1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

A. Lange & Söhne – Datograph Up/Down

A. Lange & Söhne – Datograph Up/Down
A. Lange & Söhne - Datograph Up-Down
0

Muadilleri olan ikonik saat modelleri söz konusu olduğunda A. Lange & Söhne Datograph Up/Down modeli yanlarında çocuk gibi kalıyor. Buna rağmen model saat koleksiyoncularının en nadide parçalarından biri olmayı başardı. Şirket, 2012 yılında modelin versiyonunu yükseltmeye karar verdiğinde, modelin kült statüsünü tehlikeye atmamak için çok özen göstermeleri gerekiyordu.

Modelin yeniden tasarlama aşamasında kullanılan Romen rakamları baton saat indeksleri ile değiştirildi. 39 ve 41 mm kasa çapına genişletildi ve tamamen kurulduğunda 60 saatlik  güç rezervine yükseltildi.

Kronograf hareketi, tasarımı ve uygulanması en karmaşık mekanik hareketlerden birisidir. Özellikle hareket bir geri dönüş ve anlık atlamalı dakika sayacı içerdiğinde bir tourbillon kadar karışıktır. Bu yüzden A. Lange & Söhne Datograph Up/Down, markanın en iyi saat modelleri arasında yer alır.

A. Lange & Söhne Datograph Up-Down
A. Lange & Söhne – Datograph Up-Down


A. Lange & Söhne saat markası hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, markayı derinlemesine incelediğimiz “A. Lange & Söhne Saat” yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca “Alman Saatçiliğinin Zirvesi A. Lange & Söhne’nin En İyi 5 Saat Modeli” yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir