1. Anasayfa
  2. Saat Markaları

Diesel Saat Markası Hakkında Detaylı Kılavuz

Diesel Saat Markası Hakkında Detaylı Kılavuz
diesel
0

Diesel Saat Markası Hakkında Genel Bilgi

Diesel, iddialı kişilerin tercih ettiği önemli moda markalarından biridir. Kot pantolon ile moda dünyasına giriş yapan marka, doğası gereği iddialı olduğu tasarımları başlıca gözlük, ayakkabı, iç çamaşırı ve elbetteki harika kol saatleridir. Bu üretkenliği ve alışılmışın dışında olan tasarımları, yerel bir markadan, uluslararası bir markaya dönüşmesine olanak sağladı.

Moda markaları kaliteli saat yapmaz diye düşünüyor olabilirsiniz. Fakat bu, saat üreten her moda markası için geçerli bir önerme değildir.

Diesel marka saatler, uygun fiyatlardan başlayarak ülkemize göre orta segment diyebileceğimiz fiyatlarda, geniş bir aralıkta saat üretmektedir. Hatta birçok modeli, kalitesine göre çok uygun fiyatlara satılmaktadır.

Diesel, bugün tüm dünyada sadece tekstil ürünleri ile değil, tasarımıyla fark yarattığı kaliteli saatleri ile de söz sahibi olan önemli bir markadır. Eğer siz de gösterişli ve farklı bir tasarıma sahip bir saat istiyorsanız, kolunuza diesel marka bir saat çok yakışacaktır.

Diesel Saat Markasının Tarihçesi

Diesel bir OTB group markasıdır. Marka 1978 yılında, İtalyan girişimci Renzo Rosso tarafından kurulmuştur. Bugün holding olan OTB group 1985 yılından beri markanın kurucusu olan Renzo Rosso tarafından yönetilmektedir. OTB isminin kısaltması markanın tüm ürünlerinde özellikle saatlerin kadran ve kasa arkasında yazan “Only The Brave” cümlesinin baş harflerinden oluşmaktadır.

Diesel, yaşam tarzını ve görünüşünü değiştirmek ve tarzında fark yaratmak isteyen kişiler için önemli bir markadır. Saatlerin yanı sıra dünya genelinde çok sayıda satış noktasında kot, giysi ve çeşitli aksesuarlarını bulabilirsiniz.

Diesel Saat
Diesel Saat

Diesel Marka Saatler Kaliteli midir? Üreticisi kimdir?

Diesel, yüksek kaliteli saat olarak tanımlanacak ürünler yaratmaz. Özünde moda markası olduğu için ağırlığı tasarıma yöneliktir. Diesel, saatlerini kendi üretmez. Diesel marka bir saat aldığınızda aslında Fossil Grup saati almış olursunuz. Diesel saatleri, lisanslı olarak Fossil Grup tarafından üretilir.

Diesel gibi moda markaları, saat dünyasında genellikle az bakım gerektiren ve hassas zamanlama sağlayan, pil ile çalışan kuvars mekanizmalar kullanırlar. Saatleri oldukça kaliteli ve dayanıklıdır ancak üst segment diyebileceğimiz, saat endüstrisinin tepesindeki markalar ile kıyaslanamazlar.

Diesel, öncelikle bir moda markasıdır bunu bilerek hareket etmek gerekir. Ancak buna rağmen saatleri de güvenilir ve kalitelidir. Diesel marka saat kullanan saatlerinden üstün performans beklentisi içine girmemelidir. Harika görünen tarz, tasarımı ile fark yaratan, fiyat olarak da nispeten makul bir marka arıyorsanız, Diesel size kendinizi harika hissettirecek birçok model sunacaktır.

Diesel saat kullanan bir çok kişi, yorumlarında ürünlerin kaliteli ve güvenilir olduğu, bu markanın saatlerini kullanmaktan keyif aldıklarını bildirmiştir.

Diesel, Hangi Ülkeni Markası ve Nerede Üretiliyor?

Öncelikle Diesel bir İtalyan markasıdır. Ancak ünü bugün ülke sınırlarını aşmış ve birçok yerde fabrikası olan uluslararası bir markaya dönüşmüştür.

Diesel marka saatler ise Fossil tarafından üretilmektedir. Çin üretim tesisleri Fossil tarafından üretilen saatlerin büyük bir kesimini oluşturuyor. Diesel de Fossil tarafından Çin’de üretilen markalardan biridir.

Şu ayrıntıyı da bilmek gerekir, Fossil’in ürettiği saatleri direk olarak Diesel kendisi denetlemektedir. Yani üretimin başından sonuna kadar Diesel’in kontrolü altında olan bir organizasyon. Sadece saatler için kullanılan deri kayışlar üretim dışı olduğu için marka tarafından denetlenememektedir.

Denetlemesi yapılan parçalar, kadranlar, saatin hareketli parçaları, kasa ve camlar yani saatin en önemli yerlerini oluşturan parçalar doğrudan markanın denetimi altındadır. Diesel marka saati meydana getiren parçalar, fabrikanın bulunduğu Çin’in yanında olarak, Kore, Tayvan ve Japonya’daki tedarikçilerden de elde edilmektedir.

Diesel - DZT2003 Akıllı Saat
Diesel – DZT2003 Akıllı Saat

Diesel Saatlerinin Fiyatları Nelerdir?

Diesel markası çok geniş fiyat aralığına sahip markalardan biridir. Çok uygun fiyata Diesel saat bulabileceğiniz gibi, nispeten yüksek sayılabilecek fiyatlarda da saatleri mevcuttur. Genelde düz tasarımlara sahip saatleri 500 TL civarından başlıyor. Daha büyük ve kronograf özelliği olan saatlerinde ise fiyat 3500 TL’ye kadar çıkmaktadır. Açıkçası istediğiniz saat modelinin özellikleri fiyatı belirleyen en önemli etken.

Ayrıca piyasada aynı modeli farklı yerlerde farklı fiyatlara bulabilirsiniz. Ancak dikkatli olmazsanız orijinal diye replika bir saat alabilirsiniz. Orijinal ve uygun fiyatlı Diesel saat nereden alınır merak ediyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Diesel Yetkili Servisi Nerededir? Türkiye Distribütörü Kimdir?

Diesel marka saatlerin Türkiye distribütörü Saat ve Saat firmasıdır. Merkezi maslakta bulunan şirketin ülke genelinde 100’ü aşkın perakende mağazası bulunmaktadır. Saat ve Saat firmasının merkez ofisi İstanbul Maslak’da bulunmaktadır.

Markanın yetkili servisi de Saat ve Saat bünyesinde aynı yerdedir. Bulunduğunuz bölgede bir Saat ve Saat mağazası varsa, Diesel markası hakkında daha fazla bilgi almak için ziyaret edebilirsiniz.

Diesel Saatlerin Garanti Şartları Nelerdir?

Diesel marka saatler oldukça standart bir garanti prosedürüne sahiptir. Garanti süresi satın alma tarihinizden itibaren 2 yıldır. Bu süreç sadece üretim hatalarını kapsamaktadır. Bu hatalar günlük kullanımda su geçirmezlik, mekanizma ve kadranı kapsamaktadır. Kısacası sizin müdahale edemediğiniz alanları kapsamaktadır.

Eğer saatiniz kaplama ise ve rengi atarsa bu da garanti kapsamına dahil edilmektedir. Saatinizde bir sorun çıkarsa ve üretim hatası olduğu yetkili servis tarafından onaylanırsa, tüm sorunlar ücretsiz olarak giderilecektir.

Diesel saat, saat koleksiyonerleri ve üst grup saat kullanıcılarının tercih edeceği bir marka olmayabilir ama bu kesinlikle kötü bir saat olduğu anlamına gelmez. Diesel saate verdiğiniz para ile çok üst düzey bir saate sahip olmazsınız ancak güvenilir bir marka ve tarzı ile fark yaratan, dikkatleri üzerine çeken ayırt edici bir görünüm elde edebilirsiniz.

Burada tercih yapacak kişi sizsiniz. Mevcut Diesel saat modellerinin özelliklerini araştırarak, kişisel modanız ve yaşam tarzınıza uygun bir Diesel saat modeli bulabilirsiniz.

Diesel Saat Hakkında Sık Sorulan Sorular

Diesel Bir Saat Markası Mı?

Hayır. Diesel, bir saat markası değildir. Fossil Group bünyesinde olan bir moda markasıdır ve üretimlerini Fossil yapar. 

Diesel Saat Kaliteli Mi?


Diesel bir moda markası olduğu için saatleri yüksek kaliteli değildir. Özellikle çok büyük kasalı saat modellerinde zamanla buhar yapma sorunu meydana gelebilir. Deri kayışları da orijinal dana derisi olduğu için normal kayışlara göre çok daha hızlı deforme olur. Bunun dışında kullanılan malzemeler yeterince kalitelidir. 

Diesel Marka Saat Nerenin Malı?

Diesel saatlerini Fossil Group ağırlıklı olarak Çin fabrikasında üretse de, markanın menşei İtalyan’dır. 

Ayrıca, “2019 Yılının En İyi Diesel Saat Modelleri” yazımızı inceleyebilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir