1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

2019’un En Beğenilen 10 Saat Modeli – Baselworld

2019’un En Beğenilen 10 Saat Modeli – Baselworld
Baselworld 2019
0


2019 Yılında Baselworld 35 yeni katılımcıyı ağırladı. Fuar her zaman olduğu gibi bu yıl da saat tutkunlarını büyülemeyi başardı. Kullanıcılar tarafından en çok beğenilen 10 saat modelini sizin için derledik.


1. IWC – Pilot’s Watch

IWC, dört yeni modeliyle Pilot saatinde çeşitliliği artırdı.

IWC - Pilot's Watch
IWC – Pilot’s Watch

İlk olarak, Double Choronograph Top Gun Ceratanium, adından da anlaşılacağı gibi seramik ve titayum karışımı olan özel ceratanium maddesinden yapılan Çift Kronograflı modeli tanıtıldı. Buna ek olarak dünya saati göstergesi olan Timezoner Spitfire’ın 250 parçalı sınırlı sayıda baskısının yanı sıra 41 mm’lik konforlu bir kasa çapına sahip Spitfire Choronograph’ın bronz baskısı da bulunmaktadır. Ancak tüm yeni koleksiyonun içinde en çok dikkat çeken, koleksiyonun karakteristik mavi kadranına sahip, 46.2 mm rose altın kasalı 10 adet ile sınırlandırılmış tourbillon olan Le Petit Prince serisinin en yeni modeliydi.


2. Cartier – Santos Large Gradient Blue

Cartier geçen yıl 40. yılını kutlarken efsanevi Santos koleksiyonunu yeniden üretti.

Cartier - Santos Large Gradient Blue
Cartier – Santos Large Gradient Blue

Modeller kesinlikle büyük bir başarı yakaladı ve en önemlisi Cartier yeni tasarım üzerinde çok fazla düşündü. Üzerinden henüz bir yıl geçmesine rağmen Cartier model üzerinde iyileştirmeler yapmaya devam ediyor. Bu yeniliklerden biri de kadran değişikliği. Büyük çelik versiyon, mavi kadran ile satışa sunulacak. Bu modelde indeksler yazı değil uygulamalı baskıdır ve ayrıca bu modele özel olarak tarih penceresi siyah arka plana sahiptir.


3. Audemars Piguet – Royal Oak Offshore Chronograph Camouflage

Baselworld’teki son yılında Audemars Piguet kendi tarzında olan yeni modelleri tanıttı.

Audemars Piguet - Royal Oak Offshore Chronograph Camouflage
Audemars Piguet – Royal Oak Offshore Chronograph Camouflage

Royal Oak Offshore Choronograph’ın üç farklı renkte kamuflajlı verisoyunu sunuldu. Çelikten yapılmış yeşil bir modelin yanında, mavi ve bir de kahverengi kadran ile kahverengi kayıştan gül altın versiyon olarak sunuldu. Tüm saat modelleri 44 mm çapındadır ve temel hareket Audemars Piguet’in kendi üretimi, kronograflı modül ise Dubois-Depraz üretimidir.


4. Jaeger-LeCoultre – Master Ultra Thin Moon Enamel

Jager-LeCoultre Ultra Thin Moon Enamel modeli, fuarda herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Jaeger-LeCoultre - Master Ultra Thin Moon Enamel
Jaeger-LeCoultre – Master Ultra Thin Moon Enamel

39 mm beyaz altın saatin mavi kadranı emayeden yapılmış ve zarif bir guilloche deseni ile basılmıştır. Bu saat 100 adet ile sınırlı sayıda üretildi.


5. Piaget – Altiplano Meteorite

İnce saat deyince akıllara gelen ilk markanın Piaget olması bir sürpriz değil.

Piaget - Altiplano Meteorite
Piaget – Altiplano Meteorite

Markanın ince saatlerdeki ünü yadsınamaz. İki yıl önceki fuarda ilk kez tanıtılan Altiplano koleksiyonu herkesin bildiği bir seridir. Bu yıl yeni serisi üretilen model ise, Altiplano’nun göktaşı kadranlı versiyonudur. Kristal yapısı son derece dikkat çekici ve bu yüzden kadran her modelde biraz daha farklı görünmektedir. Modelin kadranı süper ince bir meteroid kaya katmanından yapılmıştır. Piaget Altiplano Meteorite’in bir de tourbillon versiyonu vardır.


6. Laurent Ferrier – Galet Annual Calendar School Piece

Laurent Ferrier, uzun süredir bağımsız saatçi sahnesindeki en iyi markalardan biridir.

Laurent Ferrier - Galet Annual Calendar School Piece
Laurent Ferrier – Galet Annual Calendar School Piece

Şirket 2019 yılı için ürettiği Galet Annual Calendar School Piece modeli ile genç markanın karakteristik tarzını yansıtan bir saat sunmayı başardı. Bu kronometre, kadran üzerindeki işaretli tarih gösterimi ile belirtilen günleri gösteren yıllık bir takvime sahip. Elle kurulan kalibresi, yaklaşık 80 saatlik bir güç rezervi sunuyor.


7. Panerai – Submersible Chrono Guillaume Néry Edition PAM00982

Panerai’de bu yıl yeni bir model ile kendinden söz ettirmeyi başardı.

Panerai - Submersible Chrono Guillaume Néry Edition PAM00982
Panerai – Submersible Chrono Guillaume Néry Edition PAM00982

Marka, bu yıl ürettiği saat modelini Fransız serbest dalış şampiyonu Guillaume Nery’ye ithaf etti. 47 mm kasa çapına sahip bu dalış saati, titanyum bir kasaya ve şirket içi üretilmiş bir geri dönüş kronografına sahiptir. Panerai saat modellerinin artık ortak özelliği ve markanın neredeyse imzası olan detay, bu saatte de kendini gösteriyor. Saat’in saniye göstergesinde Panerai ile mavi renk tercih edilmiştir. Çerçevesi ve kayış da mavi rengin hoş bir tonudur.


8. HYT – H2O “Time is Fluid”

HYT, sıradışı tasarımları ve etkileyici mekanik komplikasyonları ile ünlenmiş bir markadır.

HYT - H2O Time is Fluid
HYT – H2O Time is Fluid

Bu yıl, çıkardığı saat modeli ile adından çokça söz ettireceği kesin çünkü, bu kol saatinin zaman göstergeleri sıvı. Evet, yanlış okumadınız, bir körük mekanizmasına ve termal kompansatör, sıvıların borulara pompalanmasını sağlıyor ve bu sayede zamanı sıvı göstergelerden okuyabiliyorsunuz. Geleseksel olarak sadece saniye ve dakikayı okuyabilirsiniz. H2O sekiz farklı modelde satışa sunuldu ve fiyat başlangıcı 103 bin Euro civarında.


9. Montblanc – Timewalker Chronograph “Panda”

Montblanc dünyanın en önemli lüks markalarından biridir.

Montblanc - Timewalker Chronograph Panda
Montblanc – Timewalker Chronograph Panda

Saat üreticiliği konusunda genç bir marka olmasına rağmen son yıllarda en çok gelişim gösteren, etkileyici saatler yapan üreticilerden biridir. O yüzden bu yıl fuarda yeni ve çarpıcı modeller sunması bir istisna değil. Bu modeller arasında, Timewalker Choronograph olarak bilinen modelin iki yeni sürümü tanıtıldı. Her iki model de ”panda kadran” olarak bilinen beyaz göstergelere sahip siyah kadran ile karakterize edilmiştir. 43 mm versiyonda göstergeler 3, 6 ve 9 yönünde toplanırken, 2 mm daha küçük olan versiyonda göstergeler 12 ve 6 yönünde toplanmıştır.


10. Parmigiani – Fleurier Toric Chronometer

Toric, Parmigiani Fleurier’in kuruluş yılı olan 1996 yılında ürettiği ilk saatti.

Parmigiani - Fleurier Toric Chronometer
Parmigiani – Fleurier Toric Chronometer

Bu İsviçre lüks markasının en sade ve en şık saat koleksiyonudur. 2019 yılı için yeni bir Tric Choronometer saati üretileceği duyuruldu ve fuarda model görücüye çıktı. Klasik bir üç el kadranına sahip olan bu saatin kasa çapı 40.8 mm’dir. Çerçeve ince bir guilloche desenine sahiptir ve tarih penceresi kadran üzerinde 6 yönüne yerleştirilmiştir. Ayrıca modelde kullanılan otomatik kalibrenin doğruluğu COSC tarafından test edilmiş ve onaylanmıştır.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir