1. Anasayfa
 2. Saat Modelleri

Emporio Armani AR2461 Deri Kayışlı Erkek Kol Saati

Emporio Armani AR2461 Deri Kayışlı Erkek Kol Saati
Emporio Armani AR2461
0


Merhabalar, bu yazımda Emporio Armani AR2461 deri kayışlı erkek kol saatini inceleyeceğiz. Daha önce Emporio Armani’nin birkaç erkek kol saati modelini incelemiştik.

Bu yeni bir inceleme olacak ve Emporio Armani AR2461‘in neden bu kadar popüler ve tercih edilen bir model olduğuna bakacağız. Diğer moda markalarına göre biraz daha yüksek fiyata satılan Armani’nin gerçekten bu fiyatlara değip değmediğini göreceğiz.Emporio Armani AR2461 Erkek Kol Saati Hakkında İlk İzlenimlerim

AR2461, her ne kadar kronograflı bir saat olsa da tasarım itibari ile oldukça geleneksel bir tarza sahip. Neredeyse tüm Armani erkek kol saati modellerinde olduğu gibi, AR2461’de de Roma rakamı yerine indeks kullanılmıştır. Bu artık neredeyse Armani için klasik hale gelen bir tasarım. AR2461, göründüğü gibi, sade olmasına rağmen çok keskin bir tasarıma sahiptir.

Eğer, casuel bir model arıyor, hem klasik kıyafetler ile, hem de günlük kullanabileceğiniz bir model olsun diyorsanız, Emporio Armani AR2461 deri kayışlı erkek saat modelini çok seveceksiniz. Biraz da modelin teknik özelliklerine bakalım.

Emporio Armani AR2461
Emporio Armani AR2461
Modelin Cam Türü

Bu fiyat aralığında olan moda markası saatlerin genelinde olduğu gibi, Emporio Armani AR2461 modelinde de cam türü olarak sıkıştırılmış mineral cam kullanılmaktadır. Mineral cam, kırılmalara ve çizilmelere karşı dayanıklıdır, değiştirmek istediğinizde oldukça uygun fiyatlı bir camdır.AR2461 Kasa Çapı

Modelin kasa çapı 46 mm’dir ve bu boyut çoğu saat modeline göre büyüktür. Günümüzde markaların en çok tercih ettiği kasa çapının 42 mm olduğunu düşünürsek aradaki fark daha net anlaşılabilir. Ancak her şeye rağmen oldukça zarif bir modeldir. 12 mm kasa kalınlığı ve tasarımda kullanılan siyah renk, saatin kaba değil oldukça zarif gözükmesini sağlıyor.Mekanik Özellikler

Empori Armani AR2461 saat mekanizmasında doğruluğu ile ön plana çıkan ve quartz mekanizmalar içinde en çok tercih edilen Japon markası Miyato kullanılmaktadır. Oldukça fonksiyonel olan bu mekanizma, pilli olmasına rağmen birçok komplikasyon barındırmaktadır. Bunlar; kronograf, 24 saatlik zaman dilimi ve tarih göstergesidir.

Emporio Armani AR2461
Emporio Armani AR2461
Tarih Göstergeleri

Üç göstergeli kadranlarda bir kalite belirtisi olan tarih göstergesi, kalitesi tartışılmayacak moda markalarından biri olan Emporio Armani AR2461 saat modelinde de mevcut. Kronograf göstergeli kadranlara tarih göstergesi sığdırmak zordur. AR2461, saat 4 ile 5 arasına yerleştirdiği gösterge ile bu zorluğu aşmış.Saat Kayışı ve Toka

AR2461 saat modelinin kayışı gerçek deriden üretilmiştir ve standart bir tokaya sahiptir. Kayışın genişliği 22 mm’dir. Bu büyüklük ortalamanın üzerindedir ancak saatin kasasının büyüklüğünü göz önüne getirdiğinizde kasa ile kayışın bir bütünlük oluşturduğunu göreceksiniz.

Emporio Armani AR2461
Emporio Armani AR2461
Emporio Armani AR2461 Özellikleri

 • Üretici: Empori Armani
 • Model Kodu: AR2461
 • Cam Türü: Sıkıştırılmış mineral cam
 • Kordon Klipsi: Standart toka
 • Kullanılan Malzeme: Paslanmaz çelik
 • Kasa Çapı: 46 mm
 • Kasa Kalınlığı: 12 mm
 • Kordon Özelliği: Orijinal Bizon Derisi
 • Takvim: Standart tarih göstergesi
 • Hareket: Hassas Japon quartz mekanizma
 • Su Geçirmezlik: 3 Bar

Sonuç olarak Empori Armani AR2461 bu özellikleri ile diğer muadil saat markaları arasında biraz daha pahalıdır. Ancak tasarım anlamında bir çok saat markasını geride bırakacak kadar şık. Kalite olarak da bir çok moda markasından daha iyi ve uzun ömürlü olacağı kesin.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir