1. Anasayfa
  2. Saat Bilgi Köşesi

En Çok Aranan Popüler Lüks Saat Modelleri

En Çok Aranan Popüler Lüks Saat Modelleri
TAG Heuer Monaco Saat Modeli
0

Bugün dünyadaki kaliteli lüks saat markaları, ürettikleri birbirinden güzel saat modelleri ile büyük bir rekabet içindedir. Ancak en büyük saat markaları, yıllık satış rakamlarını her zaman belirli bir rakamın altında tutması ile ünlüdür. Bu markalar, seri üretim yapmak yerine her yıl belirli kotada üretimler yaparak, popüler modellerinin değerini düşürmezler.

Aşağıda bulacağınız dünyanın en popüler saat modelleri listesindeki görkemli eserler, saat tutkunlarının her zaman sahip olmak istediği parçalardır. Belki satış rakamları göz önüne alındığında aşağıdaki listede olan saat modelleri ilk 10 içerisine bile giremeyecektir. Bunun nedeni, bu saat modellerinin, oldukça yüksek fiyatlı olması ve ”lüks saat markaları” tarafından üretilmiş olmalarıdır.

Satış fiyatı bu denli yüksek olan bu modellere maalesef herkes sahip olamıyor. Ancak her şeye rağmen, en yeni saat tutkunları tarafından bile bilinen kol saati modellerini araştırdığınızda, bu listede sıralanan modeller mutlaka karşınıza çıkacak lüks saat modelleridir.

Uzun süren araştırmalar sonucunda, internette ve saat mağazalarında en çok aranan, dünyanın en popüler lüks saat modelleri…


11. Breitling Superocean

Breitling Superocean Saat Modeli
Breitling Superocean Saat Modeli

En çok aranan popüler lüks saat modelleri sıralamamız, saat tutkunlarının favori markalarından Breitling‘in en ikonik saat modellerinden Superocean modeli ile başlıyor. Breitling Superocean modeli, markanın fiyat performans karşılaştırıldığında en iyi modelidir.


10. Tissot T-Touch

Tissot T-Touch Saat Modeli
Tissot T-Touch Saat Modeli

Tissot’un T-Touch koleksiyonu da dünyanın en popüler saat modellerinin başında gelmektedir. Çok işlevli kronometre, İsviçre’nin en iyi saat markalarından biri olan Tissot’un en çok aranan modelidir. Tüm T-Touch serisi pil ile çalışmaktadır. Bu saat modelini popüler yapan ise dokunmatik olmasıdır. Şöyle ki, Tissot T-Touch üretildiğinde cep telefonları henüz tuşlu idi ve dokunmatik akıllı saatler çok uzak bir teknolojiydi.


9. Tudor Pelagos

Tudor Pelagos Saat Modeli
Tudor Pelagos Saat Modeli

Uygun fiyatlı ve prestijli bir marka istiyorsanız Tudor tam aradığınız marka olabilir. Rolex’in kardeş markası olan Tudor, Pelagos modeli ile dünyanın en popüler saat modelleri listesine girmeyi başardı. Marka, Pelagos modelinde kısa süre önce kendi bünyesinde kalibre ettiği hareketi kullanmaktadır.


8. Longines HydroConquest

Longines HydroConquest Saat Modeli
Longines HydroConquest Saat Modeli

Listemizin 8 numarasında, uygun fiyatlı lüks saat markaları arasında yer alan Longines var. Longines HydroConquest, oldukça uygun fiyatlı çok yönlü bir sportif modeldir. Fiyat ve kalite karşılaştırması oldukça iyi olan Longines HydroConquest, bu özellikleri ile en popüler saat modelleri arasına girmeyi başamıştır. Longines HydroConquest, başlangıç seviyesi lüks saat modellerinin en iyileri arasındadır.


7. Tudor Black Bay

Tudor Black Bay Saat Modeli
Tudor Black Bay Saat Modeli

Tudor’un Black Bay koleksiyonu, en iyi dalgıç saatleri arasında gösterilmekle beraber, en popüler saat modellerinden de biridir. Koleksiyona en son 42mm bronz kasalı versiyon ve 36mm paslanmaz çelik versiyon eklenmiştir. Bunların yanında, mavi, siyah ve kırmızı çelik renklerde olan Tudor Black Bay koleksiyonları, piyasadaki en iyi ürünlerdendir.


6. Omega Constellation

Omega Constellation Saat Modeli
Omega Constellation Saat Modeli

Bu liste belirlenirken Omega Constellation modeli de en çok aranan saat modelleri arasında yerini almıştır. Çerçevesinin tasarımı ile Omega Constellation lüks kadın saatleri içinde en popüler modellerden biridir.


5. Patek Philippe Nautilus

Patek Philippe Nautilus Saat Modeli
Patek Philippe Nautilus Saat Modeli

Saatlere ilgi duyan birçok kişi, Gerald Genta tarafından tasarlanan Patek Philippe Nautilus modelini bilir (Audemars Piguet Royal Oak modeline benzer). Çelik bir bilezik ile sportif ve lüks saatin sınrlanırını belirleyen Patek Philippe Nautilus, dünyanın en popüler lüks saat modellerinden biridir.


4. Rolex Cellini

Rolex Cellini Saat Modeli
Rolex Cellini Saat Modeli

Rolex Cellini koleksiyonu, zarif saat denildiği zaman çıtayı belirleyen bir tarza sahiptir. Dünyanın en popüler markalarının başında gelen Rolex‘in en zarif koleksiyonu olan Cellini modeli de en çok aranan modellerdendir. Model genellikle siyah deri kayış ve altın kasa tasarımı ile ön plana çıkmaktadır.


3. Panerai Luminor

Panerai Luminor Saat Modeli
Panerai Luminor Saat Modeli

En çok aranan popüler lüks saat modelleri listemiz genellikle İsviçre saat markalarından oluşmaktadır. Panerai Luminor modeli ise bir istisnadır. İsviçre saat markaları ile aynı popülerliğe sahip olan marka, Luminor modeli ile birçok İsviçre saatini geride bırakmaktadır. Başlangıçta, İtalyan Donanması için üretilen Panerai Luminor modeli, bugün dünyanın en çok aranan saat modeli haline gelmiştir. Panerai Luminor modeli markanın imzası haline gelen kendine özgü bir tasarıma sahiptir.


2. TAG Heuer Formula 1

TAG Heuer Formula 1 Saat Modeli
TAG Heuer Formula 1 Saat Modeli

Muhtemelen lüks saat markaları denildiğinde akla gelen ilk markalardan biri de Tag Heuer’dir. Marka uzun yıllar boyu, Formula 1 yarışının resmi zaman tutucusu ve sayısız sürücünün favori saat markasıydı. Markanın bu yarış tutkusu koleksiyonlarınada yansıdı ve birinci sınıf sportif saat modeli olan TAG Heuer Formula 1 serisi bugün dünyanın en popüler modelleri listesine girmeyi başardı. Modelin kuvars versiyonları oldukça uygun fiyatı ile dikkat çekiyor. Başlangıç seviyesi lüks bir saat modeli arıyorsanız TAG Heuer Formula 1 serisine bir göz atabilirsiniz.


1. TAG Heuer Monaco

TAG Heuer Monaco Saat Modeli
TAG Heuer Monaco Saat Modeli

TAG Heuer Monaco lüks saat dünyasının en ünlü modelidir. Filmlerde bile kullanılmış bir modeldir. Ünlü Le Mans filminde Steve McQueen tarafından takılan TAG Heuer Monaco, mikro-rotorlu ilk kronograf hareket ve ilk otomatik stop özelliği olan kol saatidir.

Birbirinden kaliteli lüks saat markaları ve bu markaların ürettiği her birinin kendine has tasarımı olan üst düzey saat modelleri hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorsanız, SaatÖnerileri websitemizi takip etmeye devam edin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir