Post Image

Calvin Klein Saat


İsviçre Kalitesinin Amerikan Tarzı İle Birleşmesi

Calvin Klein saat, aslında bir Amerikan moda markasıdır ve 1977 yılından beri faaliyet gösteren Swatch Group bünyesinde bulunmaktadır. Calvin Klein özünde bir moda markası olduğu için saatleri de nispeten daha düşük maliyetli olarak üretilmektedir. Bu nedenle, lüks saat markalarının modelleri gibi bir miras olarak değil, bir moda aksesuar parçası olarak değerlendirilirler.

Enerjik, göz alıcı ve rahat bir şekilde tasarlanan Calvin Klein saatlerinin hemen hepsi modern tasarımlara sahiptir. Bu özellikler aynı zamanda en basit İsviçre saatlerinin bile özelliğidir.

Minimalizm Calvin Klein saatlerinin tasarımlarını karakterize ederken, İsviçre yapımı mekanizmaları saatlere kalite ve değer katar.

Calvin Klein saat koleksiyonları hem erkek hem de kadın olarak ayrılmasına rağmen aslında markanın tüm koleksiyonu unisex diyebiliriz. Calvin Klein saatleri, mekanik saat tutkunları için değildir. Bu marka çekici tasarımlara sahip popüler bir moda saat markasıdır.

Calvin Klein K8M2112N Saat Modeli
Calvin Klein K8M2112N Saat Modeli
Calvin Klein ve Uluslararası Ortaklıklar

Calvin Klein, 1968 yılında New York kentinde kuruldu ve kot ve iç çamaşırlarında ikon olarak modeller üretmeye başladı. Yıllar boyunca Klein’in kendisinin yanı sıra pek çok seçkin moda tasarımcısı da marka için çalıştı.

1990’lı yıllar da marka ürün gruplarını genişletmek için harekete geçti ve Calvin Klein markasının ürün koleksiyonunu saatler ve mücevherler ile genişletti. Moda devi Calvin Klein ve dünyanın en büyük saatçisi olan Swatch Group, Calvin Klein saatlerini üretmek için 1997 yılında bir araya geldi.

2002 yılında ise Amerikan moda şirketi Philippe Van Heusen, Calvin Klein markasının sahibi oldu.

Calvin Klein K7W2S111 Kadın Saat Modeli
Calvin Klein K7W2S111 Kadın Saat Modeli
Swatch Tarafından Üretilen Calvin Klein Saatleri

Swatch Grup’un bünyesinde bulunan ve moda markası olan Calvin Klein, bir saat üreticisi olmamasına rağmen, Calvin Klein saatleri Swatch Grubunun tüm kaynaklarını kullanmaktadır. Swatch’ın dikey entegrasyona verdiği önem nedeniyle, Calvin Klein’in saat modelleri de Swatch markasının kalite ve uzmanlığından sonuna kadar yararlanıyor.

Calvin Klein saat modelleri, standart olarak paslanmaz çelik veya PVD kaplama olarak çok çeşitli, temiz ve minimal tasarımlarla üretilir. PVD kaplamalar, diğer kaplama yöntemlerine göre çok daha dayanıklı olduğu için bu Calvin Klein saatlerinde bu yöntem tercih edilir.

Genel olarak Calvin Klein modelleri, zarif göstergeler ve sade bir kadran ile tasarlanır. Bu tasarım detayı modellere sade bir şıklık kazandırır. Calvin Klein saatlerinin kronograflı versiyonları da mevcuttur. Kronografa rağmen bu modeller de minimalist tasarımlarından ödün vermezler.

Calvin Klein K4B381B3 Saat Modeli
Calvin Klein K4B381B3 Saat Modeli
Raf Simon’un Calvin Klein Tasarımları

2016 yılında Raf Simon Calvin Klein markasının yeni yaratıcı yönetmeni oldu. Bu yüzden yakın tarihte oldukça yeni koleksiyonlar üretildi.

Bu tasarımların hepsinde Belçikalı moda tasarımcısı Raf Simons’un imzası vardı ve genç kesim için  harika saatler tasarlandı. Raf Simons tasarımlarında genellikle müzik alt kültürleri ile çalışarak Hip-Hop, elektronik müzik ve post-punk akımlarını tasarımlarına yansıtır.

Raf Simons’un saat çizgileri sıradan Amerikan kültürü için cazibe merkezi oldular. Genellikle tasarımlarında krom, denim ve deri seçenekler ön plana çıkıyor.

Calvin  Klein saatleri harika görünen, kalite fiyat karşılaştırdığınız da son derece önemli markaların başında gelmektedir. Modellerinde kullandığı çarpıcı renkler modern bir görünüm kazandırır. Minimalist olmasına rağmen güzel ve lüks bir saat görüntüsü vardır.

Calvin Klein K3M21123 Saat Modeli
Calvin Klein K3M21123 Saat Modeli
Calvin Klein Saatleri Nerede Üretiliyor?

Swatch Grubun bünyesinde olan marka, şirketin İsviçre fabrikalarında üretilmektedir. Moda markası olmasına rağmen yukarıda da bahsettiğimiz gibi Swatch’ın tüm imkanlarından faydalanmaktadır.

Calvin Klein, minimalist saat modelleri, modaya yön veren tasarımları ve Swatch ile yaptığı işbirliği sayesinde, bir moda markası olmasına rağmen son derece kaliteli ürünlere sahiptir.


Bir cevap yazın