1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

2018’in En İyi 5 Seyahat Saati

2018’in En İyi 5 Seyahat Saati
0


5. Girard Perregaux – WW.TC Chronograph: İş Dünyası’nın Dünya Saati

“Dünya saati” saatler temel olarak seyahat için tasarlanmıştır. Özünde, hepsi birbirine benzer şekilde çalışır. Çoklu zaman dilimlerini yani birçok farklı yerel zamanı gösteren disk şeklindeki kadran yardımıyla zamanı bilgimize sunar.

Girard Perregaux - WWTC Chronograph
Girard Perregaux – WWTC Chronograph

Bu komplikasyonun birçok saat için faydalı ve kullanılabilir olduğunu söylemek isterim. Aslında bir kronografla karıştırılmış olan bu komplikasyondan hoşlanıyorum, çünkü bu yardımcı özellik sayesinde bir tuşa dokunarak bir dünya zamanlayıcısından faydalanabiliyorsunuz.

Dünyaca ünlü saatlerin popüler kronograflarından biri olan Girard-Perregaux WW.TC, son birkaç yıl içerisinde çeşitli tarzlarda sunulmuştur. Kurum iç üretilmiş mekanizmasıyla zarif elbise ve çağdaş stile odaklanmış marka, çeşitli şehirlerde zamanı takip etmek isteyen ve genellikle yalnız seyahat edenler için harika bir tasarıma sahiptir.

Başka bir deyişle, bir seyahat saati olarak, dünya saati kronografı gibi bir kronometre, seyahat için özel olarak tasarlanmış en ilgili komplikasyonlara sahiptir ve birçok yolcunun bileğinde yararlı olacağını kanıtlayacaktır.


4. Seiko – Astron Chronograph: Modern Uydu Saati

Seiko Astron gibi modern uydu kontrollü elektronik saatlerin smartwatch çağında ne kadar tutacağı belli değil ama şu anda, Seiko Astron Chronograph’ın evrensel çekiciliğine ve sahip olduğu fonksiyonlara yaklaşan hiçbir şey yok.

Seiko - Astron Chronograph
Seiko – Astron Chronograph

Belki de dikkat edilmesi gereken en önemli şeyler, ilk olarak, Astron’un içindeki pilin ışıkla şarj edilmesidir, bu nedenle pilin bitmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur; İkincisi, saatin kendisinin saatinizdeki saat ve saat dilimini otomatik olarak güncellemek için uydulara bağlanmasıdır.

Seiko’daki Astron Chronograph, uçuşlardaki gibi seyahat zamanını takip etmek için çok kullanışlı bir kronograk komplikasyonu sunuyor. Kronograflar, seyahat ederken gerçekten faydalıdır. Bu nedenle kronograf komplikasyonları olan seyahat saatlerine sahip olmak bir avantajdır.

Gösterişli kıyafetlerle giyilmek için tasarlanan Astron Chronograph’ın bir seyahat saati olarak kullanılabimesi, onu çekici hale getiriyor. Daha da iyisi, GPS sinyallerine doğrudan bağlantı yoluyla her yerde zamanı bilmenin gerçek değeri, belki de en fazla medeniyetten uzak olduğunuzda anlaşılacağı anlamına gelir.


3. Omega – Seamaster Planet Ocean GMT: Lüks Dalış Saati

Çoğu zaman resmi bir şekilde, takım elbise giyerek seyahat ediyorsanız renkli kayışlı spor bir saat iyi bir seçenek olmayabilir. Bunun gibi kauçuk veya nato kayışlı lüks bir dalış saatini, tüm seyahat durumları için uygun olmadığından eleyebilirsiniz. Ancak tatile ya da tropikal bir ortama gidiyorsanız bu mükemmel bir fikir olabilir. Nato ve kauçuk kayışlar bu gibi sıcak ve nemli ortamlarda bir yıldız gibi parlar. Belki de tam olarak tasarlandığı şey için, yani derin sularda zamanı göstermesi için kullanılabilir.

Omega - Seamaster Planet Ocean GMT
Omega – Seamaster Planet Ocean GMT

Dürüst olmak gerekirse, 1000TL civarından başlayarak iyi seçeneklere sahip lastik kayışlı çeşitli dalış saatleri bulunmaktadır. “İdeal” seçimlerden bahsettiğimizden, lüks bir saatle de seyahate gidebiliriz.

Omega Seamaster Planet Ocean, şık tasarıma ve çeşitli versiyonlara sahip sağlam bir dalış saatidir. Omega Planet Ocean GMT, aynı zamanda ikinci bir saat dilimi komplikasyonuna da sahip ve bu onun iyi bir seyahat saati olmasını sağlıyor ancak GMT özelliği isteğe bağlıdır.

Bu saati listeye almamın sebebi, sıcak ortamlarda rahat olacak şekilde tasarlanmış iyi görünümlü bir spor saate sahip olmaktır.


2. Rolex – GMT-Master II: Klasik Sportif GMT

Birçok saat (bu listedeki diğer saatler dahil) bu kategoriye girerken, Rolex GMT-Master II muhtemelen lüks GMT spor saatlerindeki altın standarttır. İyi görünümlü, dayanıklı ve harika bir geçmişi olan çok az saat, bu klasik spor saatin çok yönlülüğünü, işlevselliğini ve çekiciliğinin derinliğini yakalar.

Rolex - GMT Master II
Rolex – GMT Master II

GMT ikinci zaman dilimi seçeneği ile temel düzeyde, 24 saat formatında başka bir yerel zamanın saatini sunar. Bu, ne zaman eve döndüğünüzü bilmek için yerel zamana ve “referans zamana” sahip olduğunuz anlamına gelir. Rolex GMT-Master II gibi GMT spor saatler çok yönlüdür. Aslında biraz Submariner dalış saatinin farklı bir versiyonuna benziyor, ama bu kötü bir şey değil.

Moda bakış açısına göre, bu saatin uygun olmayacağı çok az yer var. Aktif kullanıma ve hor kullanıma dayanıklı olmasının yanısıra, temiz ve şık bir giyinim gerektiren organizasyonlar için de uygun ve kaliteli bir görünüme sahiptir. Her şeyi yapmasa da, bir Rolex GMT-Master II veya buna benzer bir saatle seyahat ederken, bir saatten ne kadar faydalanabileceğinizi görüp şaşıracaksınız.


1. Patek Philippe – Calatrava Pilot Travel Time: Yalın Prestij

Dünya saati saatlerinin belirli bir alt kümesi olan, zamanın bir saat içinde artırılmasını veya çıkarılmasını sağlayan saatler, çeşitli zaman dilimleri arasındaki zamanın basit ve anlaşılır şekilde değiştirilmesini sağlar.

Patek Philippe - Calatrava Pilot Travel Time
Patek Philippe – Calatrava Pilot Travel Time

Patek Philippe’in çeşitli “Travel Time” saatleri bu komplikasyonun ortaya çıktığı saat ailesidir. Nautilus, Aquanaut ve çeşitli Patek Philippe 5524 Calatrava Pilot modeli gibi çeşitli ürün ailelerinde bulunsalar da hepsi temelde aynı mekanizma ve harekete sahiptir.

42mm genişliği, 18 ayar beyaz altın kasası, sade tasarım ve cezbedici yapısı ile birçok gezgin tarafından aranan özellikleri barındıran saat, Patek Philippe ismi ve prestiji ile birleşmiş. Sarı veya pembe altın bir saatin aksine, Patek Philippe Calatrava Pilot Time, şaşırtıcı derecede az dikkat çekecek şekilde tasarlanmıştır, ancak doğru çevrelerde, insanlar tam olarak bileğinizde ne olduğunu bileceklerdir.

Bu, yararlı bir çift zaman dilimi komplikasyonu olan kullanışlı bir seyahat saatine sahip olmanın yanı sıra, kullanıcıya gerçekten dikkat çekmeyen ciddi bir lüks saat olması için iyi bir fırsattır. Ayrıca hem iş kıyafetleri ile, hem de şort ile giyilebilecek kadar uyumlu bir saattir.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir