1. Anasayfa
  2. Saat Bilgi Köşesi

Dünyanın En Pahalı Saati – Graff Hallucination

Dünyanın En Pahalı Saati – Graff Hallucination
Dünyanın en pahalı saati
0

Dünyanın En Pahalı Saati – Fiyatı : 55 Milyon Dolar

dünyanın en pahalı saati
 

Şimdiye kadar yapılmış dünyanın en pahalı saati unvanı 55 milyon dolar fiyatı ile Graff Diamonds’ın başyapıtı olan The Hallucination modeline aittir. Modelin adından da anlaşılacağı gibi dünyanın en pahalı saati olan bu model, gerçekten sıradanlığın ötesinde ve hem fiyatı hem de büyüleyici fantezi dünyasına kapı açan göz kamaştırıcı bir modeldir.

Gerçekdışı hissi sonuna kadar yansıtan bu quartz saat modeli, 55 milyon dolarlık fiyatı ile şimdiye kadar dünyada üretilmiş en pahalı saat. Bu inanılmaz saat modeli, platin bir bileziğe yerleştirilmiş 110 karatlık gerçekten nadir bulunan büyük ve renkli elmaslardan oluşuyor. Zaten modele de dünyanın en pahalı saati unvanını kazandıran işte bu elmas işçiliğidir. Modelde kullanılan nadir elmas renklerinden bazıları Fancy Vivid Yellow, Fancy Intense Blue, Fancy Green ve Fancy Orange’dır. Ayrıca kalp, armut, markiz, zümrüt, ışıltı ve yuvarlık gibi pek çok farklı kesin tekniği kullanılmıştır.

Aslında şimdiye kadar bir saat modelinden ziyade bir takıdan bahsettik. Modele yakından bakarsanız, pembe elmaslarla çevrelenmiş, zamanı son derece hassas bir şekilde gösteren minik kuvars ekranı görebilirsiniz. Dünyanın en pahalı saati olmasına rağmen otomatik bir mekanizma tercih edilmemiş ve buna gerekte yok. Graff Diamonds Hallucination modeli kadınlar için mükemmel bir seçenektir.

Dünyanın en pahalı saatinin 55 milyon dolarlık fiyatının aslında oldukça makul olduğunu söylemek herkesin kafasını karıştıracaktır. Ancak aynı şey bu saatin üzerine yerleştirilen elmaslar içinde söylenebilir. Bu saati tam 110 karatlık elmas süslüyor. Ayrıca bu elmasların düşük kalite elmaslar olmadığını bildiğinizde size de mantıklı gelecektir. 110 karalık bir elmas sıradan bir elmas madeninin yıllık üretiminden fazladır ve tüm bu özel kesim renkli elmaslar tek bir saatin üzerinde.

Bu yüzden bu saatte kullanılan elmasların hepsi tek bir madenden gelmiyor. Graff Hallucination modelinde bulunması oldukça zor olan alışılagelmiş renksiz elmaslar yerine renkli elmasları kullanılmıştır. Pırlanta dünyasında renksiz pırlanta dışındaki her şeye fantezi renk adı verilir. İnsanların çoğu elmasların gökkuşağının tüm renklerinde bulunabileceğini bilmiyor.

Dünyanın En Pahalı Saati Graff Hallucination Temel Özellikleri

Dünyanın en pahalı saati Graff Diamonds tarafından üretilen Hallucination modelidir. Graff Hallucination modeli markanın mükemmellik ve savurganlık konusundaki itibarını sonuna kadar yansıtmaktadır.

Graff Diamonds Hallucination modelinin temel özellikleri:

  • Renkli pırlantalar: Saat tamamen renkli elmaslardan yapılmıştır. Karmaşık ve çarpıcı tasarımında yer alan elmaslar 110 karattır. Bu taşlar nadir ve yüksek kalitelidir. Her bir pırlanta özenle seçilmiştir ve kusursuz şekilde kesilmiştir.
  • Doğadan ilham alan tasarım: Saatin tasarımı, saatin yüzeyini süsleyen rengarenk taşlar kelebekler, çiçekler ve yapraklardan ilham alarak oluşturulmuştur. Karmaşık tasarım, onu yaratan zanaatkarların becerisinin ve yeteneğinin dışa vurumudur.
  • Kuvars mekanizma: Tasarımın karmaşıklığına ve inceliğime rağmen Graff Hallucination modeli oldukça işlevseldir. Zamanı tam olarak söyleyebilir. Model oldukça hassas kuvars mekanizma ile güçledirilmiştir.
  • Eşsiz ve ayrıcalıklı: Graff Diamonds Hallucination modelinin dünyanın en pahalı saati olmasının bir sebebi var. Model türünün tek örneğidir ve dünyadaki başka hiç bir saat modeli ona benzemez. Bu, lüksün ve ayrıcalığın gerçek bir sembolünü temsil eder. Herhangi bir kişinin buna benzer bir saate sahip olması mümkün değildir.
  • Yüksek değer: Graff Diamonds Hallucination, 55 milyon dolarlık değeriyle dünyanın en pahalı saati olarak kabul ediliyor. Model gerçek bir yatırım parçasıdır ve değerinin zamanla yükselmesi oldukça muhtemeldir.
  • Sonuç olarak: Graff Diamonds Hallucination, mücevher ve saat dünyasının en önemli üretimlerinden birisidir.

Eşsiz tasarımı,, nadir bulunan ve yüksek kaliteli materyalleri ve teknik hassasiyeti onu şimdiye kadar yapılmış en olağanüstü saatlerden birisi yaparken aynı zamanda dünyanın en pahalı saati unvanını da veriyor.

Sadece bir kişinin sahip olabileceği bu eşsiz saat modeli, insan yaratıcılığının ve işçiliğinin zirvesini yansıtan gerçek bir şaheser.

Graff Diamonds Hallucination Hakkında SSS

Dünyanın en pahalı saatinin sahibi kim?

Graff Diamonds Hallucination modelinin sahibi bilinmiyor. Ancak zengin bir saat koleksiyoncusuna ya da kraliyet ailesinin bir üyesine ait olabileceği tahmin ediliyor.

Graff Diamonds Hallucination saatinin değer ne kadar?

Graff Diamonds Hallucination saatinin fiyatı 55 milyon dolardır ve bu fiyat etiketi bu modeli şimdiye kadar üretilmiş en pahalı saat yapıyor.

Graff Diamonds Hallucination saati iyi bir yatırım mıdır?

Bu saat modeli türünün tek örneğidir. Bu yüzden zaman içinde fiyatının artacağı anlamına gelir. İmkanı olanlar için iyi bir yatırım aracı olacaktır. Sadece bir tane üretildiği düşünüldüğünde önümüzdeki yıllarda fiyatının ne olacağını tahmin etmek mümkün değil.

Graff Diamonds Hallucitanion saatini satın alabilir miyim?

Graff Diamonds Hallucination modelinin dünyanın en pahalı saati olmasının bir nedeni var. Bu saat türünün tek örneğidir ve satın alınamaz. Tekrarı mümkün olmayan eşsiz bir başyapıt.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir