1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

Breitling – Superocean

Breitling – Superocean
breitling - superocean heritage ii chronograph 44
0


Breitling ve okyanuslar arasında her zaman yakın bir bağlantı vardır. İsviçreli saat üreticisi Breitling, bu bağlantıyı logosunda bulunan kanatlı B harfi ile sembolize eder. Breitling, dalış saatleri alanındaki ilk atılımını, 1957 yılında ürettiği 200 metre su geçirmezlik özelliği olan saat ile başlattı.

Breitling - Superocean Heritage II Calibre B20
Breitling – Superocean Heritage II Calibre B20


Breitling – Superocean Saat Modeli Tarihi

Breitling, 1957 yılında Superocean modelini üretmeden önce, esas olarak Chronomat ve Navitimer gibi havacılık saatleri ile biliniyordu. Superocean modelinin tanıtımından bu yana ise, güvenilir ve sağlam dalış saatleri ile bu alandaki güçlü rakipleri arasında da kendini kanıtlamayı başarmıştır.

Breitling - Aeromarine Superocean Chronograph II
Breitling – Aeromarine Superocean Chronograph II

Bugün, Breitling Superocean dalış saatleri ailesinin yıldızı olarak gösterilen Aeromarine gibi benzersiz ve işlevsel modelleri vardır. Breitling Superocean saat koleksiyonunu çok çeşitli ve renklerle, boyutlarla ve tasarımlarla sunulmaktadır ve her zevke hitap etmektedir. Bir dalış saatinde işlevselliğin yanında şıklık ve sofistike tasarım arıyorsanız, Breitling Superocean ailesi içerisinde mutlaka doğru saati bulacaksınız.

Breitling - Superocean 44 Special
Breitling – Superocean 44 SpecialBileğinizdeki Breitling Superocean ile Okyanusun Derinliklerini Keşfedin

Superocean saat modelleri, şık, güçlü ve çok yönlüdür. Breitling, Superocean saat modellerinin sade ama şık tasarımlarını, canlı renk tonları ile hareketlendirmiştir. Model kullanıcılara 5 farklı seçenek ile sunulmuştur. Bunlar; Superocean 42, Superocean 44, Superocean Chronograph II, Superocean Chronograph M2000 ve Superocean Chronograph Steelfish modelleridir. Eğer, standart kasa boyutu ve sade kadranlı saatleri seviyorsanız, 42 mm kasalı Superocean modeli olan Ref. A1736402 modeli tam size göredir. Saatin yüzün farklı ve karakteristik rakamlarla süslenmiştir ve modelin 5 farklı rengi mevcuttur.

Breitling - Superocean 44
Breitling – Superocean 44

Superocean 42 modeli benim için küçük diyorsanız bir büyük modeli olan Superocean 44’ü ( Ref. A1739102) tercih edebilirsiniz. Bu model de aynı 42 mm gibi, net ve sade bir tasarıma sahiptir. Mükemmel tasarımı, dalış saatlerinin aksine çok zariftir ancak bunun yanında performans olarak da üst düzey bir modeldir. Superocean 44, 2000 metreye kadar su geçirmezdir ve bir dalıştan sonra dayanıklılığını garanti eden helyum kaçış valfi ile donatılmıştır.

Breitling - Superocean Professional Ref. A17045
Breitling – Superocean Professional Ref. A17045

Breitling Superocean modellerini koleksiyoner olarak toplamak isterseniz, önceki sürümlerin, örneğin; 42 mm büyüklüğündeki Superocean (Ref. A17360), Superocean Professional (Ref. A17045 veya A17345) veya 41,5 mm Superocean (Ref. A17040 veya Ref. A17340) gibi Orijinal versiyonlar bugünkü Superocean koleksiyonu ile büyük ölçüde farklılık göstermektedir. Ancak güç ve sağlamlık bakımından hiçbir farkı olmayıp aynı mükemmel kalitededirler. Bugün bu saatlerin sıfırları bulunmuyor, ancak ikinci el Breitling piyasasını araştırırsanız birbirinden ilginç seçenekler ile karşılaşırsınız.


Breitling Superocean Chronograph II, Superocean Chronograph Steelfish ve Superocean Chronograph M2000 Dalış Kronografları

Okyansun derinliklerinde bir kol saati, Breitling Superocean. Superocean koleksiyonui sitil ve işlevsellik ile karakterize edilen üç önemli model sunmaktadır. Superocean Chrono serisini (Ref.A1334102) başarıyla tamamlayan Superocean Chronograph II (Ref.1334102) 500 metreye kadar su geçirmezlik derecesine sahiptir ve aynı zamanda COSC sertifikalı ve çok hassas bir kronograf hareketidir. Bu modelin saat yüzü ve çevresi çok çeşitli renkleri mevcuttur.

Breitling - Superocean Chronograph II Ref. 1334102
Breitling – Superocean Chronograph II Ref. 1334102

Superocean Chronograph Steelfish’in (Ref. A13341) sofistike ve sağlam teknolojisi, çelik kasası ve kalın çerçevesi ile kendisini belli ediyor. Bu dalış saati de 500 metreye kadar su geçirmezlik derecesine sahiptir ve tüm Breitling saat modellerinde olduğu gibi COSC onaylı bir hareket ile donatılmıştır.

Breitling saat markasının sadık müşterileri arasında en çok tercih edilen modellerden biri de Superocean Steelfish modelinin öncü versiyonlarıdır. Bunlar; 42 mm Superocean Steelfish (Ref. A17360), Superocean Steelfish 44 mm (Ref. A17390) ve Superocean Steelfish X-Plus (Ref. A17390) versiyonlarıdır. En güncel Superocean Steelfish modellerinin aksine bu versiyonlar Breitling’in karakteristik bezellerini içeren oynak çerçeveler ile donatılmıştır.

Breitling - Superocean A17360
Breitling – Superocean Ref. A17360

Tüm Superocean Steelfish modelleri, yüzlerce metrelik derinliklerde bile kalitesinden ödün vermeden etkileyici su geçirmezlik derecesine sahiptirler. Bugün, artık klasik olan bu modeller yalnızca ikinci el saat pazarında bulunabilmektedir. Bunun yanında çok cazip fiyatlarla ikinci el ürün yelpazesi sunarlar.

Breitling - Superocean Chrono M2000
Breitling – Superocean Chrono M2000

Superocean M2000 (Ref. A73310A8), mevcut Superocean koleksiyonu içerisinde en olağanüstü seridir. Bu Breitling erkek kol saati, su altında kolayca kullanılmasına olanak sağlayan ve modeli ideal dalış saati yapan ayrıntılı bir mekanizma ile donatılmıştır. Bu kronograf, su altında tamamen çalışan bir kronometreye sahiptir ve bunu garanti eden patentli bir manyetik alan itme parçası sistemi ile kontrol edilir. Superocean M2000, yaygın bir quartz saat mekanizmasından on kat daha hassas olan SuperQuartz mekanizma ile üretilmektedir.


Seyahat, Dalış ve Zevk – Superocean GMT ile Hepsi Bir Arada

Superocean GMT (Ref. A32380), birinci sınıf bir dalış saatidir. Superocean serisinin şık tasarımına ek olarak, bu kronometre ileri derece işlevsel ve sağlamdır. Bu dalış saati de diğer modelleri gibi 500 metreye kadar su geçirmezlik derecesine sahiptir ve 24 saat ekranlı bir çerçeveye sahiptir.

Breitling - Superocean GMT Ref A32380
Breitling – Superocean GMT Ref. A32380

Akıllıca tasarlanan saatte kullanıcı aynı anda iki farklı saat dilimini de okuyabilir. Özellikle sık yolculuk yapan kişiler için mükemmel bir konfor. Bu model şuan mevcut Breitling kataloğunda yer almasa da ikinci el piyasası oldukça aktiftir.


Retro Superocean

1950’li yılların tasarımı ile modern teknolojinin birleşimi olan Superocean Heritage, vintage tasarımlara özel ilgisi olanları kolayca baştan çıkarabilir. 2007’de Breitling, Superocean modelinin 50. yıldönümünü yeni bir saat modeli ile kutladı ve orijinal modelini yeniden üretti. Superocean Heritage, klasik Breitling Superocean modeline uygun üretilmiştir. Saatte, iki taraftan da yansıma yapmayan göbekli safir cam kullanılmıştır. Etrafını saran vidalı tepe ise iki adet conta ile güçlendirilmiştir. Saatin çerçevesi tek yönde döner.

Breitling - Superocean Heritage 44
Breitling – Superocean Heritage 44

Breitlin, kurulduğu tarihten beri üretiiği her saat modeli ile fark yaratan sektörün en önemli saat üreticilerinden birisidir. Belirli amaçlar için ürettiği Superocean serisi de Breitling’in kalite ve şıklık konusunda ne kadar özenli ve kaliteli bir marka olduğunu gözler önüne seriyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir