Post Image

Emporio Armani AR2448 Çelik Kordonlu Erkek Saat ModeliEmporio Armani ismini duyduğunuzda aklınıza hemen moda sektörü geliyor olabilir. Belki saat dünyası içinde, çok fazla bilinmeyen bir marka olabilir. Emporio Armani ve diğer pek çok moda markası saat, hassas bir mühendislik harikası değildir.

Bir kullanıcının prestijli bir moda devinden beklentisi, elbette modaya uygun, iyi görünümlü ve işlevsel bir kol saatidir. Doğru zaman gösterimi ve kalite de bonus olarak eklenebilir. Bir moda devi olan Emporio Armani, AR2448 çelik kordonlu erkek saat modeli ile bu beklentilerin tümünü bünyesinde barındırıyor.

Emporio Armani AR2448
Emporio Armani AR2448
AR2448 Lüks Ambalajı

Empori Armani saat koleksiyonunun kutu ve ambalajları, kalite ve kendisine özel bir izlenim vermek için saatleri gibi mükemmel şekilde tasarlanmıştır. Yastıklı kutular, açık ve güzel renkler ve Emporio Armani logosu. Tüm bu hazırlıklar, AR2448 gibi birbirinden güzel saat tasarımlarının özelliklerini ortaya çıkarmak için güzelce oluşturulmuş. Kalite anlamında tüm beklentiyi karşılıyor.

Emporio Armani AR2448 çelik kordonlu saat modelini almak istediğinizde ilk izleniminiz olumlu olacaktır. Saatin mavi kadranı, içindeki dairesel göstergeleri oldukça belirgin kılmış ve farklı açılardan bakıldığında bile rahatlıkla okunabilecek bir yapıya sahip.

Emporio Armani AR2448 saat modelinin akrep ve yelkovan tasarımı kılıç şeklini andırmaktadır. Aynı zamanda klasik Armani mavisi kadrana karşı kolay okunması için krom ile kaplanmıştır. Ne yazık ki, belki de Emporio Armani AR2448 saat modelinin en büyük handikapı olarak bu akrep ve yelkovan sadece aydınlatılmış ortamlarda kolay okunabiliyor. Hiç bir fosfor yada ek ışık sağlayacak bir özelliği yoktur. Muhtemelen modelin tasarımcıları yeşil rengin mavi kadran ile uyumsuz olacağını düşünmüş olmalılar.

Tüm bu detayları korumak için, orta seviye seçenek olarak kabul edilen sıkıştırılmış mineral cam kullanılmıştır. Saat camı tasarımı kubbe şeklindedir. Bu camı türü ışığı yansıtsa da oldukça açık, kolay okunabilir ve sağlamdır. 

Emporio Armani AR2448’in 44 mm gibi erkek kol saatleri için standart kabul edilen bir kasa çapı vardır. 11 mm kalınlığı bulunan kasa, kadranın içindeki indeksler gibi krom kaplıdır. Uzun yıllardır en çok satılan modeller arasında yer alan Emporio Armani AR2448 saat modeli, bence Armani saat koleksiyonları içinde zirvededir.

Emporio Armani AR2448
Emporio Armani AR2448
Kullanılan Mekanizma ve Kronograf Fonksiyonu

Daha önceki Emporio Armani incelemelerinde bahsettiğim gibi, AR2448 saat modelinde de Japon quartz mekanizma kullanılmıştır. Bu mekanizma aynı zamanda kronograf özelliği de içermektedir. Kullanımı çok kolay bu özelliğin kasanın sağ tarafında bulunan butonlar ile kontrol edebilir, kadranda bulunan göstergeler ile de takip edebilirsiniz.

Kronografı çalıştırmak için kullanılan butonlar sayesinde 60 dakikalık ölçümler yapabilir, kronografı durdurabilir, daha sonra kaldığınız yerden tekrar ölçmeye devam edebilirsiniz. Mekanizmanın bir diğer fonksiyonu da tarih göstergesi ve 24 saatlik zaman dilimi ölçebilmesidir. Bu özellikler sayesinde tarihi kaçırmaz, sabah mı yoksa öğleden sonra mı kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Emporio Armani AR2448 çelik kordonlu erkek saat modeli 50 metreye kadar su geçirmezlik derecesine sahiptir. Çelik olduğu için su ile temasında deforme olmayacağı için, duş yaparken veya basit su sporlarında rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

AR2448 saat modelinin, kullanıcıları tarafından en çok şikayet edilen sorunu ise pil ömrünün çok kısa olmasıdır. Bu kadar fonksiyonel bir saatin pili en iyi ihtimalle iki yıl dayanmaktadır. Daha fazla sürmesi pek mümkün değildir. Quartz saat mekanizmalarına sahip saatlerin hemen hepsinde karşılaşılan küçük bir problemdir. Bu saatlerin pilleri çok basit şekilde değiştirilebiliyor.

Emporio Armani AR2448
Emporio Armani AR2448
Emporio Armani AR2448 Paslanmaz Çelik Kordon

Armani AR2448 saat modelinin benim en çok hoşuma giden yerlerinden biri de, kordon dizaynıdır. 22 mm genişliğindeki kordonun parlak ve mat tasarımı, saatin kasa ve kadranı ile mükemmel bir uyum sergiliyor.

Aynı zamanda herhangi bir kötü görüntü oluşturmamak için kullanılan görünmez çift kilitleme clips sistemi ile saatin kordonu bir bütün, bağlantı yeri olmayan bir bileklik gibi dengeli ve şık gözükmektedir.

Emporio Armani AR2448
Emporio Armani AR2448
Emporio Armani AR2448 Çelik Kordonlu Erkek Kol Saati Hakkında Son Söz

AR2448 kesinlikle günlük olarak kullanabileceğiz dikkat çekici ve çok kullanışlı bir saattir. Krom ve traşlanmış çelik kasa ve kordonu sayesinde, ışığı doğru yansıtarak dikkat çeken bir saat modelidir.

Ağırlığı bir deri kayışlı saate göre biraz ağır gelebilir. Ancak kaliteli olduğunu iddia eden saat modelleri, özellikle çelik kordonlu saatler, çeliğin kalitesi ile doğru orantılı şekilde ağırdır. AR2448 sizi çok yoracak bir ağırlıkta değildir. Saatte quartz mekanizma kullanmaktadır ve bu sayede kurma yapmanıza ya da mekanik saatlerde olduğu gibi saatin sürekli hareket etmesine gerek yoktur. Pili olduğu sürece her zaman en doğru zamanı gösterecektir.

Genel olarak Emporio Armani AR2448 klasik mavi kadranı ve dikkat çekici tasarımı ile günlük olarak rahatlıkla kullanabileceğiniz mükemmel bir saat. Paslanmaz çelik kordonu, 50 m su geçirmezlik derecesi, AR2448 saat modelinin spor salonlarından, iş yemeklerine kadar hayatın her alanında kullanılmasına imkan tanıyor.

Bir cevap yazın