kutucuğa sahiptir.


10. Vacheron Constantin – Kalla Duchesse

Vacheron Constantin - Kalla Duchesse
Vacheron Constantin – Kalla Duchesse

Vacheron Constantin Kalla Duchesse modeli yaklaşık 8 milyon dolar karşılığında üretildi. Toplamda 11.63 karat eden 183 adet zümrüt kesim pırlanta ile donatılmış olan bu saatin üretimi için şirket, 5 yılı aşkın çalışma gösterdi. Mücevherlerin kesimi ve üretimde kesilen mücevherleri saate monte etmek yaklaşık olarak 20 ay sürdü. Yeryüzünde bulunan en yüksek kalitede ve en dayanıklı malzemeyi kullanmanın yanı sıra, saatin üretiminin çok uzun sürmesi nedeniyle günümüzde saatin yaklaşık değeri 15 milyon doların üzerindedir.

Vacheron Constantin tarafından üretilen en iyi saat modellerinden bazılarına baktık. Bu saat modelleri sadece Vacheron Constantin koleksiyonu için değil, aynı zamanda dünyanın en iyi ve en kaliteli saat modellerinden birkaçıdır. Bu kaliteyi de işçiliğinden ve yüksek fiyatından anlayabilirsiniz. Hemen her modeli küçük bir servet olan Vacheron Constantin saat modlleri, kullanıcılarını hiçbir zaman mahçup etmeyecek, tarihin en iyi saat markalarından biridir.

Bir cevap yazın