Post Image

Emporio Armani SaatEmporio Armani Saat Markası Hakkında Genel Bilgi

Öncelikle Giorgio Armani markasının tarihini bilmeden, Emporio Armani hakkında bilgi vermek çok zor. O yüzden ilk önce çatı marka olan Giorgio Armani’yi anlamamız gerekiyor.

Emporio Armani, Giorgio Armani markasının bünyesinde bulunun bir çok markadan sadece biridir. Emporio Armani genel olarak bir saat markasından ziyade, hazır giyim markasıdır. Modaya yön veren, çok önemli bir markadır.

Emporio Armani, moda endüstrisinin en tepelerindedir. Tüm tasarımı Giorgio Armani tarafından hazırlanmaktadır. Ronaldo, David ve Victoria Backham, Megan Fox, Rihanna gibi isimlerle reklam çekimleri bulunmaktadır. Sadece bu isimlere çalıştığını bilmek, bize markanın prestiji hakkında fikir verebilir.

Emporio Armani saatler de, markanın ürettiği diğer ürünler gibi üst düzey kalitededir.

Emporio Armani AR0735
Emporio Armani AR0735
Emporio Armani Saatlerin Tarihi

Emporio Armani, 1980’lerin başında İtalya’nın en iyi moda tasarımcılarından olan Giorgio Armani tarafından kurulmuştur.

Giorgio Armani, 11 temmuz 1943 yılında İtalya Piacenza’da dünyaya geldi.

Başlangıçta moda sektörü yerine tıp alanında kariyer yapmaya karar verdi. Üçüncü yılın sonunda, karar değiştirerek tıp kariyerini bırakmaya ve orduya katılmaya karar verdi. Tıp geçmişi nedeniyle askerde revir ünitesine transfer edildi. Orduda da uzun süre kalmadı ve ayrıldı.

1964 yılında, Milano’da bulunan bir mağazada vitrin giydiricisi olarak kariyerine başladı. Daha sonra kumaş ve tasarım konusundaki derin bilgileri sayesinde, erkek giyim markası olan Hitman için tasarımcı olarak çalışmaya başladı. Daha sonraları Nino Cerutti için kıyafet tasarımcısı olarak çalıştı.Giorgio Armani’nin Kuruluşu

1975 yılında Giorgio Armani, arkadaşı Sergio Galeotti ile bir şirket kurdu. Bahsedilen yılda şirket, ilk bahar hazır giyim kreasyonunu piyasaya sürdü. Ertesi yıl yaz aylarında, kadın koleksiyonu oluşturdu.

Giorgio Armani hatırı sayılır başarı yakaladıktan sonra, 1980 yılında Emporio Armani markasını piyasaya sürüldü. Hazır giyim koleksiyonlarının yanında iç giyim, mayo ve aksesuarlar da, markanın koleksiyonuna dahil edildi.

Emporio Armani AR2043
Emporio Armani AR2043
Emporio Armani Saatler Nerede Üretiliyor?

Emporio Armani markasının saat üretme gibi bir uzmanlığı olmadığı için, yalnızca saatlerin tasarımını yapmaktadır. Bu nedenle Emporio Armani saatler, Fossil Grup tarafından Çin’de üretilmektedir.

Emporio Armani saatlerin Swiss Made koleksiyonları da mevcuttur. Bu saatler de Fossil’in İsviçre’deki fabrikasında üretilmektedir.Emporio Armani’nin Saat Piyasasındaki İtibarı

Öncelikle, Emporio Armani’nin bir moda markası olduğu gerçeğini, aklınızdan çıkarmamanız gerekmektedir. Bu saatlerden yüksek kalite İsviçre işçiliği beklemek, büyük bir hata olur. Ayrıca bu saatler markanın ana kalemlerini oluşturmadığından, ürünler ve modelleri hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor.

Emporio Armani saatler, genellikle Seiko, Citizen, Fossil ve Diesel gibi, belirli bir kalite ve fiyat aralığında bulunan markalar ile kıyaslanmaktadır. Bununla beraber moda markası olan saatler hakkında kalitesi en iyi olan markalardan biridir. Genel olarak Emporio Armani kullanan kişiler saatlerinden memnundur. Dediğimiz gibi diğer moda saatleri ile kıyaslandığında Armani’nin konumu zirvedir.

Aslında diğer moda markası saatler ile kıyaslandığında, Armani size ekstra özellikler vaat etmemesine rağmen, fiyatları oldukça pahalıdır. Burada ödenen bedel, saatin kalitesinin yanında marka prestijine biçilen değerdir.

Genel olarak Emporio Armani markası, moda endüstrisinde saygı duyulan en önemli markalardan biridir.

Emporio Armani AR0645
Emporio Armani AR0645
Emporio Armani Saatler Kaliteli Midir?

Armani saatlerin Fossil tarafından üretilmesi, kalite açısından az çok fikir verecektir. Emporio Armani saatler marka prestiji nedeniyle genellikle kaliteli olarak kabul edilmektedir.

Emporio Armani saatlerde kullanılan, koleksiyonun neredeyse %80’ini oluşturan kuvars mekanizma, karmaşık saat işçiliğine sahip olmadığı için, İsviçre saati meraklıları tarafından beğenilmez. Ancak unutulmamalı ki kuvars saatler mekanik saatlerden daha az hata payı ile gerçek zamanı göstermektedir.

Emporio Armani, prestij bakımından önemli bir markadır. Sosyal çevrenizde bulunan herkesi etkileyebilirsiniz. Bu nedenle sadece zamanı gösterecek ve kalitenizi yansıtacak prestijli bir marka arıyorsanız Emporio Armani saatleri aradığımız kalitededir.Emporio Armani Saatleri Nereden Alabilirim?

Emporio Armani saat markasının Türkiye distribütörü Saat ve Saat firmasıdır. İster online olarak, isterseniz birçok AVM’de bulunan perakende mağazalarından temin edebilirsiniz. Aynı zamanda bir çok alışveriş sitesi aracılığı ile de markanın ürünlerine sahip olabilirsiniz. Ancak unutmamanız gerekiyor ki online saat almak istediğinizde güvenilir satıcıları bulmalısınız.

Ayrıca “En Popüler Kadın ve Erkek Emporio Armani Saat Modelleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.


Bir cevap yazın