1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

2019’un En İyi Diesel Saat Modelleri

2019’un En İyi Diesel Saat Modelleri
Diesel DZT2004 Dokunmatik Ekranlı Akıllı Saat
0

Saat piyasasının içinde olan veya bu dünyaya ilgi duyan hemen herkes, moda saat markalarının devrimini Swatch saatin başlattığını bilir. Bu moda markaları saat üretmeden önce, kol saatleri büyük ölçüde resmi bir aksesuar olarak kabul ediliyordu ve çok pahalı olduğu için sadece belirli kesim tarafından kullanılıyordu. Zaten lüks bir tüketim ürünü olduğu için saati kullanan kişinin durumu hakkında ön bilgi veriyodu.

Bu lüks saat markalarının bir çoğu kuvars devrimi ile kapanırken, bazı lüks saat markaları da günümüze kadar konumunu sağlamlaştırarak gelmeyi başardı. Swatch, ucuz ve ulaşılabilir saatler ile saat endüstrisini yeniden şekillendirdi. Diesel saat gibi markaların da piyasaya girmesiyle, nispeten uygun fiyatlı, eğlenceli, fonksiyonel ve yep yeni tasarımlara sahip saat modelleri üretilmeye başlandı.

Aşağıda Diesel saat markasının 2019 yılında erkekler için ürettiği en iyi 10 saat modelini inceleyeceğiz.

1. Diesel DZ1437 Double Down Black Silikon Kayışlı Erkek Saat Modeli

Diesel saat markasının amiral modellerinden olan DZ1437 saat mdeli, simsiyah rengi ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Oldukça konforlu ve güvenilir bir model olduğu kadar harika bir görünüm de sergiliyor. Tek renkli tasarımı, diğer Diesel saat modelleri ile kıyaslandığında belki basit olabilir.

Diesel DZ1437 Double Down Black Silikon Kayışlı Erkek Saat Modeli
Diesel DZ1437 Double Down Black Silikon Kayışlı Erkek Saat Modeli

Diesel’in daha geleneksel ve iddialı renkleri düşünüldüğünde belki kendi tarzına ihanet edildiği düşünülebilir. Ancak, bu model de kullanılan düz siyah renk kesinlikle bir amaca hizmet ediyor. Bu renk sayesinde saatin basit tasarımı ve tüm bileşen parçaları harika bir kombinasyon oluşturuyor.

Diesel Men’s DZ1437 Double Down Black silikon kayışlı erkek saat modeli, fiyat performans karşılaştırıldığı zaman göz ardı edilecek bir saat değildir.

2. Diesel DZ4282 Mega Chief Gunmetal Erkek Saat Modeli

Diesel’in en popüler saat modellerinden biri olan DZ4282, markanın hem performans hem de modaya yön veren, imza tasarımlarından birisidir. Bu büyük bir saat modelidir ve güçlü olmayan bilekler de kullanılması zor olabilir. Birçok özelliği ile de oldukça fonksiyonel bir saat modelidir.

Diesel DZ4282 Mega Chief Gunmetal Erkek Saat Modeli
Diesel DZ4282 Mega Chief Gunmetal Erkek Saat Modeli

Modelin tasarımcıları saati hem işlevsel hem de estetik açıdan mükemmel şekilde uyumlu olmasını sağlamıştır. 100 metre gibi önemli bir su geçirmezlik derecesi olan bu harika saat modeli, antrasit rengi ile de oldukça farklıdır. Kronograf özelliği de olan DZ4282, tüm fonksiyonları çalışan pilli mekanizması ile sizi asla yarı yolda bırakmaz. Paslanmaz çelik kordon üzerine, yerleştirmeli tokası sayesinde her koşulda oldukça sağlam durur.

3. Diesel DZ1206 Master Chief Erkek Saat Modeli

Diesel DZ1206 erkek saat modeli, klasik diesel saat tasarımlarını yansıtan ancak boyutu ve renk seçimi itibari ile nispeten klasik bir saattir. 2018 yılının en çok satılan Diesel saat modellerinden olan DZ1206, klasik renk seçimleri ile çağdaş tasarım dokunuşlarını harmanlayan harika bir saattir. Kadran ve deri kayışın harika uyumu tatmin edici bir görünüm sağlıyor. Asıl işi olmamasına rağmen 100 metrelik su basıncına da dayanıklı olan modeli, kötü hava koşullarında bile endişelenmeden kullanabileceğiniz anlamına geliyor.

Diesel DZ1206 Master Chief Erkek Saat Modeli
Diesel DZ1206 Master Chief Erkek Saat Modeli

Diesel DZ1206 erkek kol saati modeli, çok yüksek fiyatlara mal olmadan, çok ağır ve gösterişli bir tasarıma sahip olmadan da, sağlam ve ışıltılı bir saattir. Pilli saat mekanizması sayesinde, akıllı telefonunuzun saati kadar güvenilir bir doğruluk sağlıyor. İster özel günler için klasik kıyafetlerinizle, ister günlük kombinlerinizle daha rahat ortamlarda DZ1206 modeli tamamlayıcı bir aksesuar olacaktır.

4. Diesel DZ4323 Mega Chief Erkek Saat Modeli

Diesel DZ4323, klasik DZ1206 erkek saat modeline göre çok daha gösterişli ve Diesel saatlerinin karakteristik özelliklerini taşıyan bir saattir. DZ4323 erkek saat modelinin büyüklüğü gözünüzü korkutmasın. Deri kayışlı olmasından dolayı, çelik kordonlu muadillerine göre oldukça hafiftir ve ergonomiktir. Hem DZ4282 hem de DZ1206 modellerinin tasarımları ile benzerlik gösteren DZ4323 modeli, yerine göre okunması oldukça zor olan bir saat olabilir.

Diesel DZ4323 Mega Chief Erkek Saat Modeli
Diesel DZ4323 Mega Chief Erkek Saat Modeli

Oniks tonlu kristal bir camı olan model hafif darbelere karşı oldukça korunaklıdır. Deri kayışı, DZ1206 modelindeki gibi aynı özelliklere sahip ancak, DZ4323 modelinin renk seçimi diğer modellere göre büyük bir fark yaratıyor. Kasası oldukça kalın olsa da, tercih edilen deri kayış sayesinde büyük bir ağırlığa dönüşmüyor. Çoğu Diesel saat modellerinde olduğu gibi bu model de suya karşı oldukça dayanıklıdır.

5. Diesel DZ7261 Erkek Saat Modeli

Standart tasarımlara sahip Diesel saat modellerinden, markanın tüm tarzını yansıtan, mükemmel erkek saat modellerine yavaş yavaş geliyoruz. DZ7261 modeli, tüm diesel saat modelleri içerisinde en gösterişli olanıdır. Harika bir mühendisliği vardır. Tam 5 farklı mekanizma tarafından çalıştırılan 5 ayrı kadranı vardır. Kronograf özelliğinin yanında 30 metreye kadar suya dayanıklılığı da vardır. Kasası büyük olduğu için eleştirebilir ancak hiç kimse özenli tasarımı ve kalitesi hakkında bir şey söyleyemez.

Diesel DZ7261 Erkek Saat Modeli
Diesel DZ7261 Erkek Saat Modeli

Rose altın çelik kasası, siyah deri kayış ve modelin tasarımı, müthiş bir ahenk içindedir. Diesel’in en ağır saat modellerinden biri olan DZ7261 modelini kullanmak için güçlü bir bileğinizin olması gerekir. Spor saat modelleri içinde en sıradışı olanlarından biridir.

6. Diesel DZ4453 Rasp Erkek Saat Modeli

Diesel DZ4453, modern tasarımı, kronograf gibi üst düzey işlevleri ve kolay okunan kadranı, oldukça kuvvetli koruma sağlayan kordon kapama mekanizması ve hemen hemen her kıyafetiniz ile uyumlu olacak siyah metalik gri rengi ile muhteşem bir saattir. Diesel’in büyük kasalı saatlerinden biri olmasına rağmen ince kasası sayesinde oldukça ergenomik yapıdadır.

Diesel DZ4453 Rasp Erkek Saat Modeli
Diesel DZ4453 Rasp Erkek Saat Modeli

Çift düğmeli paslanmaz çelik kordonu sayesinde oldukça güvenlidir. Siyah göstergeleri, kadran içerisinde bulunan üç alt kadranı ve okunması kolay tarih penceresi ile oldukça fonsksiyonel bir saat modelidir. Kadran içerisinde bulunan göstergeler ve kasa yanında bulunan kontrol düğmeleri saatin renk düzeni ile mükemmel şekilde uyumludur.

7. Diesel DZ4281 Mega Chief Erkek Saat Modeli

Diesel erkek saat modellerinin en çok satan koleksiyonu olan Mega Chief serisi rahat, profesyonel, modern görünüm ve işlevsellik arasındaki dengeyi mükemmel şekilde yansıtıyor. Koleksiyonun en iyi modellerinden biri olan DZ4281, her durum ve ortama uygun bir saat.

Diesel DZ4281 Mega Chief Erkek Saat Modeli
Diesel DZ4281 Mega Chief Erkek Saat Modeli

Diesel DZ4281 erkek saati, oldukça cesur bir tasarıma sahiptir. Yuvarlak kasası, dayanıklı olmasının yanı sıra, oldukça esnek bir tasarıma da sahiptir. Kahverengi deri kayışı ve mavi kadranı mükemmel uyum yakalamıştır. Aktif bir yaşam süren erkekler için mükemmel bir saattir. İster spor kıyafetleriniz, ister klasik kıyafetlerinizle kombin yapabileceğiniz sıradışı bir modeldir.

8. Diesel DZ4329 Erkek Analog Kol Saati

Diesel DZ4329 erkek saat modelinin iyon kaplamalı paslanmaz çeliğinde kullanılan renk, moda saatlerinin neden bu kadar popüler olduğu hakkında her şeyi anlatıyor. Çok yönlü ve zevkli renk seçimleri sayesinde, Diesel saat tasarımcılarının bu işin zirvesinde olduğu aşikâr.

Diesel DZ4329 Erkek Analog Kol Saati
Diesel DZ4329 Erkek Analog Kol Saati

Diesel DZ4329 erkek saatinde kullanılan beyaz, windsor mavisi ve diğer renklerin karışımı sayesinde, harika bir tasarım elde edilmiş. En popüler Diesel erkek koleksiyonunda bulunan DZ4329, mükemmel bir spor saattir.

9. Diesel DZT2004 Dokunmatik Ekranlı Akıllı Saat

2018 yılında dünyanın en iyi akıllı saatlerinden birini üretmeyi başaran Diesel, bu modelden ilham alarak, 2019 yılında ürettiği DZT2004 akıllı saat modeli ile de mükemmel bir başarıya imza attı. Diesel DZT2004, iPhone ve Android uygularanız ile etkileşim kurmanızı sağlayan Google’ın Wear OS işletim sistemini kullanan, akıllı saatlerde olması gereken tüm güncel özellikleri bünyesinde bulunduran bir akıllı saattir. İsteğe bağlı olarak olarak kullanabileceğiniz çeşitli dokunmatik ekran arayüzüne sahiptir ve her birini DZT2004 modelinin standart analog yüzü üzerinde ihitaç duyduğunuz an kullanabilirsiniz.

Diesel DZT2004 Dokunmatik Ekranlı Akıllı Saat
Diesel DZT2004 Dokunmatik Ekranlı Akıllı Saat

Ekrana dokunarak hava durumunu, fiziksel durumunuzu, bulunduğunuz lokasyonu ve daha fazlasını takip edebilirsiniz. Dijital bir görünüm istemezseniz, analog ekran arayüzünü seçebilir, akıllı saatinize klasik bir görüntü de kazandırabilirsiniz. Ayrıca, önemli verilerinizi Diesel akıllı saatinize yönlendirebilir ve bu sayede tüm gün akıllı telefonunuzu elinizde gezdirmek zorunda kalmayabilirsiniz. Diesel DZT2004 akılı saat modelini, kordondan ekran görüntüsüne kadar kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

10. Diesel DZ4341 Deri Erkek Saat Modeli

Diesel DZ4341 deri kayışlı erkek saati, ünlü kafes dövüşçüsü Conor McGregor tarafından ilk kez bir dövüş öncesi tanıtımında giyildiğinde gerçekten çok popüler oldu. Model, üretildiği tarihten ve ünlü dövüşçünün tanıtımını yaptığı günden beri en çok satılan Diesel saat modellerinden birisi oldu. Görünüşü, dayanıklılığı ve kronometre gibi fonksiyonları ile Diesel DZ4341 erkek saati, tüm bu detaylara rağmen oldukça uygun fiyatlı. Tasarımının kalitesi, sağlamlığı ve tüm bunlara bağlı olarak güvenilirliği ile oldukça değerli bir model.

Diesel DZ4341 Deri Erkek Saat Modeli
Diesel DZ4341 Deri Erkek Saat Modeli

Çelik kasası Diesel modellerine göre nispeten biraz daha ufaktır ve siyah deri kayışı ile uyumu harikadır. Her türlü kıyafet ile uyumludur. Deri kayışı kalındır ve bileği sararak müthiş bir konfor sağlar. Mineral camı kırılmalara ve çizilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. 100 metreye kadar su direncine sahip olan Diesel DZ4341 erkek saati şaşırtıcı derece hafiftir. İyi görünmeyi seven, hareketli tarzınızı tamamlayacak bir saat modeli arıyorsanız Diesel DZ4341 tam aradığınız saat modeli olabilir.


Diesel saat hakkında detaylı bilgi edinmek için geniş kapsamlı “Diesel Saat” yazımızı okuyabilirsiniz.
Ayrıca popüler Diesel saat modelleri için “En Popüler Diesel Erkek Saat Modelleri” yazımızı inceleyebilirsiniz.

Diesel saat daha çok ürünlerinde erkek koleksiyonlara ağırlık vermektedir. Ancak çok az ürettiği bayan saat modelleri ile de fark yaratmayı başarmıştır. En iyi tasarıma sahip bayan moda saat markaları hangileri diye merak ediyorsanız ” buradaki ” yazımıza bir göz atabilirsiniz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir