1. Anasayfa
 2. Saat Modelleri

Emporio Armani AR1808 Erkek Kol Saati İncelemesi

Emporio Armani AR1808 Erkek Kol Saati İncelemesi
Emporio Armani AR1808
0

Emporio Armani AR1808 Erkek Kol Saati

Geçtiğimiz yıldan beri, gerek perakende gerekse internet üzerinden en çok satılan saat modellerinden biri de Emporio Armani AR1808 erkek kol saati modelidir. Bu model ve serisi, Emporio Armani saat markasının en çok güvendiği modellerin başında gelmektedir. Emporio Armani AR1808 gerçekten çok güzel bir saat ve harika bir tasarıma sahip. Bu yazımızda en popüler Emporio Armani erkek saat modellerinden biri olan AR1808’i inceleyeceğiz.

Emporio Armani - AR1808
Emporio Armani – AR1808

Emporio Armani AR1808 Erkek Saat Modeli Hakkında İlk Göze Çarpanlar

AR1808 her şeyden önce son yılların en çok tercih edilen ve popüler modellerinden biridir. Tasarımı standart bir yuvarlak kasa olmasına rağmen, gerek büyüklüğü gerekse kadranı sayesinde oldukça modern bir görünüme sahiptir. Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi Armani saat modellerinin tüm koleksiyonunda olduğu gibi kadranda rakam yerine indeks kullanılmıştır. AR1808 saat modelinin tasarımı Armani’nin son yıllarda en çok üzerinde durduğu ve farklı renk ve kayış seçenekleri ile en çok çeşitlendirdiği tasarımdır.

Tek bir saat modeli alıp, gerektiğinde farklı kayış seçenekleri ile de kullanmak istiyorum diyorsanız Emporio Armani AR1808 saat modeli aradığınız model olabilir. AR1808 saat modeli hasır kordonludur ancak, silikon, çelik bilezik ve deri kayışlı seçenekleri de mevcuttur.

Emporio Armani - AR1808
Emporio Armani – AR1808

Emporio Armani AR1808 Erkek Saat Modelinin Özellikleri

Cam Türü

Emporio Armani’nin Swiss Made saat serilerinin dışında üretilen tüm modellerinde olduğu gibi mineral cam kullanılmıştır. Bu cam türü genellikle kullanıcılar arasında kötü bir cammış gibi bilinir. Ancak bu saatlerde kullanılan cam sıkıştırılmış mineraldir ve kırılmalara karşı son derece dayanıklıdır. Çok sert darbe görmediği sürece kolay kolay çizilmez. Her şeyden önemlisi en kötü durumlarda çok uygun fiyatlara değiştirilebilir.

Emporio Armani - AR1808
Emporio Armani – AR1808

Armani AR1808 Kasa Çapı

Modelin kasa çapı günümüz saat modellerine göre standart, klasik saat modellerine göre ise biraz büyük olan 46 mm’dir. Ancak kasasının oval tasarımı sayesinde çok ergonomik ve oldukça konforlu bir saat modelidir. Kasa kalınlığı ise 12,5 mm’dir.

Mekanizma Türü

Swiss Made olmayan tüm Emporio Armani Saat modelleri gibi AR1808’de de, sağlamlığı ve doğru zaman tutuşu ile en çok tercih edilen quartz saat mekanizması tercih edilmektedir. Pilli ve analog bir quartz mekanizma olmasına rağmen oldukça fonksiyonel bir mekanizmadır. İçerisinde, tarih, kranograf ve 24 saatlik zaman dilimini ve tarih göstergesi de vardır.

Emporio Armani - AR1808
Emporio Armani – AR1808

Tarhi Göstergesi

Neredeyse klasikleşmiş saat 4 ve 5 göstergelerinin arasına yerleştirilmiş tarih göstergesi bu AR1808 erkek saat modelinde de mevcut. Tek bir kadran üzerine, kronograf, 24 saatlik zaman dilimi ve ekstradan tarih göstergesi eklemek Armani markasının kalite imzalarından birisidir. Özellikle analog ve kronograflı saatler de bu ekstra göstergeyi yerleştirmek oldukça zordur.

Saat Kayışı

Son yılların en popüler kordon çeşitlerinden biri olan hasır kordon modeli, sonunda Armani saat modellerinde de kendini gösterdi. Emporio Armani AR1808 de, hasır kordona sahip erkek saat modellerinden biri.

Emporio Armani - AR1808
Emporio Armani – AR1808

Bu kayış türü de normal baklalı bilezikler gibi çelikten yapılmıştır ve çok sağlamdır. En büyük avantajları, baklalı sisteme göre çok daha hafiftir ve deri kayış gibi bileğinizi sarar. Genelde bu tarz kordonlarda 3 kilitli klips sistemi kullanılır.

Armani AR1808 erkek saat modeli ve diğer versiyonlarında ise bu klips sistemi yerine normal deri kayış misali tek tokalı sistem kullanılmıştır. Bunun sistemin hem avantajı hem de bazı dezavantajları var. Avantajı, saati bileğinize takıp çıkarırken üçlü sistemdeki gibi zorlanmazsınız. Dezavantajı ise, kordonun fazlalık yerine tutan köprü deri kayıştaki gibi kullanışlı değil. Çelik bir kayış olduğu için esneme yapmadığından, bazen köprüden çıkıyor ve fazlalık yer bilekte sallanarak kötü bir görüntü oluşturabiliyor.

Emporio Armani - AR1808
Emporio Armani – AR1808

Emporio Armani AR1808 Erkek Saat Modelinin Tüm Özellikleri

 • Cinsiyet: Erkek
 • Marka: Emporio Armani
 • Model: AR1808 Luigi
 • Teknoloji: Quartz
 • Kasa Çapı: 46 mm
 • Kasa Kalınlığı: 12.5 mm
 • Kasa Şekli: Yuvarlak
 • Materyal: Çelik
 • Saat Camı: Mineral
 • Tarz: Spor ( Klasik kıyaferler için de uygundur )
 • Kasa Rengi: Metalik Gri
 • Kadran Tipi: Analog
 • Kadran Rengi: Siyah
 • Kayış Tipi: Hasır
 • Su Geçirmezlik: 5ATM
 • Kronometre: Var
 • Fonksiyon: 24 Saatlik Zaman Dilimi ve Takvim

Emporio Armani AR1808 kol saati modeli, gerek kasa tasarımı, gerek özellikleri ile, uzun yıllar kullanabileceğiniz, model olarak kolay kolay eskimeyecek çok başarılı bir saattir.

Armani AR1808 Erkek Saati Hakkında Sık Sorulan Sorular

Emporio Armani Saat İyi mi? : Emporio Armani dünyanın en prestijli ve lüks moda ve aksesuar markalarından birisidir. Saatleri de tıpkı moda dünyasında olduğu gibi oldukça itibarlıdır ve kesinlikle iyidir. Muadili olan moda markaları ile kıyaslandığında Armani saatleri fiyat performans olarak karşılaştırıldığında en iyilerinden birisidir. 

Emporio Armani Saat Nerenin Markası : Emporio Armani İtalyan menşeili bir markadır. Ancak dünyanın en çok tanınan ve bilinen markalarından birisidir. O yüzden dünyanın her yerinde üretim tesisleri olan global bir markadır. 

Armani Saat Sahtesi Nasıl Anlaşılır? : Armani saatlerin fiyatları kalitesi ve prestiji söz konusu olduğunda oldukça makul sayılabilecek bir noktada olmasına rağmen çok fazla sahtesi üretilmektedir. Armani saatlerin sahtesini anlamak çok kolay değildir ancak saat 12 veya 3 noktasında olan Armani ambleminin netliğini kontrol edebilirsiniz. Bir diğer dikkat edeceğiniz nokta tepe düğmesinde bulunan marka amblemidir. Bazı sahte Armani saatlerde de kasa kapağındaki yazılar farklılık göstermektedir. 

Armani Saat Su Geçirir mi? : Armani saatlerin hepsi water resistant özelliğine sahiptir. Armani bayan saatleri 3 ile 5 atm su geçirmezlik derecesine sahipken, Armani erkek saatleri ise 5 ila 10 atm su geçirmezlik derecesine sahiptir. 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir