1. Anasayfa
  2. Saat Markaları

Casio Saat

Casio Saat
Casio G-Shock MTG-B1000
0

Casio Saat Markası Hakkında Genel Bilgiler

Casio sadece saatleri ile değil, elektronik ürünleriyle de dünyanın en büyük ve güvenilir Japon markalarından biridir. Casio, uzun yıllardan beri heyecan verici tasarımları ve teknolojiler ile yeni kol saatleri geliştirmeyi başardı. Bazı ikonik, vintage saat modellerini korudu ve güncelledi. Bu yazımızda Casio markasının hikayesini bulacaksınız.

 


Casio Saat Markasının Tarihi

Casio Computer Co. Ltd. 1946 yılında Japonya’nın Tokyo şehrinde mühendis Kashio Seisakujo tarafından kurulmuştur.

1949 yılında beraber çalışmaya başlayan Kashio ve kardeşleri Toshio, Kazuo ve Yukio, 1954 yılında piyasaya sürülen hesap makinelerini geliştirmek için solenoid adı verilen elektromıknatıs kullanan devrim niteliğinde bir hesap makinesi üretmeyi başardılar. Sonraki yıllarda, kardeşlerin elektronik ofis hesap makinesi üretmelerine yarayacak iyileştirmeler artarak devam etti.

Casio Saat A700WG
Casio Saat A700WG

En büyük yeniliklerinden biri ise, 80’li yıllarda dönemi için erken sayılan dijital bir kamera ve ardından 90’lı yıllarda geliştirdikleri elektronik müzik aletiydi.

Ayrıca 90’lı yılların başı, Casio’nun seri saatler üretmeye başladığı zamandır. Bu dünyanın ilk seri üretilen dijital saatleridir.

Casio’nun çok geniş bir ürün yelpazesi vardır. Casio, kol saatlerinin yanı sıra elektronik alanında da uzmanlaşmıştır. Müzik aletleri, hesap makineleri, yazar kasa ve yazıcı üretimlerinde uzman teknoloji devidir.Casio Saatleri

Casio’nun birbirinden değerli saat koleksiyonları vardır. Öyle ki Edifice ve G-Shock serileri markanın bile önüne geçmiştir. En popüler Casio koleksiyonu olan G-Shock, oldukça sert ve dayanıklıdır. Daha çok outdoor olarak kullanılan marka, dağcıların, denizcilerin, ordu görevlilerinin en çok kullandığı saatlerdir. ”Aslan kırılmayan saat” ve ”tüm zamanların en sert saati” olarak bilinen bu Casio koleksiyonu ilk kez 1983 yılında üretilmiştir.

Casio Protek Akıllı Saat wsd-f30
Casio Protek Akıllı Saat WSD-F30

Sürekli gelişen teknolojilerin uygulandığı Casio G-Shock saatlerinin yedi elementi olduğu açıklanmıştır. Casio G-Shock, elektrik çarpmalarına, yer çekimine, düşük sıcaklığa, titreşime, suya ve şoklara karşı dirençlidir.

Casio G-Shock’un ilk üretildiği tarihten bugüne kadar, yüzlerce farklı modeli tanıtıldı. Markanın oldukça geniş ürün yelpazesi olduğundan, istediğiniz tarz ve özellikte kol saati bulmak mümkündür.Casio Nerenin Markasıdır? Nerede Üretilmektedir?

Casio Japon markasıdır. Saatleri Japonya, Hong Kong ve Çin olmak üzere, kendi fabrikalarında üretilmektedir.


Casio Saatlerinin Özellikleri Nelerdir?

Casio saatleri oldukça serttir. Dayanıklılık konusunda dünyanın en sağlam saatleri arasındadır. Tüm bu sağlam özelliklerine göre oldukça hafiftir. Sıcaklığa, zamana ve deformasyona karşı da üst düzey dirençlidir.

Casio G-Shock Mudmaster Saat
Casio G-Shock Mudmaster Saat

Günlük standart tasarımlara sahip bir saat arıyorsanız Casio Edifice modellerine bakabilirsiniz. Tasarımlarının standart oluşu sizi yanıltmasın, Casio’nun koleksiyonu son derece teknolojik, günümüzün tüm ihtiyaçlarına cevap veren modeller ile doludur.

Sağlam, dayanıklı, arazi saatleri arıyorsanız ise, Casio’nun G-Shock modellerine bakabilirsiniz. Pusula, derinlik ölçer, kronometre, basınç ölçer gibi özellikleri ile Casio G-Shock koleksiyonunda aradığınız özelliklere uygun mutlaka bir koleksiyon vardır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir