1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

Blancpain – Women Jour Nuit Kadın Saati

Blancpain – Women Jour Nuit Kadın Saati
Blancpain - Women Jour Nuit Kadın Saati
0

Blancpain saat markasının olduça eski ve ilginç bir tarihi var. Marka neredeyse iki yüzyıl boyunca bir aile işletmesi olarak çalıştı. Ardından, daha uzak aile üyeleri ve büyük saat şirketleri arasında bir kaç kez el değiştirdi. Tüm bu sürece rağmen Blancpain, saygın mekanik hareketlerini ve yenilikçi tasarımlarını üretmeye devam etti. İşte, Women Jour Nuit’de, Blancpain markasının en çarpıcı tasarımlarından biri olabilir.

Blancpain Women Jour Nuit modeli nispeten büyüktür ancak oldukça ince bir saattir. Dahası, kadran üzerinde bulunan hareketlerin görsel şekilleri, insanları saatin büyüklüğüne değil yüzüne odaklar.

Blancpain - Women Jour Nuit Kadın Saati
Blancpain – Women Jour Nuit Kadın Saati

Modelin sedef kadranı, dört farklı seviyede üç ayrı bölüme ayrılmıştır. Bu ayrıntı, Blancpain Women Jour Nuit modeline derin, karmaşık ve teknoloji harikası bir hava kadar. Günde iki kez dönen ve kadranın üst kısmında, gece ve gündüzü simgeleyen değişik mavi tonların da bir disk vardır. Güneş sarı safirden, ay ise elmastan yapılmıştır.  Ayrıca yıldızları temsilen, 14 adet elmas daha kullanılmıştır.

Bu harika görsel şölenden bakışlarınızı ayırabilirseniz, çerçeve boyunca çift sıra toplam 140 adet sıralı elmas dizilişini ve modeli tamamlamak için deve kuşu derisi kayışını görebilirsiniz. Fakat  muhtemelen bu mükemmel görsel yüzünden bu detaylar dikkatinizi çekmeyecek.

Blancpain saat markası hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için “Blancpain Saat” yazımızı okuyabilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir