1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

En iyi 10 Breitling Saat Modeli

En iyi 10 Breitling Saat Modeli
Breitling - Premier Bentley Centenary Limited Edition
0


Dünyanın en iyi ve en çok tanınan saat markalarından biri olan Breitling, kurulduğu 1884 yılından beri kusursuz saatler üretiyor. Hassas kronograflar üretme konusunda bir usta olan Breitling saat markası, kuruluşundan kısa süre sonra yenilikçi ve farklı saat tasarımları ile hemen benimsenmiştir.

Breitling günümüzde harika karakteristik tasarımlara ve olağanüstü hassasiyete sahip lüks saat markalarının bir parçası olmaya devam ediyor. Breitling, saat tutkunlarının tercih listesinde en yukarılarda yer alan bir markadır ve bu tutkunların koleksiyonlarına seçebilecekleri bir çok modeli vardır.

Breitling saat markası ile ilgileniyorsanız bu yazımızda en popüler 10 Breitling saatinin zamansız klasiklerini ve aynı zamanda yeni modellerini listeledik.

Breitling markası hakkında detaylı bilgi isterseniz markayı incelediğimiz “Breitling saat” yazımıza göz atabilirsiniz.


1. Breitling – Colt Chronograph

Breitling Colt Chronograph modelini traşlanmış bir çerçeve ve bileziğe sahiptir. Bu detaylar modele, etkileyici ve seçkin bir görünüm kazandırmıştır. Kadranın üzerinde üç hassas küçük kadran bulunur ve bunların arasında küçük bir tarih penceresi vardır.

Breitling - Colt Chronograph
Breitling – Colt Chronograph

Bu etkileyici saat modelinin performansına gelince, saatte kullanılan SuperQuartz mekanizmadan daha iyisi yoktur. Çünkü bu mekanizma strandart bir quartz mekanizmadan 10 kat daha hassastır. Bu zarif saat modelinin kusursuz performansını her saniye hissedeceksiniz.


2. Breitling – Transocean Chronograph

Breitling Transocean Chronograph, 50’lerin ve 60’ların klasik saatlerinin tarzını bozmadan çağdaş bir şekilde yeniden yorumluyor.

Breitling - Transocean Chronograph
Breitling – Transocean Chronograph

Model, sade ve cilalı 43 mm paslanmaz çelik kasasıdır ve Breitling Choronomat ve Navitimer modellerinde kullanılan Calibre 01 otomatik mekanizma kullanılmıştır. Kasanın harika bir tasarımı vardır ve üstünde cilalanmış paslanmaz çelik sabit çerçeve ile dizayn edilmiştitr. Modelin tasarımı kubbeli ve çizilmeye karşı dayanıklı safir kristal cam ile tamamlanmıştır.


3. Breitling – Premier B01 Choronograph 42 Bentley British Racing Green

Breitling Premier B01 Choronograph 42 Bentley saat modeli, Breitling’in lüks otomobil yarışlarının en büyük isimlerinden birisi ile yaptığı ortaklığa istinaden üretilen bir seridir.

Breitling - Premier B01 Choronograph 42 Bentley British Racing Green
Breitling – Premier B01 Choronograph 42 Bentley British Racing Green

Modelin kadranı British Racing Green kadranıdır. Kontrastlı siyah alt kadranları vardır ve beyaz takometre ölçeği ile tamamlanmış siyah bir çerçevesi vardır. Oldukça zarif ve şık bir modeldir. Saat, 3 ve 9 yönünde konumlandırılmış 2 adet alt kadrana sahiptir. Bu kadranlar kronometrenin dakika sayaçlarıdır. Saat 6 yönünde de bir tarih penceresi bulunur.


4. Breitling – Super Avenger II

Breitling Super Avenger II modeli sadece harika tasarımı olan bir kol saati değildir, bu model bir performans aletidir. En zorlu koşullarda bile çok hassas kullanım için tasarlanan bu model, macera tutkunları ve heyecan arayanlar için mükemmel bir tamamlayıcı.

Breitling - Super Avenger II
Breitling – Super Avenger II

48 mm kasası ile oldukça büyük ve heybetli olan saatin farkedilmemesi imkansızdır. Breitling Super Avenger II ile sert bir hava yakalayabilirsiniz. 48 mm kasalı saatler çoğu kişi için oldukça iddialıdır. Bunu göz önünde bulundurmalısınız. Ek olarak, Avengar II modelinin otomarik kronograflı bir mekanizması vardır ve COSC sertifikalıdır. Bu da saatin büyük, gösterişli ancak son derece hassas bir İsviçre saati olduğunu kanıtlıyor.


5. Breitling – Transocean Day & Date

Breitling saat markası tarihi boyunca havacılık endüstrisi ile her zaman bağlantı içinde olmuştur ve Transocean Day & Date’de bu bağlantıyı simgeleyen harika bir modeldir.

Breitling - Transocean Day & Date
Breitling – Transocean Day & Date

Oldukça açık ve ferah bir kadranı vardır. Parlak çelik çerçevesi yumuşak kahverengi deri kayış ile oldukça zarif ve dikkat çekicidir. Klasik kıyafetleriniz için harika bir tamamlıyıcı, mükemmel bir aksesuar. Bu özel model, Breitling tarafından, her tülü bileğe uygun olacak kahverengi deri kayış ile üretilmiştir. Ancak açık renk kadranı ve çelik çerçevesi sayesinde mavi kayışla da oldukça dikkat çekici olmaktadır. Hasır kordonlu versiyonları da mevcuttur.


6. Breitling – Avenger II Seawolf

Seawolf gerçekten etkileyici bir saattir ve adına yakışır şekilde 10.000 feet yani 3000 metre derinliğe kadar mükemmel bir şekilde su direnci sağlıyor. Sarı renk kadranın sayesinde okyanusun karanlık derinliklerinde mükemmel bir okuma kolaylığına sahiptir ve saat koleksiyonunuza renk katacağı kesin.

Breitling - Avenger II Seawolf
Breitling – Avenger II Seawolf

Sağlam saten çelik çerçevesi, kasa ve bileklik ile beraber çarpıcı kadran rengi ile mükemmel uyum sağlıyor. Breitling Avenger II Seawolf modeli, profesyonel dalgıçlar ve denizciler için olmazsa olmaz bir saattir. Profesyoneller için, üçlü çelik bağlantılı bilezik ile sağlamlaştırılmış bir dalış saati olan Avenger Seawolf II denizler için bir semboldür.


7. Breitling – SuperOcean Automatic 44

Breitling SuperOcean modeli, ilk kez askeri ve profesyonel dalgıçların kullanımı için 1957 yılında yayınlandı. Daha sonraki yıllarda dalgıçlar için üretilen bu saat, çağdaş stil ve güçlü işlevsellikle birleşerek son derece popüler ve modaya yön veren bir saat olmayı başardı.

Breitling - SuperOcean Automatic 44
Breitling – SuperOcean Automatic 44

SuperOcean Automatic 44, kontrast ayrıntıları olan klasik siyah renkli bir dış yüzeye sahip. Paslanmaz çelikten üretilen model, 44 mm kasa ve 14.20 mm kasa kalınlığına sahip. Modelde Professional III bileziği kullanılmıştır ve dalgıç mandalı olan tek yöne dönen bir çerçevesi vardır.


8. Breitling – Avenger II

Breitling Avenger serilerinden bir diğer olan bu saat, volkan gibi siyah kadran ve paslanmaz çelik kasa ve kordonu ile süper erkeksi bir modeldir.

Breitling - Avenger II
Breitling – Avenger II

Doğru zaman ölçümü için ekstra üç alt kadranı vardır ve bu sayede zamanı tam olarak doğru takip ederek sürpriz yaşamazsınız. Oldukça yüksek performanslı bir kronometredir. Tasarımından dolayı ister günlük isterseniz klasik bir kıyafet ile giyebilirsiniz. Performansının yanında şıklığı ile de her türlü ortamda sizi hayal kırıklığına uğratmayacak harika bir Breitling saat.


9. Breitling – Colt Choronograph

Son dönemlerde en sık kullanılan kadran rengi olan maviyi Breitling Colt Choronograph modelinde de görüyoruz. Okyanus mavisi kadran ve sıra dışı mavi deri kayış, gümüş renkli bezel ve hafif krem tonları ile mükemmel bir tezat oluşturuyor. Erkek saatlerinin renkli olmaması gerektiğini söyleyenlere bir de bu modeli gösterin.

Breitling - Colt Choronograph
Breitling – Colt Choronograph

Standart kuvars saatlerden on kat daha hassas olan Breitling SuperQuartz hareketi ile donatılan Colt Choronograph, sağlamlık, işlevsellik ve konforun bir simgesidir. Colt Choronograph, tarzınızı hassas bir zaman ölçme makinası ile birleştirmenin en iyi yoludur.


10. Breitling – Navitimer 01 Automatic

Saat tarihinin tartışmasız en ikonik modellerinden biri de Breitling Navitimer‘dır. Marka, yeni ve rafine edilmiş Breitling Navitimer 01 Automatic saatini oluştururken çağdaş, sofistike ve simge olan modelin tarihi çekiciliğini de yansıttı. Derin bir kömür rengi kadran, 41 mm paslanmaz çelik kasa ve Breitling’in ikonik icadı slayt kuralına uygun olan model, mirasına sadık kalarak rose altın kaplama ile çevrelenmiştir.

Breitling - Navitimer 01 Automatic
Breitling – Navitimer 01 Automatic

Breitling Navitimer’ın yeniden tasarımında, bu zarif modelin yeniden icadını tamamlamak için lüks kahverengi konforlu, askılı, klasik tokalı bir timsah derisi kayış kullanılmıştır.

Breitling modelleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, tavsiyemiz yetkili satıcısı olduğunu bildğiniz bir mağazaya uğramanız. Breitling, İsviçre’nin ve dünyanın en ikonik saat markalarından biri olduğu için çok fazla replikası satılmaktadır. Özellikle internette ciddi indirimlerle satılan saatler kesinlikle replikadır. Distribütör garantisi olmayan satıcılardan kesinlikle alışveriş yapmayın.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir