1. Anasayfa
  2. Saat Modelleri

2018’in En İyi 10 Kadın Saati Modeli

2018’in En İyi 10 Kadın Saati Modeli
0


Gelecek nesil saat meraklıları geriye dönüp baktıklarında, bu günleri kadın saatlerinde yaratıcılığın patlama yaptığı bir dönem olarak görecekler. Tıpkı 60’lar ve 70’lerde, erkek saatlerinde yaratıcılığın zirve yaptığı ve Royal Oak, Daytona, Nautilus ve diğer klasiklerin doğduğu dönem gibi. Geçtiğimiz yıl kadın saatleri üzerinde hem teknik hem de tasarım açısından yoğun bir çalışma yapılmış. Gelin tasarım harikası saatleri yakından inceleyelim.


10. Breitling – Navitimer 1 Automatic 38

Breitling - Navitimer 1 Automatic 38
Breitling – Navitimer 1 Automatic 38

Basın bülteni, Breitling Navitimer 01 Automatic 38’i tanımlarken, küçük boyutunun, “bu üstün saat işçiliğini yeni bir hayran kitlesi oluşturmak” amacıyla tasarlandığını söylüyor. Kadınların zevkine hitap ettiklerine şüphe yok. Sade tasarım ve kronograf olmayan versiyonu ile Navitimer şık bir görünüş sunuyor. Ayrıca çerçevesindeki bocuklar da çok hoş durmuş.


9. Tudor – Ladies Black Bay 32mm

Tudor - Ladies Black Bay 32mm
Tudor – Ladies Black Bay 32mm

Fuarda fırtınalar yaratan Tudor Ladies Black Bay, klasik ama her durum için uygun görünüme sahip kadın saatleri için örnek olabilir. Nato tarzı kumaş kayışa, siyah olmasına karşın parlak bir kadrana, 150 metre su geçirmezliğe ve 38 saatlik güç sağlayacak otomatik mekanizmaya sahip. Aslında temel olarak, harika bir erkek saatinin daha küçük versiyonudur.


8. Chanel – Premiere Rock Gold

Chanel - Premiere Rock Gold
Chanel – Premiere Rock Gold

Chanel, sarma askı konseptini seven nadir markalardan biri. İkonik el çantası kayışlarının zincir-deri yapısından ilham alan marka, üstün bir başarı sergiliyor. Bu modelde kayış, işlenmiş kumaş ve paslanmaz çelikten örülmüştür.


7. Omega – Aqua Terra Jewelry

Omega - Aqua Terra Jewelry
Omega – Aqua Terra Jewelry

Kadran üzerindeki dalga motifleri dönüşümlü olarak altın ve pırlanta şeklinde işlenmiş. Bu sade bir elmas kadrandan çok daha yaratıcı. Kayışı ile uyumlu yakut taşlar ise gerçekten parlak bir dokunuş olmuş. Omega Aqua Terra Jewelry kalibre 8807 ile master chronometer hareketi içeriyor.


6. Corum – Heritage Sublissima

Corum - Heritage Sublissima
Corum – Heritage Sublissima

Bu saat ile kokteyl saatlerinin, elmaslara daha çok yer açma amacıyla çerçevesinin büyüdüğünü görüyoruz. Toplamda 6 karattan fazla eden bu 25 küçük yuvarlak elmas, sedef kadrana mükemmel bir şekilde yerleştirilmiş.


5. Seiko – Grand Seiko Caliber 9S25 for Women

Seiko - Grand Seiko Caliber 9S25 for Women
Seiko – Grand Seiko Caliber 9S25 for Women

Seiko’nun bünyesinde bulunan Grand Seiko, kadın saatleri için otomatik kalibre geliştiren üst düzey premium markalardan biri. Sadece 4.49mm kalınlığında olan Kalibre 9S25 ile bunu kanıtlıyor. 10.8mm kalınlığa ve 28.7mm genişliğe sahip bu saat, çerçevesinde 37 ve saat göstergelerinde 12 olmak üzere toplam 49 adet özenle yerleştirilmiş elmasa sahip. Maalesef sınırlı sayıda üretilen bu saatten sadece 50 adet mevcut.


4. Chopar – Happy Sport Anniversary

Chopar - Happy Sport Anniversary
Chopar – Happy Sport Anniversary

Chopard, 3.5Hz otomatik mekanizma ve 42 saatlik güç rezervine sahip bu saat ile, Happy Sport modelinin 25. yıl dönümünü kutluyor. Saat, doğal olarak dokunmuş sedef kadran ile uyumlu olarak lavanta mavisi, mat pembe veya mat beyaz timsah kayışı seçeneklere sahip.


3. Harry Winston – Premier Winston Automatic Candy

Harry Winston - Premier Winston Automatic Candy
Harry Winston – Premier Winston Automatic Candy

Harry Winston, aynı zamanda bir elmas ve mücevher şirketi olduğu göz önüne alındığında, yüksek mücevher saatlerini sunmak için iyi bir konumdadır. Bu korkususz değerli taş parçası, nadir bulunan su mavisi Paraiba turmalinler, turuncu spessartite taşlar, kırmızı spinel taşlar, pembe ve sarı safir taşlar, yeşil tsavorite taşları ve elmaslardan oluşmakta. Eşi benzeri olmayan bir model.


2. Rolex – Datejust 31 Papillion

Rolex - Datejust 31 Papillion
Rolex – Datejust 31 Papillion

Kadran üzerindeki sedef kelebekler, ne olduklarını görmek için yakından bakmanızı gerektirecek kadar ince. Dekor olarak özen ve düzenle ayarlanmış 262 pave elmasla donatılmış. Calibre 2236 Superlative Chronometer mekanizma kullanılan parça bugüne kadarki en iyi yüksek mücevherli Datejust.


1. Patek Philippe – Ladies Chronograph Ref. 7150/250R-001

Patek Philippe - Ladies Chronograph Ref 7150
Patek Philippe – Ladies Chronograph Ref 7150

Patek Philippe’in ilk şirket içi kronograf kalibresini 2009’da, 7071 referanslı kadın saatinde tanıttığını biliyoruz. Bu model 7071’in yeni nesli diyebiliriz. CH29-535 mekanizma aynı olmasına karşın tasarım tamamıyla farklı. 7071’de kare kasanın içindeki yuvarlak kadranın köşe boşlukları elmas ile kaplı iken şimdi yuvarlak bir kasanın çevresi elmas ile kaplanmış durumda.

Ayrıca, “En İyi Tasarıma Sahip Kadın Moda Saat Markaları” adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir