Post Image

Dünya’nın En Pahalı Saat Markaları


Kol saatleri bugün dünyanın en pahalı ürün gruplarının başında gelmektedir. Kol saatleri, kişiliğimizin ve statümüzün bir yansımasıdır. Bir kişinin statüsünü taktığı saate bakarak kolayca tespit edebilirsiniz.

İnsanlar ne kadar iyi giyinirse giyinsin, en önemli aksesuar olan kol saati her zaman en çok dikkat çeken detay olacaktır. Birinci sınıf, dünyanın en pahalı saat markalarından birini takarak bir topluluğa girdiğinizde, hareketlerinizde ve davranışlarınızda pozitif yönde bir farklılık olur.

İnsanların gelir düzeyi yükseldikçe, buna paralel olarak statülerini yükseltecek ürünlere yönelir ve artan bu talep sonucunda lüks ürün pazarı genişlemeye devam eder. Kol saatleri de lüks ürün pazarının en pahalı ve en çok tercih edilen aksesuarlarından biridir.

Dünyanın en pahalı saat markaları, varlıklı müşterileri ve koleksiyoncuların kendi stillerini ifade etmelerine yardımcı olmak için, sınırlı sayıda lüks saat modelleri tasarlayıp üretmektedir.

Bir saat markasının dünyanın en pahalısı olması için lüks ürünlerinin güvenilirliği kanıtlanmış olması gerekir. Aynı zamanda, benzersiz ve farklı bir şey ortaya çıkarma zorunluluğu da vardır. Bugün dünyanın en pahalı saat markalarının yaptığı da budur. Kullanıcıları için benzersiz tasarımlara sahip, ultra lüks ve en kaliteli saat modellerini üretmek.

Bu saat modelleri, tasarımının yanında çok büyük bir kalite de ortaya koymaktadır. Oldukça uzun yıllara dayanan bu tasarım saatler mükemmel işçilik ile üretilmektedir. Bu saatler, onlarca yıl boyunca giyilebilir, hatta tasarımından hiçbir şey kaybetmeyeceğini bilerek sonraki nesillere bile bırakılabilir.

Bu bahsettiğimiz saatler her ne kadar pahalı ve belirli bir azınlık için üretiliyor olsa da, bu saat markaları yıllar geçse de değerini koruduğu için bir yatırım aracı olarak da düşünülebilir. İşte değişen zamana rağmen, her döneme damgasını vurmayı başaran dünyanın en pahalı saat markaları…


1. Vacheron Constantin

Vacheron Constantin Saat
Vacheron Constantin Saat

Dünyanın en eski saat üreticilerinden biri olan Vacheron Constantin saat markası, 1755 yılında, İsviçre Cenevre’de Jean-Marc Vacheron tarafından kurulmuştur. Bu lüks saat markası bugün Richemont Grubu bünyesinde bulunmaktadır. Vacheron Constantin, onlarca yıllık mirasını saat modellerinde yansıtmayı başaran nadir markalar arasındadır. Vacheron Constantin saat modelleri, geleneksel şekiller ve stilin yanı sıra, kusursuz ayrıntılar ile diğer modellerden ayrıdır.


2. Patek Philippe

Patek Philippe Saat
Patek Philippe Saat

İsviçre’nin en iyi saat markalarından biri olan Patek Philippe, 1851 yılında kurulmuştur. Saat modelleri karmaşık komplikasyonlara ve geleneksel tarzlara sahiptir ve tarih boyunca bir saat endüstrisine bir çok yenilik kazandırmıştır. Kendine özgü bir tarzı olan Patek Philippe, klasik ve benzersiz saat tasarımları ile kurulduğu tarihten bu yana tutarlı çizgisini sürdürüyor.


3. A. Lange & Söhne

A. Lange Söhne Saat
A. Lange Söhne Saat

En iyi Alman saat markalarının başında gelen A. Lange & Söhne saat markası, 1845 yılında Ferdinand Adolph Lange tarafından kurulmuştur. Pilli saat mekanizmalarının aksine, saat modellerinde mekanik mekanizmaları tercih eden marka, sarı altın, rose altın ve platin gibi değerli materyallerden üretilmektedir. Bugün dünyanın en iyi saat markaları arasında gösterilen A. Lange & Söhne ikonik saat tasarımları ve üstün ürün kalitesi ile eş anlamlı olarak anlatılmaktadır.


4. Jaeger-LeCoultre

Jaeger Le-Coultre Saat
Jaeger Le-Coultre Saat

Lüks İsviçre saat markalarından bir diğeri Jaeger-LeCoultre, benzersiz ve karmaşık detayları olan saatler üretmektedir. 1833 yılında kurulduğundan beri inovasyona çok önem veren marka, netlik mottosunu kurulduğu günden beri sürdürmektedir. Jaeger-LeCoultre saat modellerinin klasik tasarımları sayesinde, tekrar tekrar kullanılabilir. Bu yüzden zamansız bir markadır.


5. Audemars Piguet

Audemars Piguet Saat
Audemars Piguet Saat

1875 yılında Jules-Louis Audemars ve Edward-Augueste Piguet tarafından kurulan Audemars Piguet saat markası, yılda 36,000 adet prestijli saat modelleri üretmektedir. Tiffany & Co ve Bulgari gibi lüks markalar da saatlerinde Audemars Piguet’in mekanizmalarını kullanmaktadır. Bu lüks saat markasının bu kadar popüler olmasının en büyük nedeni, ilk lüks çelik spor saat modelini üretmesinden kaynaklanmaktadır.


6. Blancpain

Blancpain Saat
Blancpain Saat

Swatch Grup’un bünyesinde olan Blancpain saat markası, sanki başka bir dünyada kurulan diğer markalar gibidir. Markanın kuruluş tarihi 1735 yılıdır. 19. yüzyılda gelişen ve saat üretim süreçlerinin yenilenmesi ile güncellenen, modernize olan ve yaşadığı büyük değişimler ile büyüyen bir markadır. Blancpain saat markasının çok geniş bir saat koleksiyonu vardır ve oldukça farklı saat tasarımları mevcuttur. Modellerinde minimalist tasarımı da, özenle tasarlanmış modeller de bulabilirsiniz.


7. IWC Schaffhausen

IWC Schaffhausen Saat
IWC Schaffhausen Saat

1868 yılında kurulmuş olan IWC saat markası, üst düzey İsviçre saatçiliği konusunda uzman markalardan biridir. IWC saat, hassas mühendisliğini özel tasarımlar ile birleştirip, klasik ve üstün malzemeleri ile tanınıyor. Marka bugün, günümüzün çevresel sorunlarına karşı önemli projelere destek verirken, ürettiği saat modelleri ile standart belirlemeye devam ediyor.


8. Rolex

Rolex Saat
Rolex Saat

Dünyanın en tanınmış markalarının başında kuşkusuz Rolex geliyor. Bazı İsviçre saat markaları gibi çoğu kez lüks grubunda adlandırılmasa da uluslararası saat kullanıcıları tarafından kabul görmekte ve dünyanın en çok satılan markalarının başında gelmektedir. Zamansız saat tasarımları ve ödüllü yenilikleri ile Rolex saat markası popüler kültürde oldukça yaygındır.

İngiliz kökenli bir saat markası olan Rolex, köklerini saat tasarımlarına da yansıtmaktadır. Rolex, Forbes’e göre dünyanın en güçlü global markaları listesinde yer almaktadır. Rolex bugün günde 2.000 adet saat üretimi ile dünyanın günde en çok saat üreten lüks saat markasıdır.


9. Chopard

Chopard Saat
Chopard Saat

Swiss made olarak ürettiği saatleri ile tanınan lüks marka Chopard, sadece benzersiz tasarıma sahip saat modelleri ile değil aynı zamanda mücevherleri ile de adından söz ettirir. 1860 yılında İsviçre’li bir saatçi olan Louis-Ulysse Chopard tarafından kurulan Chopad, klasik görünümlü ve ince detayları ile ünlüdür. Tüm ürünlerinde son teknolojileri kullanan Chopard, köklü işçiliği ve sofistike saat modelleri ile birçok kullanıcının beğenisini alan bir marka. Yenilikçi ve yüksek kaliteli marka, dünya çapındaki lüks markaların başında geliyor.


10. Ulysse Nardin

Ulysse Nardin Saat
Ulysse Nardin Saat

Ulysse Nardin, kurulduğu tarih olan 1846 yılından beri ara vermeden üretim yapmaya devam eden nadir saat markalarındandır. Kol saatleri, yazı gereçleri ve aksesuarlarda uzmanlaşmış marka, ürünlerinde kulladığı malzemeleri, benzersiz tasarımları ve kalitesi ile fark yaratmaktadır. Ulysse Nardin saat modellerinin işçiliği, modernize edilmiş malzemeleri ve üretim konusundaki çalışmalı ile uluslararası üne sahiptir.


11. Panerai

Panerai Saat
Panerai Saat

En popüler İtalyan saat markalarından biri olan Panerai, 1860’da İtalya Floransa’da kurulmuştur. Panerai saat şirketinin merkezi bugün Milano’da bulunmaktadır. Uluslararası bir bilinirliğe sahip marka, İtalyan tarzını yansıtan cesur tasarım ve stilleri ile bilinmektedir.


12. Piaget

Piaget Saat
Piaget Saat

Piaget, Georges Edouard Piaget tarafından İsviçre’nin La Coteaux-Fees kentinde kurulmuştur. İnce saat modelleri ile tanınan markanın, aynı zamanda lapis-lazuli, turkuaz, oniks ve kaplan gözü değerli malzemeler ile ürettiği ürünleri oldukça gösterişli ve benzersizdir. Piaget saat markası 2014 yılında dünyanın en ince kurmalı mekanik saati olan Altiplano 900P modelini üreterek tekrar adından söz ettirmeyi başarmıştır.


13. Breitling

Breitling Saat
Breitling Saat

1884 yılında kurulan Breitling saat markası, modellerinin mükemmel dayanıklılığı ve üst düzey hassasiyeti ile bilinir. Saat modellerinin çoğunda, pilotların kullandığı özelliklerden ve genellikle havacılık sektöründen ilham almaktadır. Marka ayrıca dalgıçlar içinde özel olarak saatler üretmektedir. Breitling saat markası, kullanım amacına yönelik ürettiği saatler ve çeşitliliği ile kullanıcılarına üst düzey kaliteli ürünler sunmaktadır.


14. Cartier

Cartier Saat
Cartier Saat

Cartier tartışmasız bir şekilde, dünyadaki en ikonik saat ve mücevher modellerini üreten markalardan biridir. Özellikle ana akım medyada ve ünlülerin dünyasında oldukça popüler olan marka, lüks marka tanımına en çok yakışan markadır. 1847’de Fransa Paris’te kurulan markanın ünlü saat modelleri seçkin ve klasik olarak ayrılırken lüks markayı başarı ile temsil etmektedirler. Üstün malzemeleri ve tipik Roma rakamları ile anılan lüks saat markası, birçok kişi için en güvenilir markalardan biridir.


15. Bell & Ross

Bell & Ross Saat
Bell & Ross Saat

Lüks Fransız markası olan Bell & Ross, Bruno Belamich ve Carlos A. Rosillo tarafından yönetilmektedir. 1992 yılında başlatılan bu saatlerin tasarımları uçak aletlerinden etkilenmiştir. Bu güzel saat markasının en belirgin ve sevilen özelliği modellerinin neredeyse tamamı kare şeklindedir. Oldukça modern ve estetik bir marka olan Bell & Ross sportif modelleri ile tanınır.


16. Omega

Omega Saat
Omega Saat

İsviçre’nin lüks saat markalarının en önemlilerinden biri olan Omega, tarihi çalışmaları ve zaman ölçme performansları ile önde gelen markadır. Tüm bu başarılı geçmişi sayesinde çağdaş statüsü ile çizgisini oturtmayı başarmıştır. 1917 yılında İngilte’nin seçkin birliği olan Royal Flying Corps Omega saat markasını muharebe birimlerinin resmi saati olarak seçti.


17. Bremont

Bremont Saat
Bremont Saat

Havacılık sektöründen ilham alana Bremont Watch Company, İngiltere merkezli bir saat markası olmasına rağmen üretimlerini dünya genelinde genişletmiştir. Şirketi kuran kardeşler Nick ve Giles English, saat modellerinin uçak temalı ve mekanik odaklı tasarımları ile ünlendiğini dile getirmiştir. Klasik eğrileri ve orantılı yüzleri ile bu saat modelleri, İngiliz saat markasının imajını ve markanın gerçek imzasını meydana getiriyor.


18. Tag Heuer

Tag Heuer Saat
Tag Heuer Saat

İsviçre’nin en çok tanınan saat markalarından biri olan Tag Heuer, aynı zamanda cep telefonu, gözlük ve aksesuar da üretmektedir. Tag Heuer adının açılımı ”Techniques d’Avant Garde” ın kısaltmasıdır ve Heuer, markanın kurucusu Edouard Heuer’i ifade eder.

Tag Heuer kol saatleri, yıllardır sürekli gelişim gösteren, sportif görünüme sahiptir. Bunun için marka genellikle motor sporları ile özdeşleşmiştir. Markanın çeşitli kronografları ve akılda kalıcı saat modelleri vardır. Tag Heuer markası, saat modellerinde her zaman son teknolojileri kullanır ve her modeli üst düzey işlevselliğe sahiptir.


19. Louis Moinet

Louis Moinet Saat
Louis Moinet Saat

Kronografın mucidi olan Lois Moinet sadece bir saat ustası değildir. Aynı zamanda bir horolog, heykeltıraş ve ressamdır. Bu bağımsız İsviçre saat markası, egzotik malzemeleri ve yenilikçi teknolojilerini saat modellerinde harmanlayarak hayranlık uyandırır.


20. Baume & Mercier

Baume & Mercier Saat
Baume & Mercier Saat

Muadillerine göre oldukça uygun fiyatlı sayılabilecek bir saat markası olan Baume & Mercier’in bu listede olmasının sebebi mükemmel bir marka olmasıdır. Baume & Mercier neredeyse iki yüzyıldır üstün saatler üreten ve satan üst düzey bir saat markasıdır. Marka günümüzde de yüksek kalitede saatler üretmeye devam etmektedir.


21. Corum

Corum Saat
Corum Saat

Montres Corum Sarl olarak da bilinen marka, cesur saat tasarımları ve üst düzey mekanik hareketler konusundaki uzmanlığı ile tanınan lüks bir saat markasıdır. Markanın saat yelpazesi, fantastik tasarımlara sahip orta sınıf saat modellerinden, sınırlı üretim saat modellerine kadar uzanıyor. Bu yüzden Corum, nispeten uygun fiyatlı lüks saat modellerini tercih edenlerin yanında, koleksiyoncuların da en sevdiği markaların başında geliyor.


22. Girard Perregaux

Girard Perregaux Saat
Girard Perregaux Saat

Üstün işçiliğin ve mükemmel tasarım için kıstas oluşturan Girard Perregaux saat, horoloji dünyası için bir efsanedir. 200 yılı aşkın bir tecrübesi olan marka, çarpıcı yenilikleri olan lüks saat modelleri konusunda bir uzman. Girard Perregaux saat markası tarihi boyunca sayısız başarı ve patentli yenilikleri ile öncü bir markadır.


23. Glashütte Original

Glashütte Original Saat
Glashütte Original Saat

Lüks ve pahalı saat markaları dendiği zaman aklımıza gelen ilk ülke İsviçre olmasına rağmen, Alman Glashütte Original saat markası da kusursuz, lüks kol saatleri üreten markalardan biridir. Hassas işçiliği ile ünlü olan Alman saat markalarından biri olan Glashütte Original, geleneksel saatçilik tekniklerini en son teknolojiler ile harmanlamasıyla ünlüdür.


24. Hublot

Hublot Saat
Hublot Saat

Dünyanın lüks ve en pahalı saat markaları listemizde bulunan belki de en genç marka olan Hublot, yeni olmasına rağmen oldukça üstün bir markadır. Hublot 1980 yılında kurulduğundan bugüne, sektördeki en prestijli saat markalarından biri olmayı başardı. Markanın koleksiyonunda ödüllü bir model bulunmaktadır ve markanın gelişimi göz önüne alındığında en pahalı saat markalarından biri olmaya devam edecek gibi duruyor.


25. Maurice Lacroix

Maurice Lacroix Saat
Maurice Lacroix Saat

Maurice Lacroix, geleneksel İsviçre saatçiliği ustalığını, kendi ürettiği saatlerde uygulayabilmesi ile ünlüdür. İlk kez 1975 yılında piyasaya sürülen marka, Les Mécaniques koleksiyonunun popülerliği ile 90’lı yıllara sektöre damga vurdu. Bugün bu koleksiyonu Masterpiece Koleksiyonu olarak bilinir ve markanın en popüler modelleri bu koleksiyondadır.


26. Montblanc

Montblanc Saat
Montblanc Saat

Montblanc aslında dolma kalemleri ile ünlü olan bir markadır, ancak son zamanlarda olağanüstü lüks ve pahalı saat modelleri de üretmektedir. El işçiliği ile üretilen modeller, işlevsel olduğu kadar şık bir görünüme de sahiptir. Yenilikçi saat markası Montblanc, geniş bir klasik kol saati koleksiyonuna sahip olmasının yanında, modern akıllı kol saatleri de üretmektedir.


27. Roger Dubuis

Roger Dubuis Saat
Roger Dubuis Saat

Avangart saat tarzları ile karmaşık İsviçre mekaniğiyle birleştiren Roger Dubuis, lüks ve pahalı saat pazarında önemli bir yere sahiptir. Roger Dubuis saat markası, 90’lı yılların ortasından beri göz kamaştırıcı saat markalarından biri olmuştur. Roger Dubuis, geleneksel yapıdaki modellerine gelişen son teknolojileri eşsiz tasarımları ile birleştirmeye devam ediyor.


28. Arnold & Son

Arnold & Son Saat
Arnold & Son Saat

Efsanevi lüks saat markalarından bir diğeri de, Arnold & Son saat markasıdır. Marka, ilk resmi kronometreyi üreten ünlü İngiliz saatçi John Arnold tarafından kurulmuştur. Hassasiyet ve yenilikçilik bu yüzden marka için sıradan bir şeydir. John Arnold  çok uzun zaman önce bu dünyadan göç etmesine rağmen, Arnold & Son, kusursuz saatler üretmeye ve kurucusunun mirasını sürdürmeye devam ediyor.


29. Tudor

Tudor Saat
Tudor Saat

Tudor saat markası, Rolex’in kardeş markasıdır ve prestijli, lüks saat markaları içerisinde mükemmel bir orta sınıf pahalı saat markasıdır. Çok pahalı bir etiketi olmadan yüksek kaliteli bir saat markası olan ve zarif tasarıma önem verenler için Tudor saat modelleri mükemmel seçenek sunmaktadır. Tudor saat modelleri, şık, kaliteli lüks ve mükemmeldir.


30. Grand Seiko

Grand Seiko Saat
Grand Seiko Saat

Bir çok kişi için Seiko’nun bu listede olması yanlış gelebilir ancak Seiko saat markasının özellikle Grand Seiko serisi oldukça lüks ve pahalı saat modelleri üretmektedir. 1881 yılında temelleri atılan marka, ilk saatini 1917 yılında üretmeyi başarmıştır. Seiko saat modelleri, işlevselliği,stili ve sağlamlığı ile ünlüdür. Dünyanın en iyi saat markaları arasında gösterilen Seiko, yıllar içerisinde gelişerek Grand Seiko markası ile lüks saat markaları arasında kendine yer edinmiştir.

Bir cevap yazın