Post Image

Breitling – BentleyBreitling Bentley, resmi adı ile Breintling for Bentley, en iyi iki markayı bir araya getiren saat modeli. Bu iki şirket birbirinden bağımsız olarak, verimlilik, cesaret ve mükemmelliği şirket politikası haline getirdiler ve bunu başarmak için kendilerini bu işe adadılar. İsviçreli saat üreticisi Breitling ile İngiliz otomobil üreticisi Bentley, 2002 yılında birlikte çalışmaya başladılar ve bu iş birliği o günden bugüne kıyas götürmeyen bir başarı hikayesine dönüştü.


Breitling for Bentley (Bentley için Breitling)

İki marka da dünyanın en iyilerinden. Breitling Bentley, stil ve işlevselliği ön planda tutan bir saat modelidir. Saat, lüks ve hassasiyeti, zarafet ve üstün performans ile birleştiriyor. Breitling for Bentley, ”Swiss Made” olup, aynı zamanda zarif ingiliz tarzını da yansıtmaktadır.

Breitling - Bentley Motors Chronograph Automatic A25362
Breitling – Bentley Motors Chronograph Automatic A25362


Breitling - Bentley Barnato Racing
Breitling – Bentley Barnato Racing

Koleksiyonun kol saati modelleri benzersiz tasarımları ile çok dikkat çekiyor ve bunun için en prestijli otomobil markalarından biri olan Bentley’den ilham alıyor. İlk kez 2003 yılında piyasaya sürülen koleksiyon, düzenli olarak gelişiyor ve en yeni sofistike modelleri ile şaşırtıyor. Bugüne kadar büyüyen koleksiyon bir birinden güzel Breitling Bentley saat modelleri ile oldukça çeşitlilik sergiliyor.

Breitling, Bentley Motors ve Bentley Barnato gibi sportif modellerin yanı sıra, aynı zamanda Flying B ve Mark VI gibi zairf ve ayrıntılı modeller de sunuyor.

Breitling for Bentley - Flying B
Breitling for Bentley – Flying B


Breitling for Bentley - Mark VI
Breitling for Bentley – Mark VIBreitling for Bentley – Mükemmellik ve Lüks için İş Birliği

Kanatlı B harfi, hem Breitling hem de Bentley şirketinin logosunu süslemektedir. Bu küçük sembol, iki lüks marka arasındaki değerlerin benzerliğini temsil etmektedir.

Sınırları zorlamak ve mükemmeli sunmak, 1984 yılında kurulan Breitling ve Bentley, belirledileri istisnai hedeflerine ve eşsiz standartlarına bağlılıklarını kanıtlamayı çoktan başardılar.

Breitling - Bentley Barnato Racing
Breitling – Bentley Barnato Racing

2002 yılında, Grenchen’li saat üreticisi yeni Breitling Continental GT’yi tasarladığında, Breitling ve Bentley şirketi ortak bir payda keşfetti. Ertesi yıl 24 Hours Le Mans yarış pistinde Breitling ”Bentley Boys”a eşlik etti ve daha sonra Breitling, Bentley Motors için 48.7 milimetrelik kronograf olan Breitling A25362 modelini üretti. Bu sağlam saat, bugüne kadar sayısız başarı ile taçlandırılan bir ortaklığın işaret fişeği oldu.


 Breitling for Bentley Motors

Breitling ve Bentley işbirliğinin meydana çıkardığı ilk saat modeli, daha sonra üretilecek tüm modeller için bir ölçüt ve standart oluşturdu. İlk seri olan Breitling for Bentley (Ref. A25362, Ref. H25362, Ref. K25362, Ref. D25362) 48.7 milimetrelik etkileyici kasası ve Bentlet radyatör ızgarasından esinlenmiş tırtıklı çerçevesi ile diğer modellerden ayrı bir yerdedir. Breitling for Bentley modellerinin işlevselliği çok dikkat çekicidir. Tipik dairesel slayt kuralından ayrı olarak, bu erkek saatinde 30 saniyelik bir kronograf da bulunuyor. Kadranı ikinci bir kadran etrafında tam bir dakika yerine yarım dakika kaydırabilirsiniz, mekanizma sıradan bir kronografa göre çok daha hızlı ve okunaklıdır ve ölçümleri son derece hassastır.

Breitling for Bentley Motors 18K Gold Ref. K25362
Breitling for Bentley Motors 18K Gold Ref. K25362

İkiz modeli olan Bentley Motors T (Ref. A25363, Ref. H25363, Ref. K25363, Ref. D25363), 2005 yılında piyasaya sunuldu ve tasarım çerçevesi ile kendini gösterirken aynı fonksiyonel özellikler ile donatıldı.

Bugün, Breitling for Bentley sadece ikinci el olarak satılırken, Bentley Motors T (Ref. A25363) koleksiyonun en yeni ve güncel modeli konumundadır.


Breitling for Bentley Koleksiyonu

Mark VI ve Bentley Mulliner Tourbillon modelleri, Breitling for Bentley koleksiyonunda özel bir konuma sahiptir. Çok sayıda fonksiyona sahip bu iki erkek saat modeli, eşsiz saatçiliğin en önemli eserlerinden biridir.

Breitling - Bentley Mark VI Automatic
Breitling – Bentley Mark VI Automatic

Yeni bir saat modeli tasarlamak için tekrar çalışmaya başlayan Breitling ve Bentley geçmişi incelemeye başladı. Bentley-limuzin Mark VI, en çarpıcı eski model otomobillerden biri olarak kabul edilmektedir. Bu araç, birinci sınıf performans ve bu özelliğini karaktere eden mükemmel stil özelliklerini yansıtmaktadır. Bentley felsefesi, Bentley VI’nın ve Breitling’in saatçilik geleneklerinin tarzı ve iki markanın benimsedikleri mükemmeliyet olağanüstü kol saatlerinin oluşturulmasını sağladı.

Breitling - Bentley MK VI Complications 19 Chronograph Automatic
Breitling – Bentley MK VI Complications 19 Chronograph Automatic


Breitling - Bentley MK VI Complications 29
Breitling – Bentley MK VI Complications 29

Mark VI modelinin çekiciliği (Ref. P26362, Ref. K26362, Ref. H26362), açıkça bedelini yansıtan, yüksek fiyatının nedeni yüksek kalite işçiliğine dayanır. Bu koleksiyon serisinin saatleri yüksek fiyatlıdır, ancak modelin kalitesi ve çekiciliği bu fiyatı haklı çıkarıyor. Mark VI Complications 19 (Ref. P19363) ve Mark VI Compications 29 (Ref. H29363) Breitling’in saatçilik geleneğini onurlandıran önemli koleksiyonlardır.

Mark VI gibi Mulliner Tourbillon da yüzyıllar boyu süren gelenek ve mükemmelliğin sonucudur. Lüks limuzinlerin tutukunları Mulliner’in farkındadır çünkü Bentley’in sanat ustaları birinci sınıf özel ekipmanlardan sorumludur. İşte bu gelenek yüzünden Mulliner Tourbillon modelleri (Ref. H18841, Ref. K18841, Ref. J18841) standart bir saat modeli değildir ve müşterisinin kişisel isteklerine uygun olarak üretilmiştir. Müşteriler, çeşitli kayışlar ve kadran rengi arasından istediği seçimi yapabilirler ve belki de en önemli özelliği olan Tourbillon mekanizma Breitling for Bentley saatine ustalıkla dahil edilmiştir.

Breitling - Bentley Motors Tourbillon
Breitling – Bentley Motors Tourbillon

En lüks Breitling for Bentley modeli olan Mulliner Tourbillon, en pahalı ve özenli Breitling saat modellerinden biridir. Breitling’in Bentley için hazırladığı koleksiyonun en öne çıkan modelidir.

Breitling - Premier Bentley Centenary Limited Edition
Breitling – Premier Bentley Centenary Limited Edition


Breitling - Premier Bentley Centenary Limited Edition
Breitling – Premier Bentley Centenary Limited Edition


Bir cevap yazın