1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

Emporio Armani Connected Akıllı Saat İncelemesi

Emporio Armani Connected Akıllı Saat İncelemesi
Emporio Armani Connected Smartwatch
0

Emporio Armani Connected Akıllı Saat

Emporio Armani’nin teknolojik akıllı saatleri sadece tasarım için değil, günümüzün ihtiyaçlarını karşılamak ve teknoloji ile hayatımızı kolaylaştırmak için üretilmiştir. İncelemeye başlamadan önce Emporio Armani Connected akıllı saat modelinin artılarını ve eksilerini kısaca açıklamak istiyorum.

Emporio Armani Connected artıları: Saat modern bir görünüşe sahip. Dijital bir saat gibi değil, her türlü elbise ile kullanılabilecek bir tasarımı var. Kullanımı çok kolay. Şarj yok. Bildirim alabilir ve fitness takibi yapabilirsiniz.

Emprio Armani Connected eksileri: Akıllı saatlerin tüm özelliklerini barındırmıyor, bunun yerine tasarıma daha çok vurgu yapılmış. Çelik olduğu için muadillerine göre biraz daha ağır. Kişisel antrenmanlarınızı takip edemezsiniz.

Empori Armani Connected ART3001
Empori Armani EA Connected ART3001

Hibrit akıllı saatler kullanımı hem çok güzeldir insana keyif verir hem de insanı bezdirir. Kullanımı çok keyiflidir çünkü, size geleneksel görünümlü “akıllı” bir kol saati kullanma şansı verir öte yandan hiç hoşunuza gitmeyebilir çünkü, hibrit akıllı saat teknolojisinin varlığı gezengendeki her markaya bu teknolojiyi kullanma imkanı verir ve hangisini seçeceğinize karar vermek neredeyse imkansız hale gelir. Bu kadar çok seçenek olması kullanıcı için hem iyi hem de çok kötü, karar vermek ciddi zaman alabilir.

Emporio Armani saat koleksiyonlarında hibrit teknolojisini kullanan markalardan biri. Bu koleksiyona EA Connected adını veriyor. Gelin bu giyilebilir teknolojik Armani kol saatini beraber inceleyelim.

Emporio Armani Connected ART3004
Emporio Armani Connected ART3004
Emporio Armani Connected ART3004
Emporio Armani Connected ART3004

Emporio Armani Connected Tasarımı Nasıl?

Armani kıyafet koleksiyonunu gözünüzün önüne getirin. Her iki şekildede giyilebilen bir koleksiyon bütününe sahiptir. Bir tafata süper şık, harika renk tercihleri ve mükemmel kesimli elbiseler, diğer tarafta garip podyum tasarımları, kocaman Armani logoları ve ultra modern görünüm. Neyse ki Emporio Armani EA Connected akıllı saat tasarımları da ilk seçenekteki gibi çağdaş ve şık modeller olarak tasarlanmış. Empori Armani bir moda markası olmasına rağmen, akıllı saatlerinde kullandığı teknoloji ve modellerin tarzından dolayı hemen herkesin kullanması uygundur. Çok ince bilekleri olanlar hariç diyelim, çünkü saat biraz büyük kasalı.

İncelediğimiz Emporio Armani Connected saat (ART3001), mat siyah paslanmaz çelik kasa ve kordon ile zarif bir tasarımdan oluşuyor. Sade, akıllı tasarım ve çok pahalı bir saatin mükemmel izlenimine sahip. Tasarım markası ürünlerin bu şekilde gözükmesi gerekiyor. Yoksa hiç bir zaman fiyatının hakkını veremez.

Emporio Armani Connected ART3006
Emporio Armani Connected ART3006

Emporio Armani logosu saatin kadranını 12 yönüne yerleştirilmiş. Kadranda rakam yerine klasik armani kol saatlerinde olduğu gibi ince indeksler kullanılmış ve parlaması için krom ile kaplanmış. Akrep ve yelkovan da aynı klasik saat tasarımlarında olduğu gibi kılıç formunda tasarlanmış ve indekslerle uyumlu olması için onlar da krom kaplanmış. Kadranın alt kısmıa ekstra ikinci bir kadran daha eklenmiş.

Kasanın sağ tarafında ise üç ayrı düğme mevcut. Bu sizde modelin kronograflı spor bir saat olduğu izlenimi uyandırmasın. Armani Connected spor bir saat değildir. İçerisinde ikinci bir zaman ölçer göstergeler beklemeyin. Bu saat Fossl’in sürekli genişleyen hibrit Q akıllı saatlerinde kullanılan temel prensipler ile çalışmaktadır. Bunun nedeni, EA Connected saat modelleri Fossil tarafından üretilmektedir ve bu çok iyi bir durum

Emporio Armani Connected ART3009
Emporio Armani Connected ART3009

Metal kayışlı saatleri kullanmak biraz zordur. Çünkü ağırdır ve kullanmak için önce bileğe göre ayar yaptırmak gerekir. Bunu yaptıktan sonra kullanılması çok konforludur. Güvenliğini sağlamak için çift tokalı klips sistemi kullanılmıştır. Metal kordonlar genelde kıl çekmesine rağmen, EA Connected modelinin tasarımından dolayı kıl çekmesi minimuma inmiştir. Ayrıca nispeten büyük bir saat olmasına rağmen, zarif tasarımı sayesinde gömleklerle bile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İncelediğimiz Emporio Armani Connected saat modeinin deri kayış versiyonu da var yani hem deri hem de çelik kordon kullanımına uygundur. Deri kayış seçeneğini tercih ederseniz, saatin büyüklüğünde bir değişiklik olmayacaktır ancak ağırlığı önemli ölçüde azalacaktır. Deri kayışın bir diğer önemli özelliği ise, çelik kordon ile bilek ayarını net olarak ayarlayamazken, deri kayış bileğinizi sarar. Yazının başından beri ürünün ağırlığına özellikle vurgu yapıyorum. Bunun nedeni, Emporio Armani Connected akıllı bir saat olsa da, klasik saat dizaynı ve yaklaşık 151gr gelen ağırlığı yüzünden spor yaparken kullanılacak bir saat değildir.

Emporio Armani Connected saat modeli doğru kullanıldığında gerçekten çok çarpıcı bir saat. Armani modasının her parçasında hissedilen şıklığı hibrit saat modellerinde yakalayacağınıza emin olabilirsiniz.

Emporio Armani Connected ART3010
Emporio Armani Connected ART3010

Emporio Armani Connected Özellikleri ve Uygulamaları

EA Connected saat, Fossil Q hibrid saatleri ile aynı çalışma prensibine sahiptir. Tüm kontrolü saatin kasasının sağ tarafında bulunan üç buton ile kontrol edebilirsiniz. En üstte bulunan düğme, saatin alt kısmındaki ikinci kadran bölümünü kontrol etmenize yarıyor.

Eğer daha önce bir akıllı saat kullandıysanız, hibrit akıllı saatlerin kullanımının da ne denli kolay olduğunu göreceksiniz.

Emporio Armani Connected ART3012
Emporio Armani Connected ART3012

Orta butona basıldığında ise, ikinci bir saat dilimini gösterebilirsiniz. Üçüncü ve son buton ise, telefonunuzda bulunan bir uygulama özelliğini etkinleştirir. Örneğin, saatini telefon kamerasının deklanşörü olarak kullanabilir veya müzik çalma sistemini kontrol etmek için kullanabilirsiniz. Söz konusu kısa yolları kullanabilmek için uygulamaların açık olması ve bazı özellikler için butona birden çok basılması gerekmektedir.

Empori Armani Connected Uygulama Arayüzü
Empori Armani Connected Uygulama Arayüzü

EA Connected saatler için tasarlanış özel uygulamayı indirebilir, hem iPhone hem de Android işletim sistemli telefonlarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Uygulamayı ilk defa indirdiğinizde kısa süreli bir güncelleme yapmanız gerekebilir. Uygulama Fossil Connected uygulaması ile aynı prensipte çalışıyor tek farkı Armani versiyonu için markaya özel makyajlanmış. Aslına bakarsanız çok daha şık olmuş. Çok daha iyi görünüyor, grafik ve etkinlik takibi hemen göze çarpıyor. Uygulamanın belki de tek handikapı, düğmelerinin bazılarının çok küçük olması, kolayca kaçırılıyor

Emporio Armani Connected ART3013
Emporio Armani Connected ART3013

Emporio Armani Connected Bildirimler, Etkinlik Takibi ve Batarya

Saatte dijital bir ekran olmasa bile, telefonuna gelen bildirimleri saatinize gönderebilirsiniz, fazla bilgiye çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Hangi uygulamaların saate bildirim göndermesini istiyorsanız uygulamadan bunları seçebilirsiniz. Her birine numara atanmış altı ayrı uygulama seçebilirsiniz. Örneğin, WhatsApp bildirimleri için iki rakamını seçerseniz, telefonunuza mesaj geldiğinde saatin göstergeleri ikiye hareket eder ve saat titereyerek size uyarı verir.

Altı uygulama belki kısıtlayıcı gelebilir ancak arama, mesaj ve birkaç sosyal medya hesabı yeterli bir özelliktir. Bildirim uyarıları güvenilirdir ve üç farklı titreşim gücü ile kullanıcıyı çok hızlı bir şekilde bilgilendirir.

Emporio Armani Connected ART3014
Emporio Armani Connected ART3014

Emporio Armani Connected saati, tüm verileri uygulamada üç kategoriye ayrılmış bir dizi grafik ile sunar. Bileğinizde taktığınız sürece adımlarınızı sayar, seyahat ettiğiniz mesafeyi ölçer ve ayrıca geceleri uykunuzu takip eder verileri de rapor eder.

EA Connected spor izleme özelliği olan akıllı saat modeli değildir sadece etkinliğiniz hakkında temel bir bakış açısı kazanmanız için belirli veriler sunar. Bu nedenle derinlemesine veriler, motivasyon sağlayan özellikler ve bireysel spor aktivitelerinizi takip edemezsiniz. Başta da söylediğim gibi Armani Connected, güzel görünmek ve iyi giyiminizi tamamlamak için şık bir aksesuardır.

Emporio Armani Connected ART3029
Emporio Armani Connected ART3029

Emporio Armani Connected Ne Kadar Süre Kullanılabilir?

Emporio Armani Connected, paslanmaz çelik gövde ve su geçirmezlik özelliği sayesinde sert darbelere karşı bile oldukça sağlamdır. Dikkatsiz olmadıkça ve çok yüksek bir yerden sert bir zemine düşürmediğiniz sürece, Emporio Armani Connected uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir. Akıllı bir saat olduğundan dolayı kullanım ömrü darbelerden daha fazla etkilenebilir. Ancak, Fossil desteklemeyi bırakmadığı sürece, dijital anlamda da hiç bir sorun yaşamazsınız.

Emporio Armani Connected Satın Almaya Değer Mi?

Kesinlikle evet. Emporio Armani Connected saat modelinin tasarımını beğenmeniz ve marka isminin öne çıkması sizin için sorun değilse kesinlikle satın almaya değer. Armani Connected saatleri, Fossil hibrid teknolojisi ile sevdiğimiz tüm özellikleri bir moda formuna sokuyor. Hatasız çalışır, bileğinizde kendini oldukça konforlu hissettirir ve ayrıca düzenli olarak şarj edilmesi gerekmez. Bunlar çok güçlü ve pozitif yönlerdir.

Emporio Armani Connected modelinin belki de tek handikabı tek dereceli kasa boyutudur. Nispeten büyük olan saat kasası, ince bilekler için çok uygun olmayacaktır. Kısacası, alın deneyin, tasarım saatleri seviyorsanız, teknolojik özellikleri ile Emporio Armani EA Connected akıllı saatten kesinlikle memnun kalacaksınız.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir